Mercedes GLS 2016: facelift GL odhalen únikem, přiváží hlavně novou příď (doplněno)

Největší SUV třícípé hvězdy se dočká jen malé vizuální modernizace. Představit by se však mohla i verze GLS 63 AMG S naladěná na 585 koní a 760 Nm.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Mercedes GLS 2016: facelift GL odhalen únikem, přiváží hlavně novou příď (doplněno)

30.10.2015 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Mercedes GLS 2016: facelift GL odhalen únikem, přiváží hlavně novou příď (doplněno)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Největší SUV třícípé hvězdy se dočká jen malé vizuální modernizace. Představit by se však mohla i verze GLS 63 AMG S naladěná na 585 koní a 760 Nm.

Doplněno 2.11.: Mercedes své faceliftované GL stále ne a ne oficiálně představit, a tak se na veřejnost dostávají další snímky z brožury připravené pro tento model. Tentokrát se jedná o jeden záběr varianty AMG Line údajně v červené barvě, která se na nepříliš kvalitním snímku zdá být spíše oranžovou. Soudě podle toho, co vidíme, byl ve stejné variantě vyobrazen i dříve odhalený stříbrný vůz - oba se pyšní specifickým předním nárazníkem, maskou chladiče se dvěma výraznými žebry nebo černou střechou. Podívejte se na to sami v doplněné galerii.

Doplněno 1.11.: Přidali jsme další uniklou fotku Mercedesu GLS ze stejného zdroje, zachycuje již celou příď, které se facelift současné třídy GL dotkl nejvíce. Snímek i s těmi předchozími najdete v přiložené galerii.

O modernizaci největšího SUV s třícípou hvězdou ve znaku se mluví již delší dobu. V červenci jsme se navíc dočkali i videa, na kterém byl Mercedes-Benz GLS přistižen při testech. Samozřejmě s kamufláží, ta ovšem dávala více než najevo, že pomalu tou nejzásadnější změnou bude nové označení, jež mohutné SUV spojí s třídou S. Nyní tu pro změnu máme první uniknuvší oficiální fotogalerie, které předchozí domněnky jen potvrzují. Novinek oproti stávajícímu provedení totiž skutečně bude jen poskrovnu.

Facelift si pohrál především s předními partiemi, kde se objevují nové světlomety s integrovanými LEDkami pro denní svícení. Přepracována byla také maska chladiče, kterou zdobí mohutnější logo třícípé hvězdy a změn doznal také nárazník ověnčený většími vzduchovými otvory. Tím jsou ale modifikace prakticky u konce, neboť vzadu jsme se dočkali pouze nové grafiky světel a lehce pozměněného difuzoru zasazeného v nárazníku. Nový pak maximálně bude ještě design litých kol a rozšíření by mohla doznat i paleta barev.

Interiér je prozatím věcí neznámou, zde by ovšem těch změn mohlo být o trochu více. Raději však nebudeme spekulovat, zda se Mercedes odhodlá kupříkladu k výměně displejů a přístrojového štítu, či zda zůstane pouze u nových odstínů čalounění a kvalitnějších dekorů. Místo toho si posvítíme na motorový prostor, kde by se neměl pohnout ani kámen na kameni. V případě verze GLS 63 AMG je tak možné nadále očekávat 5,5litrový osmiválec naladěný na 557 koní a 700 Nm.

Mimo to ovšem německá automobilka chce nabídnout i provedení S, v jehož případě by již výkon narostl na 585 koní a točivý moment na 760 Nm. Zda se tak ale skutečně stane či zda jde pouze o dohady, to je zatím ve hvězdách. Rozuzlení bychom se ovšem měli dočkat záhy, neboť již v prosinci má Mercedes začít přijímat objednávky. První vozy pak k zákazníkům dorazí zkraje příštího roku.


Mercedes GLS 2016: facelift GL odhalen únikem, přiváží hlavně novou příď (doplněno) - 1 - Mercedes-Benz GLS 2016 facelift GL unik dalsi 02
Ještě jeden únik GLS ukazuje vůz v provedení AMG Line údajně v červené barvě

Mercedes GLS 2016: facelift GL odhalen únikem, přiváží hlavně novou příď (doplněno) - 2 - Mercedes-Benz GLS 2016 facelift GL unik dalsi 01
Další snímek třídy GLS nám dopřává zatím nejlepší pohled na modernizovanou příď

Mercedes GLS 2016: facelift GL odhalen únikem, přiváží hlavně novou příď (doplněno) - 3 - Mercedes-Benz GLS 2016 facelift unik 01Mercedes GLS 2016: facelift GL odhalen únikem, přiváží hlavně novou příď (doplněno) - 4 - Mercedes-Benz GLS 2016 facelift unik 02
Mercedes-Benz GLS se v rámci faceliftu dočká jen malých vizuálních změn

Zdroj: Worldscoop

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.