Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Mercedes A45 AMG přistižen v akci na Nordschleife (video)
19.8.2012 | Petr Miler | Přidat příspěvek
Že Mercedes chystá vůbec první ostré provedení třídy A není žádným tajemstvím. Tím, jak jezdí, se ale zatím moc chlubit nechce, přesto se právě na to můžete nyní podívat.
Že Mercedes A45 AMG bude, je mimo veškerou pochybnost. Víme i to co by měl nabídnout a nedávno jsme jej mohli vidět na fotkách jen s minimem maskování. Tentokrát se ale můžeme podívat i na to, jak jezdí.
Není to žádná velká podívaná, neboť kolegům z GT Channel se jej podařilo natočit jen v jediné zatáčce, přesto video stojí za shlédnutí. Vůz byl přistižen v části Eschbach na Nordschleife Nürburgringu, a to je zrovna místo, které auto prověří skoro ve všech směrech, a tak i ten jediný průjezd něco napoví.
Pokud byste snad tápali, co před sebou vidíte, pak vězte, že za označením A45 AMG se bude skrývat vrchol nabídky nové třídy A 2012 s dvoulitrovým turbomotorem s přímým vstřikováním pod kapotou. Jeho výkon se má pohybovat „za hranicí 300 koní“ a předpokládá, že může mít ve výsledku přes 340 koní, aby se dotáhl nebo ještě překonal konkurenty od Audi a nově i od BMW. Výkon jednotky bude posílán na všechna čtyři kola přes sedmistupňovou dvouspojkovou převodovku, podvozku pak mají k lepšímu fungování pomoci nejen obvyklé tužší pružiny či nové tlumiče, a silentbloky, ale i spousta elektroniky včetně třístupňově nastavitelného ESP.
To všechno se teprve uvidí, jeden z pozdních prototypů v akci můžete vidět již dnes.
Zdroj: GTChannel@Youtube
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
VW unikly fotky hotového nového Pola a... Fajn, ale co takové auto řeší?
před 10 hodinami
„Bugatti pro chudé” je podle Hagerty nejrychleji akcelerujícím silničním autem světa, i když stojí míň než průměrné Porsche 911
23.3.2026
Moderní nesmysly v autech neberou konce, Číňané začali prodávat auto s otevíráním dveří gesty
21.3.2026
Nové na MotoForum.cz
- WSBK míří do Portimaa 10:00
- Triumph Daytona 660 2026: s novým podvozkem a rychlořazením včera 13:53
- Další zastávkou je Austin včera 09:50
- Triumf Aprilie, vítězem Bezzecchi 22.3.2026
- Vítězem Moto2 Holgado, 15. Salač 22.3.2026
Nejnovější články
Dlouhodobý test potvrdil, že údajná přednost čtyřválcového Mercedesu C63 od AMG je ve skutečnosti jeho slabinou
před 5 hodinami
Tuningová firma srovnáním legendou nechtěně ukázala, jak nehezky otylá jsou dnešní Lamborghini
před 6 hodinami
Ošklivý nový Mercedes CLA kombi má své ceny i ve spalovací verzi, je to ještě větší z nouze ctnost
před 8 hodinami
Američané začali prodávat rodinné auto s motorem 6,4 V8, stovkou za 4,4 s a schopností táhnout 4 tuny za milion, to je jak z říše snů
před 9 hodinami
VW unikly fotky hotového nového Pola a... Fajn, ale co takové auto řeší?
před 10 hodinami
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva
