Mercedes C 63 AMG Performance Studio Edition: drahé koně navíc

Němci vyrobili speciálně pro japonské zákazníky výkonnější verzi C 63 AMG. Přestože jsou evropská auta na tamním trhu obecně dost drahá, 4 miliony je přeci jen trochu moc.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Mercedes C 63 AMG Performance Studio Edition: drahé koně navíc

5.6.2012 | Miro Mihálik | 1 příspěvek

Mercedes C 63 AMG Performance Studio Edition: drahé koně navíc

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Němci vyrobili speciálně pro japonské zákazníky výkonnější verzi C 63 AMG. Přestože jsou evropská auta na tamním trhu obecně dost drahá, 4 miliony je přeci jen trochu moc.

Pokud je nám známo, Mercedes si na poptávku po svých špičkových modelech AMG nemůže stěžovat. Výrobní kapacity v hlavním stanu v Affalterbachu běží na plné obrátky a kdyby to šlo, rozjela by se možná ještě rychleji. Má-li sportovní divize totiž nějaký důvod stěžovat si, tak pouze na to, že by potřebovala navýšit produkci motorů, která za zbytkem nestíhá.

Existenci speciálního Mercedesu C 63 AMG s přídomkem Performance Studio Edition určeného výlučně pro japonské zákazníky tak můžeme skutečně přičíst asi pouze tomu, že je stuttgartská automobilka s tamní klientelou mimořádně spokojená, a proto pro ni ráda leccos udělá. A to nejen po vizuální stránce.

Céčko v provedení Performance Studio Edition má mezi předními koly atmosférický vidlicový osmiválec o objemu 6,2 litru, ale jeho výkon byl navýšen z 457 na 487 koní. Extra náročný upgrade to asi nebyl, což dokazuje 591 koní stejné V8 v novém SLS AMG GT. Na druhou stranu i třicet koníku navíc určitě potěší.

Jak se změnila dynamika, to se v Mercedesu nepochlubili, firma pouze představuje, co ještě Japonec od letošního listopadu za svých minimálně patnáct milionů jenů (v přepočtu až 4 000 000 Kč) dostane.

Součástí té nehorázné cenovky jsou třeba černá devatenáctipalcová kola s červenými lemy, karbonový spoiler na víku zavazadlového prostoru, unikání koncovky výfuku, rudé třmeny nebo matně černý lak karoserie. Stejná barevná kombinace, i když s převládající červenou, se objevuje také v interiéru. Posádka bude hýčkána ve sportovních sedadlech čalouněných jemnou kůží nappa a přešívaných červenými nitěmi, audiosystémem Harman Kardon Logic 7 a pro potěchu oka jsou zde nějaké karbonové panely.


Mercedes C 63 AMG Performance Studio Edition: drahé koně navíc - 1 - Mercedes C63 AMG Performance Studio Edition 01Mercedes C 63 AMG Performance Studio Edition: drahé koně navíc - 2 - Mercedes C63 AMG Performance Studio Edition 02Mercedes C 63 AMG Performance Studio Edition: drahé koně navíc - 3 - Mercedes C63 AMG Performance Studio Edition 03Mercedes C 63 AMG Performance Studio Edition: drahé koně navíc - 4 - Mercedes C63 AMG Performance Studio Edition 04
Za jeden japonský C 63 AMG Performance Studio Edition a 30 koní navíc můžete mít v Evropě C 63 dvě a skoro půl milionu k tomu na palivo a destičky

Zdroj: Carscoop

Miro Mihálik

Diskuze 1 příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.