McLaren P1 je prý vyprodaný, takhle vypadá s Jensonem Buttonem za volantem (+ video)

Podle neoficiálních zpráv si klienti McLarenu nepočkali na představení sériové podoby ani kompletní technické parametry a ccelou produkci P1 už stihli skoupit.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

McLaren P1 je prý vyprodaný, takhle vypadá s Jensonem Buttonem za volantem (+ video)

1.2.2013 | Petr Miler | Přidat příspěvek

McLaren P1 je prý vyprodaný, takhle vypadá s Jensonem Buttonem za volantem (+ video)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Podle neoficiálních zpráv si klienti McLarenu nepočkali na představení sériové podoby ani kompletní technické parametry a ccelou produkci P1 už stihli skoupit.

Nechceme hrát na „sociální strunu”, faktem ale je, že většina z nás, ať už kupují Hyundai, Škody nebo BMW, investici do nového auta pečlivě zvažují. Také jen díky tomu má smysl web našeho pojetí, na kterém patří k daleko nejsledovanějším článkům ty spojené s informacemi o jednotlivých nových autech zajímavých hlavně pro jejich potenciální zákazníky. Představení, pohledy do ceníku a samozřejmě testy, to všechno pomáhá zorientovat se na trhu, vybrat pár potenciálně vhodných aut, svézt se s nimi a po kratším či delším rozhodování nějaké koupit. Těch, kteří by byť „jen pár set tisíc” investovali do nového auta bez podobných znalostí a zkušeností, je poskrovnu.

Existují ale i tací, kteří nějaké auto musí a také mohou mít skoro za jakoukoli cenu a koupí si jej, i když ho vlastně ani neviděli. Při nedávném představenPři nedávném představení sady „oficiálních špionážních záběrů” McLarenu P1 jsme shodou okolností psali o tom, že ve Wokingu by jistě byli rádi, kdyby se březnová premiéra vozu na ženevském autosalonu stala pouhou formalitou, a podle aktuálních informací tomu tak skutečně bude.

Zatím to není oficiální, kolegové z CarsUK ale s odvoláním na jednoho ze zákazníků McLarenu, který si P1 sám objednal, zmiňují, že se Britové chystají alespoň pro tuto chvíli ukončit prodej svého nového supersportu, neboť původně avizovaná limitovaná edice si již našla všechny své majitele. Znamenalo by to, že McLaren našel pět set lidí ochotných zaplatit asi 24 milionů Kč, a to pouze na základě rozličných soukromých prezentací na celém světe.

Pozoruhodné přitom je, že ani na nich automobilka nezveřejnila přesné technické parametry, to bychom se o nich dozvěděli stejně jako v případě Ferrari F70. „Mac” zkrátka představil koncept, dodal, že se cestou do série moc nezmění, ukázal špionážní fotky a začal si zapisovat objednávky. A zdá se, že i s tím skončil dříve, než stačil říci něco konkrétního. Je tedy pochopitelně otázkou, zda je to pravda, již informace z konce loňského listopadu ale hovořily o tom, že si P1 našel něco kolem 120 zákazníků. Za další dva měsíce jiných 380 klidně oslovit mohl.

McLaren nám jistě časem sám řekne více (a také nelze vyloučit, že nakonec vyrobí vyšší počet exemplářů než 500), do té doby se můžete na vůz podívat na fotkách i videu ve společnosti Jensona Buttona, pilota stáje F1 stejné značky, která si při včerejším odhalení monopostu pro novou sezónu neodpustila ani tuto maškarádu se stále maskovaným prototypem. Druhý pilot stáje Sergio Perez se musel jako novic spokojit s entré v modelu MP4-12C...

Tip: Projděte si všechny novinky ženevského autosalonu 2013.


McLaren P1 je prý vyprodaný, takhle vypadá s Jensonem Buttonem za volantem (+ video) - 1 - McLaren P1 prototyp Jenson Button 01McLaren P1 je prý vyprodaný, takhle vypadá s Jensonem Buttonem za volantem (+ video) - 2 - McLaren P1 prototyp Jenson Button 02McLaren P1 je prý vyprodaný, takhle vypadá s Jensonem Buttonem za volantem (+ video) - 3 - McLaren P1 prototyp Jenson Button 03McLaren P1 je prý vyprodaný, takhle vypadá s Jensonem Buttonem za volantem (+ video) - 4 - McLaren P1 prototyp Jenson Button 04McLaren P1 je prý vyprodaný, takhle vypadá s Jensonem Buttonem za volantem (+ video) - 5 - McLaren P1 prototyp Jenson Button 05McLaren P1 je prý vyprodaný, takhle vypadá s Jensonem Buttonem za volantem (+ video) - 6 - McLaren P1 prototyp Jenson Button 06McLaren P1 je prý vyprodaný, takhle vypadá s Jensonem Buttonem za volantem (+ video) - 7 - McLaren P1 prototyp Jenson Button 07
Nový McLaren P1 je už pěkných pár pátků podivným veřejným tajemstvím. Co do lákání zákazníků ale tento přístup evidentně funguje...

Zdroje: CarsUK, McLaren

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.