Mexičané táhli za autem starostu po silnicích, které slíbil opravit, ale neopravil

V žádném případě nechceme nikoho nabádat k podobným akcím, přesto je pozoruhodné vidět, jak se v jiných společnostech také vypořádávají s tím, když politik něco slíbí, ale sliby neplní.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Mexičané táhli za autem starostu po silnicích, které slíbil opravit, ale neopravil

10.10.2019 | Mirek Mazal

Mexičané táhli za autem starostu po silnicích, které slíbil opravit, ale neopravil

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

V žádném případě nechceme nikoho nabádat k podobným akcím, přesto je pozoruhodné vidět, jak se v jiných společnostech také vypořádávají s tím, když politik něco slíbí, ale sliby neplní.

Jakkoli to může znít neuvěřitelně, rozzuření obyvatelé mexické obce Las Margaritas Jorge svázali svého starostu Luise Escandóna Hernándeze a vláčeli ho za autem po rozbitých silnicích, které politik slíbil náležitě opravit, ale neučinil tak. Občané vzali spravedlnost do svých rukou po opakovaném připomínání předvolebních závazků hlavy menšího města nejchudší oblasti Chiapas.

Akci provedlo zhruba padesát farmářů, proti kterým se nakonec muselo postavit čtyřicet policistů. Operace záchrany starosty naštěstí skončila úspěšně - zadrženy byly tří desítky podezřelých, dvacet z nich muselo být ošetřeno lékaři. Starosta Hernández vyvázl s modřinami a sedřenou kůží. Nyní chce, aby útočníci byli stíhání za pokus o vraždu, což zřejmě není nepřiměřené vnímání situace.

Pochopitelně, na začátku všeho stály jeho nerealizovatelné sliby, kvůli kterým byl zvolen, podobná odplata je ale obtížně akceptovatelná. Že přijde, ale mohl tušit - ještě před vláčením za autem do jeho kanceláře vnikli farmáři, kteří hledali hlavu obce. Naštěstí byl starosta pryč a vztek útočníků odneslo jen vybavení pracovny.

Vrcholní zástupci lidu bývají v Mexiku terčem drogových gangů, ale napadání jinak spořádanými farmáři je novým jevem. U nás je něco takového nepřestavitelné a popravdě řečeno bychom to nečekali ani v relativně civilizovaném Mexiku, ale jak vidno, stalo se to.


Mexičané táhli za autem starostu po silnicích, které slíbil opravit, ale neopravil - 1 - Mexicane utoci na starostu foto 01Mexičané táhli za autem starostu po silnicích, které slíbil opravit, ale neopravil - 2 - Mexicane utoci na starostu foto 02Mexičané táhli za autem starostu po silnicích, které slíbil opravit, ale neopravil - 3 - Mexicane utoci na starostu foto 03Mexičané táhli za autem starostu po silnicích, které slíbil opravit, ale neopravil - 4 - Mexicane utoci na starostu foto 04Mexičané táhli za autem starostu po silnicích, které slíbil opravit, ale neopravil - 5 - Mexicane utoci na starostu foto 05Mexičané táhli za autem starostu po silnicích, které slíbil opravit, ale neopravil - 6 - Mexicane utoci na starostu foto 06
Drsné vynucování předvolebních slibů v Mexiku začalo únosem starosty

Mexičané táhli za autem starostu po silnicích, které slíbil opravit, ale neopravil - 7 - Mexicane utoci na starostu foto 07Mexičané táhli za autem starostu po silnicích, které slíbil opravit, ale neopravil - 8 - Mexicane utoci na starostu foto 08Mexičané táhli za autem starostu po silnicích, které slíbil opravit, ale neopravil - 9 - Mexicane utoci na starostu foto 09Mexičané táhli za autem starostu po silnicích, které slíbil opravit, ale neopravil - 10 - Mexicane utoci na starostu foto 10Mexičané táhli za autem starostu po silnicích, které slíbil opravit, ale neopravil - 11 - Mexicane utoci na starostu foto 11
Farmáři ho následně přivázali za pick-up a chvíli vláčeli po městě, zneškodnit je musely desítky policistů

Zdroj: Grupo REFORMA@Youtube

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše