Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Mini Crossman směřuje do výroby
3.2.2009 | David Siegl | Přidat příspěvek
Především zásluhou velkého počtu kladných ohlasů při výstavní premiéře dostala čtvrtá varianta Mini zelenou. Produkční verze Mini Crossman uvidíme už tento rok ve Frankfurtu.
Když se vloni na podzim objevil koncept tohoto Mini do terénu, vzbudil velkou pozornost. Toto pozitivní přijetí veřejností bylo jedním z důvodů, proč se bossové firmy ihned rozhodli poslat jej do výroby.
Z konceptu se do produkční verze určitě nedostanou důmyslné panty dveří, jinak se novinka bude podobat svému předobrazu. V historii Mini to bude největší vůz, jeho délka dosáhne celých 4 metrů. Hlavním posláním Crossmanu bude přepravit čtyři dospělé osoby a jejich zavazadla tam, kam si základní Mini ani prodloužený Clubman netroufne. A než sjede z asfaltky na lesní cestu, měl by se chovat jako každé jiné Mini, jako motokára. Speciálně na tuto část se těším, protože dost pochybuji, že to je možné.
Ze začátku bude v nabídce verze s pohonem jen předních kol, později k ní přibude ještě jedna, tentokráte s pohonem všech kol. Pod kapotou budou motory, které známe z už vyráběných verzí, časem se samozřejmě můžou objevit i další.
Cena se odhaduje na 26 000 EUR, což není zrovna málo. Za Mini ale vždy bylo potřeba zaplatit víc. Těšíme se na tohle auto? Osobně pro to nevidím důvod, kdo kdy zažil jízdu s normálním Mini pochopí, že balonové pneumatiky a zvýšený podvozek nic nepřidají, naopak uberou.





Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Nejextrémnější Ford Mustang všech dob překonal svůj vlastní rekord z nejnáročnějšího okruhu světa, dejte mu ještě šanci
včeraČíňané na sebe naskládali sedm úplně nových aut a nechali je tak tři dny stát venku na odiv všem
1.5.2025Slovinská basketbalová superstar si lebedí nad svým novým autem. Aby ne, jde o 1000koňovou raketu pro 25 vyvolených
30.4.2025
Nejnovější články
BMW zastavilo výrobu elektromobilů, říká tomu „odložení produkce”. Trh je prý saturovaný
před 11 hodinamiLahůdka z dob lehkých lidových sporťáků je nedraze k mání dodnes skoro nejetá. Dostane každého, kdo o ní svého času snil
včeraNěmci srovnali Škody Elroq a Karoq. Elektromobilu nadržují, přesto neumí zastřít, že je skoro ve všem horší než dožívající spalovák
včeraNový Jeep Compass předčasně odhalil únik. Vypadá o hodně líp než doteď, ze všeho nejdřív je venku ve verzi pro nás
včeraŠéf Toyoty elektrickým autům dál nevěří. Odpískal plány na sportovní modely a řekl, proč nedávají smysl
včera
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva