Na ohořelé Ferrari F40 odstavené na ulici po monackém požáru je smutný pohled

Trochu jako bizarní projev moderního umění vypadá uhašené Ferrari, které zůstává obehnané policejní páskou nedaleko místa, kde minulý týden vzplálo.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Na ohořelé Ferrari F40 odstavené na ulici po monackém požáru je smutný pohled

26.2.2020 | Mirek Mazal

Na ohořelé Ferrari F40 odstavené na ulici po monackém požáru je smutný pohled

/

Trochu jako bizarní projev moderního umění vypadá uhašené Ferrari, které zůstává obehnané policejní páskou nedaleko místa, kde minulý týden vzplálo.

Nepěkný dárek k nedožitým narozeninám dostal minulý týden Enzo Ferrari. Přesně v den 121 let od jeho narození shořelo v Monaku jedno z posledních aut vytvářených ještě pod jeho dohledem. Samotný Il Commendatore by asi těžce nesl pohled na černý dým v ulicích přímořského knížectví, které 18. února zažilo veřejnou kremaci rudého Ferrari F40.

Ničivé plameny pohltily většinu vozu, z té zbylo jen zpopelněné torzo. Hasiči vrak odtáhli bokem a policie ho omotala páskou, neplánovaně tím vzniklo umělecké dílo v moderním střihu. Následky jsou samozřejmě velmi smutné, ovšem jako exponát do automobilového muzea by se tento stroj stále hodil. Výstavy nemusí být plné typicky zářivých leštěnek, které nikdy nevyjely, opačný případ používaného Ferrari po nemilé katastrofě přináší nové zážitky z pohledu na fascinující supersport oslavující čtyřicáté narozeniny italské automobilky.

Ferrari F40 bylo u zrodu jedné éry maranellských supersportů, celkem bylo vyrobeno 1 311 puristických kusů a dnes se uctívaný model bez posilovače řízení prodává za ceny daleko přesahující 20 milionů Kč. Tolik by ohořelé trosky nestály, i když předpokládáme, že i v této podobě se zbytky vozu prodají dráž než naprostá většina nových aut.


Na ohořelé Ferrari F40 odstavené na ulici po monackém požáru je smutný pohled - 1 - Ferrari F40 pozar Monako 11Na ohořelé Ferrari F40 odstavené na ulici po monackém požáru je smutný pohled - 2 - Ferrari F40 pozar Monako 12Na ohořelé Ferrari F40 odstavené na ulici po monackém požáru je smutný pohled - 3 - Ferrari F40 pozar Monako 13Na ohořelé Ferrari F40 odstavené na ulici po monackém požáru je smutný pohled - 4 - Ferrari F40 pozar Monako 15
Na ohořelé Ferrari F40 odstavené na ulici po monackém požáru je smutný pohled - 5 - Ferrari F40 pozar Monako 16Na ohořelé Ferrari F40 odstavené na ulici po monackém požáru je smutný pohled - 6 - Ferrari F40 pozar Monako 18Na ohořelé Ferrari F40 odstavené na ulici po monackém požáru je smutný pohled - 7 - Ferrari F40 pozar Monako 19Na ohořelé Ferrari F40 odstavené na ulici po monackém požáru je smutný pohled - 8 - Ferrari F40 pozar Monako dalsi 01
Monacké Ferrari F40 neslavně vzplálo na ulici knížectví minulý týden

Na ohořelé Ferrari F40 odstavené na ulici po monackém požáru je smutný pohled - 9 - Ohorele Ferrari F40 Monako 01Na ohořelé Ferrari F40 odstavené na ulici po monackém požáru je smutný pohled - 10 - Ohorele Ferrari F40 Monako 02Na ohořelé Ferrari F40 odstavené na ulici po monackém požáru je smutný pohled - 11 - Ohorele Ferrari F40 Monako 03Na ohořelé Ferrari F40 odstavené na ulici po monackém požáru je smutný pohled - 12 - Ohorele Ferrari F40 Monako 04Na ohořelé Ferrari F40 odstavené na ulici po monackém požáru je smutný pohled - 13 - Ohorele Ferrari F40 Monako 05Na ohořelé Ferrari F40 odstavené na ulici po monackém požáru je smutný pohled - 14 - Ohorele Ferrari F40 Monako 06Na ohořelé Ferrari F40 odstavené na ulici po monackém požáru je smutný pohled - 15 - Ohorele Ferrari F40 Monako 07Na ohořelé Ferrari F40 odstavené na ulici po monackém požáru je smutný pohled - 16 - Ohorele Ferrari F40 Monako 08
Po uhašení požáru vznikla smutná umělecká instalace

Zdroj: valveandpiston@Instagram

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše