Mitsubishi Outlander PHEV se představí v Ženevě, za 1,9 litru určitě jezdit nebude (+ video)

Na scénu brzy vtrhne další zázračný vůz. Mitsubishi v březnu představí evropskou produkční verzi Outlanderu Plug-in, jezdí prý skoro zadarmo.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Mitsubishi Outlander PHEV se představí v Ženevě, za 1,9 litru určitě jezdit nebude (+ video)

24.1.2013 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek

Mitsubishi Outlander PHEV se představí v Ženevě, za 1,9 litru určitě jezdit nebude (+ video)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Na scénu brzy vtrhne další zázračný vůz. Mitsubishi v březnu představí evropskou produkční verzi Outlanderu Plug-in, jezdí prý skoro zadarmo.

Třetí generaci Outlanderu vybavenou dvojicí elektromotorů, sadou baterek a dvoulitrovým zážehovým čtyřválcem, jsme měli možnost naposledy vidět v předprodukční podobě na pařížském autosalonu. Dnes je nový plug-in hybrid dokončený a v Japonsku se dokonce už pár dní dá objednat. Jeho evropská verze nenechá na sebe dlouho čekat, objeví se už v březnu na autosalonu v Ženevě.

Technické specifikace vozu automobilka nezveřejnila, důvod měnit konstrukční základ však neměla. Domníváme se proto, že Outlander Plug-in Hybrid (anebo též verze PHEV, jak ji Mitsubishi říká) dostane paket akumulátorů o kapacitě 12 kWh, což je ekvivalent asi 4,6 litru benzínu. Podle předběžných údajů automobilky to stačí na dojezd na vzdálenost 52 kilometrů a proti tomu se při zachování plynulé jízdy rozhodně nedá nic namítat.

Naopak směšně vypadá naměřená spotřeba jen 1,9 litru na 100 km. I za předpokladu plného nabití baterií před jízdou a dokonalého využití akčního rádia by muselo Mitsubishi dostat Nobelovou cenu za fyziku i chemii, pokud by jeho ne zrovna nejlehčí, ani aerodynamicky dokonalý crossover dokázal překonat 48 kilometrů na necelá dva litry benzínu. I pokud by to ale svedl, pořád to neznamená, že tak reálně dokáže jezdit - elektřina je také zdroj energie, který není zdarma a nelze jej ignorovat. A i kdyby vám toto nevadilo, vůz tak rozhodně nedokáže jezdit dlouhodobě, po vyčerpání elektřiny jej bude pohánět spalovací motor, který to těžko zvládne podstatně efektivněji než v jakémkoli jiném autě. Náš test Opelu Ampera vám v tomto směru řekne více.

Co nám k vozu dosud chybí, a Mitsubishi se jimi nechlubí ani na své domácí japonské stránce, jsou výkonu všech tří motorů, hmotnost auta, případně jeho dynamika. Na to i zbytek základních dat budeme muset ještě pár týdnů počkat. Výroba hybridu pro evropské trhy bude probíhat v japonské továrně Okazaki a rozjede se letos v květnu, v prodeji se pak první modely objeví v červenci.

Tip: Projděte si všechny novinky ženevského autosalonu 2013.


Mitsubishi Outlander PHEV se představí v Ženevě, za 1,9 litru určitě jezdit nebude (+ video) - 1 - Mitsubishi Outlander PHEV 2013 01Mitsubishi Outlander PHEV se představí v Ženevě, za 1,9 litru určitě jezdit nebude (+ video) - 2 - Mitsubishi Outlander PHEV zive 01Mitsubishi Outlander PHEV se představí v Ženevě, za 1,9 litru určitě jezdit nebude (+ video) - 3 - Mitsubishi Outlander PHEV zive 02Mitsubishi Outlander PHEV se představí v Ženevě, za 1,9 litru určitě jezdit nebude (+ video) - 4 - Mitsubishi Outlander PHEV zive 03Mitsubishi Outlander PHEV se představí v Ženevě, za 1,9 litru určitě jezdit nebude (+ video) - 5 - Mitsubishi Outlander PHEV zive 04Mitsubishi Outlander PHEV se představí v Ženevě, za 1,9 litru určitě jezdit nebude (+ video) - 6 - Mitsubishi Outlander PHEV zive 05Mitsubishi Outlander PHEV se představí v Ženevě, za 1,9 litru určitě jezdit nebude (+ video) - 7 - Mitsubishi Outlander Hybrid PHEVMitsubishi Outlander PHEV se představí v Ženevě, za 1,9 litru určitě jezdit nebude (+ video) - 8 - Mitsubishi Outlander PHEV 2013 02Mitsubishi Outlander PHEV se představí v Ženevě, za 1,9 litru určitě jezdit nebude (+ video) - 9 - Mitsubishi Outlander PHEV 2013 03
Podle Mitsubishi byl Outlander od počátku vyvíjen tak, aby mohl dostat tradiční i hybridní pohonné ústrojí

Miro Mihálik

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.