McLaren P1: jediný český kus natočen i v akci (video)

První a na delší dobu zřejmě asi jediný McLaren P1 už si jeho moravský majitel užívá na českých silnicích. Zahlédnout jej bude výjimečnější, než spatřit LaFerrari.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

McLaren P1: jediný český kus natočen i v akci (video)

21.7.2014 | Adam Šrámek | 5 příspěvků

McLaren P1: jediný český kus natočen i v akci (video)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

První a na delší dobu zřejmě asi jediný McLaren P1 už si jeho moravský majitel užívá na českých silnicích. Zahlédnout jej bude výjimečnější, než spatřit LaFerrari.

Každý exkluzivní sporťák na české půdě je pro fanoušky světa čtyř kol milým překvapením a zejména když se jedná o kusy z extrémně limitovaných edicích. Poté, co jsme vám ukázali nové české LaFerrari před a krátce po předání majiteli, můžeme vám díky Aleši Chytráčkovi ukázat důkladněji také první český McLaren P1.

Setkání s britským oranžovým krasavcem bude patřit mezi ty zcela nejvýjimečnější svého druhu, poněvadž pro celý svět vzniklo pouze 375 kusů P1, zatímco LaFerrari, které budou v ČR tři, se vyrobilo 499 kusů. Z fotografií je jednoznačně patrné, že jde o kus s pořadovým číslem 115 a že vozí brněnskou státní poznávací značku. Jeho majitel ho zřejmě vytáhl na jednu z první delších projížděk. Třebaže cestu po D1 mu nezávidíme, vůz má bezesporu brilantní.

Zajímavostí je, že na rozdíl od LaFerrari má tento hybridní hypersport v útrobách spolu s elektromotory nikoliv dvanácti, ale „pouze“ osmiválcový motor 3,8 litru, který dopují řádně dvě turbodmychadla. Dle výrobce činní celkový výkon soustavy 916 koní, což bohatě stačí ke zrychlení na stokilometrovou rychlost za 2,8 sekundy, dvojnásobek za 7 sekund a trojnásobek už na rychloměru svít za 17 sekund.

Ať už je vám bližší nejmodernější P1, nebo naopak legendární model F1, novinka zdolá 300 km/h údajně o 11 sekund rychleji. Velkou měrou se na tom podílí Instant Power Assist Systém (IPAS), který je principielně podobný jako KERS v F1. Moderní McLaren je díky tomu tak rychlý, že vypráší kožich Lamborghini Aventador nebo „zlomý samurajský meč“ mocného Nissanu GT-R Litchfield. Je dost možné, že vládne dokonce takovými schopnostmi, aby pokořil Severní smyčku Nürburgringu dokonce o dvacet sekund rychleji než Porsche 918 Spyder.

O zbytku už zatím škoda mluvit. Pokochat se jím můžete na celé řadě snímků, ale také na natočeném videu, které ho ukazuje v čistě elektrickém i kombinovaném režimu jeho pohonné jednotky. Zejména na nájezdu na dálnici D1 vychází najevo, že se jeho majitel nebude zdráhat ukazovat potenciál ostatním řidičům. Mohl by někdy v budoucnu třeba uskutečnit klání s českým koníkem z Maranella.


McLaren P1: jediný český kus natočen i v akci (video) - 1 - McLaren P1 CR fotky 2014 upr 01McLaren P1: jediný český kus natočen i v akci (video) - 2 - McLaren P1 CR fotky 2014 upr 02McLaren P1: jediný český kus natočen i v akci (video) - 3 - McLaren P1 CR fotky 2014 upr 03McLaren P1: jediný český kus natočen i v akci (video) - 4 - McLaren P1 CR fotky 2014 upr 04McLaren P1: jediný český kus natočen i v akci (video) - 5 - McLaren P1 CR fotky 2014 upr 05McLaren P1: jediný český kus natočen i v akci (video) - 6 - McLaren P1 CR fotky 2014 upr 06McLaren P1: jediný český kus natočen i v akci (video) - 7 - McLaren P1 CR fotky 2014 upr 07McLaren P1: jediný český kus natočen i v akci (video) - 8 - McLaren P1 CR fotky 2014 upr 08McLaren P1: jediný český kus natočen i v akci (video) - 9 - McLaren P1 CR fotky 2014 upr 09McLaren P1: jediný český kus natočen i v akci (video) - 10 - McLaren P1 CR fotky 2014 upr 10
První český McLaren P1 je oranžové barvy, pořadového čísla 115 a dle SPZ ho evidentně vlastní majitel z Moravy

Adam Šrámek

Diskuze 5 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše