Motorkáři se pochlubili tím, jak v provozu ujeli 40 km za 11 minut, teď po nich jde policie

Vzhledem k podmínkám, které v tu dobu panovaly, je to pozoruhodný výkon, policie pro něj ale pochopení nenašla. K jakkoli rozumné má ostatně tato jízda hodně daleko.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Motorkáři se pochlubili tím, jak v provozu ujeli 40 km za 11 minut, teď po nich jde policie

26.8.2020 | Petr Miler

Motorkáři se pochlubili tím, jak v provozu ujeli 40 km za 11 minut, teď po nich jde policie

/

Foto: Omroep Brabant@Youtube

Vzhledem k podmínkám, které v tu dobu panovaly, je to pozoruhodný výkon, policie pro něj ale pochopení nenašla. K jakkoli rozumné má ostatně tato jízda hodně daleko.

Pokud chcete mít problémy se zákonem, udělejte na silnici nějaký nesmysl, natočte se při tom a výsledek vystavte na internet. Jakkoli to zní jako srozumitelný návod, co nedělat, někteří to přesto dělají. A naposledy se mezi takové přidala skupinka motorkářů, která se v zatím blíže neupřesněné chvíli prohnala mezi Bredou a Rotterdamem.

Slovo „prohnala” v tomto případě není přehnané, neboť cesta dotyčným zabrala pouhých 11 minut. Pokud nejste kovaní v nizozemských reáliích, mezi těmito dvěma městy je to něco přes 50 kilometrů a když to odsýpá, zvládnete tuto vzdálenost předpisovou jízdou autem po dálnici za nějakých 30, 35 minut. Zvládnout to za třetinu času je bláznivé a i když video nezachycuje trasu od centra do centra, je podle měření na mapě skoro 41 km dlouhá. To dává průměrnou rychlost asi 218 km/h, v místech s takřka polovičním dálničním limitem bláznivá věc.

Jízda tedy vypadá přesně tak, jak tato čísla naznačují. Motorkář s kamerou jede jen na částečně kapotovaném motocyklu, a tak je pozoruhodné, že dokáže prakticky neustále udržovat velmi vysoké rychlosti. Ale dokáže to. Cifry začínající dvojkou jsou na tachometru standardem, vidíme i rychlosti okolo 250 km/h. To všechno v docela hustém provozu, kdy je potřeba se mezi pomalu jedoucími auty proplétat, kudy se zrovna dá.

Motorkáři jsou tak skoro častěji mezi pruhy či vedle pruhů než v pruzích samotných a byť to vypadá chvílemi hodně nebezpečně, k žádné vyloženě krizové situaci nedojde. Snad jen jednou či dvakrát se zdá, že řidič auta před jezdcem s kamerou motorkáře neregistruje včas a míří do stejných míst, co oni.

Tyto záběry snad ani nemohly ujít pozornosti policie, v Nizozemsku jistě ne. Policie tak žádá svědky o to, aby se přihlásili, pokud tuto jízdu viděli na vlastní oči, nebo ji natočili na kamery ve svých autech. V dnešní době bychom řekli, že je skoro nemožné, aby se to nestalo a minimálně majitele motorek, které se tohoto přesunu účastnili, nebude těžké dohledat. Co bude pak, uvidíme, důrazně bychom ale radili takové věci v provozu nedělat a ještě méně se jimi chlubit.


Motorkáři se pochlubili tím, jak v provozu ujeli 40 km za 11 minut, teď po nich jde policie - 1 - Breda Roterdam 11 minut video 01Motorkáři se pochlubili tím, jak v provozu ujeli 40 km za 11 minut, teď po nich jde policie - 2 - Breda Roterdam 11 minut video 02Motorkáři se pochlubili tím, jak v provozu ujeli 40 km za 11 minut, teď po nich jde policie - 3 - Breda Roterdam 11 minut video 03Motorkáři se pochlubili tím, jak v provozu ujeli 40 km za 11 minut, teď po nich jde policie - 4 - Breda Roterdam 11 minut video 04Motorkáři se pochlubili tím, jak v provozu ujeli 40 km za 11 minut, teď po nich jde policie - 5 - Breda Roterdam 11 minut video 05Motorkáři se pochlubili tím, jak v provozu ujeli 40 km za 11 minut, teď po nich jde policie - 6 - Breda Roterdam 11 minut video 06Motorkáři se pochlubili tím, jak v provozu ujeli 40 km za 11 minut, teď po nich jde policie - 7 - Breda Roterdam 11 minut video 07Motorkáři se pochlubili tím, jak v provozu ujeli 40 km za 11 minut, teď po nich jde policie - 8 - Breda Roterdam 11 minut video 08Motorkáři se pochlubili tím, jak v provozu ujeli 40 km za 11 minut, teď po nich jde policie - 9 - Breda Roterdam 11 minut video 09
Vskutku divoká jízda po frekventované dálnici průměrem přes 200 km/h si získala pozornost policie, ale asi ne takovou, která by se protagonistům měla líbit. Foto: Omroep Brabant@Youtube

Zdroje: Omroep Brabant@Youtube, Team Verkeer Zeeland-West-Brabant@Twitter

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše