V Monaku vzplálo ikonické Ferrari F40, jeho majitel jen smutně přihlížel marnému hašení

Smutný incident měl světlou chvilku, když se na přilehlém balkóně objevil člověk, který chtěl auto uhasit zahradní hadicí. Šanci s takovým proudem vody ale neměl.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

V Monaku vzplálo ikonické Ferrari F40, jeho majitel jen smutně přihlížel marnému hašení

19.2.2020 | Mirek Mazal

V Monaku vzplálo ikonické Ferrari F40, jeho majitel jen smutně přihlížel marnému hašení

/

Smutný incident měl světlou chvilku, když se na přilehlém balkóně objevil člověk, který chtěl auto uhasit zahradní hadicí. Šanci s takovým proudem vody ale neměl.

Ztráta každého exempláře ikonického Ferrari F40 je bolestivou záležitostí pro automobilové nadšence z celého světa. Tvář v dlaních mají i ti, kteří jsou v Monaku zvyklí potkávat výjimečné automobily minulých dekád. Právě ulice malého knížectví se totiž staly místem poslední jízdy legendárního supersportu odhaleného u příležitosti 40. narozenin italské automobilky.

Jeden z 1 311 vyrobených kusů začal hořet blízko bytového domu. Majitel vozidla jen bezradně rozhodil rukama a sledoval rozšiřující se inferno. Okolí v momentě zahalil hustý dým spálených součástek rudého Ferrari, které se snažil improvizovaně zachránit místní obyvatel. Ten nesnesl jen sledovat skon kouřícího veterána a proti plamenům tasil zahradní hadici. Zákrok slabým proudem vody ale neměl šanci na úspěch, všechna tekutina se nejspíše vypařila ještě dříve, než mohla dopadnout na samotné auto.

Amatérského hasiče s hadicí v ruce brzy doplnily přivolané posily, nicméně bohatá dávka hasící pěny už nestačila na víc než dostání požáru pod kontrolu. Prakticky nic z krásného sporťáku vyvíjeného ještě pod dohledem samotného Enza Ferrariho se nepodařilo zachránit.

Na místě zůstala ohořelá kostra střední a zadní části F40, jen přední partie odolala rychle sílícímu požáru. Příčiny automobilové tragédie zatím nejsou známé, ale nečekejme žádné velké překvapení - podle všech indicií zážeh nastal v oblasti přeplňovaného osmiválce o výkonu 352 kW (478 koní) a točivém momentu 577 Nm, takže problém nastal buď s ním a nebo s palivovou soustavou.


V Monaku vzplálo ikonické Ferrari F40, jeho majitel jen smutně přihlížel marnému hašení - 1 - Ferrari F40 pozar Monako 11V Monaku vzplálo ikonické Ferrari F40, jeho majitel jen smutně přihlížel marnému hašení - 2 - Ferrari F40 pozar Monako 12V Monaku vzplálo ikonické Ferrari F40, jeho majitel jen smutně přihlížel marnému hašení - 3 - Ferrari F40 pozar Monako 13V Monaku vzplálo ikonické Ferrari F40, jeho majitel jen smutně přihlížel marnému hašení - 4 - Ferrari F40 pozar Monako 15
V Monaku vzplálo ikonické Ferrari F40, jeho majitel jen smutně přihlížel marnému hašení - 5 - Ferrari F40 pozar Monako 16V Monaku vzplálo ikonické Ferrari F40, jeho majitel jen smutně přihlížel marnému hašení - 6 - Ferrari F40 pozar Monako 18V Monaku vzplálo ikonické Ferrari F40, jeho majitel jen smutně přihlížel marnému hašení - 7 - Ferrari F40 pozar Monako 19V Monaku vzplálo ikonické Ferrari F40, jeho majitel jen smutně přihlížel marnému hašení - 8 - Ferrari F40 pozar Monako dalsi 01
Automobilovou celebritu zachvátil požár, který místní občan hasil zahradní hadicí. Nakonec uspěli až profesionální hasiči

V Monaku vzplálo ikonické Ferrari F40, jeho majitel jen smutně přihlížel marnému hašení - 9 - Ferrari F40 pozar Monako 01V Monaku vzplálo ikonické Ferrari F40, jeho majitel jen smutně přihlížel marnému hašení - 10 - Ferrari F40 pozar Monako 03V Monaku vzplálo ikonické Ferrari F40, jeho majitel jen smutně přihlížel marnému hašení - 11 - Ferrari F40 pozar Monako 05V Monaku vzplálo ikonické Ferrari F40, jeho majitel jen smutně přihlížel marnému hašení - 12 - Ferrari F40 pozar Monako 07
Totéž monacké Ferrari F40 ve svých lepších chvílích

Zdroje: passion_car_rs@Instagram, jmez_98@Instgram, GD2005@Youtube, Jordi Gumbau Ciurana@Youtube, Auto Junk

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše