NanoFlowcell Quant F i jezdí, podívejte se na fotky z provozu (+ video)

Že jezdí vůz automobilky, která prodává auta dekády, až tak nepřekvapí. Že jezdí auto firmy, která neprodala nikdy nic, by leckoho překvapit mohlo.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

NanoFlowcell Quant F i jezdí, podívejte se na fotky z provozu (+ video)

23.2.2015 | Petr Miler | Přidat příspěvek

NanoFlowcell Quant F i jezdí, podívejte se na fotky z provozu (+ video)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Že jezdí vůz automobilky, která prodává auta dekády, až tak nepřekvapí. Že jezdí auto firmy, která neprodala nikdy nic, by leckoho překvapit mohlo.

Stále se blížící ženevský autosalon 2015 nebude ani letos patřit pouze zavedeným výrobcům. Svou trochou do mlýna chtějí přispět i více či méně neznámé firmy, které přicházejí s novinkami tu klasické, tu novátorské konstrukce - pro obojí je na trhu prostor. Mezi ty druhé bude stejně jako loni patřit lichtenštejnský NanoFlowcell a v rámci celé show nechce hrát druhé housle. Vystaví tedy hned dvojici koncepčních novinek - model Quant F s 1 090 koňmi a skromnější Quantino s dojezdem 1 000 km na „nabití”.

Ono nabití není uváděno v uvozovkách náhodou. I když jde o vozy s elektrickým pohonem, vlastně se nenabíjejí. Jako zdroj energie slouží elektrolyt, který je nabitý sám o sobě a je třeba jej „pouze” vyměnit. To dává naději na budoucí elektrická auta se zásobou energie doplnitelnou během podobné doby jako dnes u konvenčních aut, jak ovšem jistě tušíte, má to spoustu „ale”. NanoFlowcell nicméně svoji myšlence věří a ačkoli ani sám ještě neví, jak že by se měl onen elektrolyt do jeho aut doplňovat, stojí si za tím, že z pohledu samotné jízdy nemají jeho vozy žádné podstatné limity.

Dokázat to chce i uvolněnou sadou fotek, na níž se Quant F s německou registrací (legálně nabytou, i když jde o koncept, pokud byste pochybovali) prohání městem. Jsme si tedy zatraceně jisti, že tohle nejsou fotky, ale screenshoty z videa, to ovšem NanoFlowcell neuvolnil a ukázat vám můžeme pouze to předchozí, které o reálné schopnosti vozu jezdit až tak nesvědčí.

Je to holt další krok v rámci mediálních aktivit NanoFlowcellu, které se snaží své letošní přítomnost firmy v Ženevě co nejvíce zviditelnit. Čekejme tedy i ono video a možná ještě více, jistě už během následujících dnů...

Tip: Projděte si všechny novinky ženevského autosalonu 2015.


NanoFlowcell Quant F i jezdí, podívejte se na fotky z provozu (+ video) - 1 - NanoFlowcell Quant F provoz prvni 01NanoFlowcell Quant F i jezdí, podívejte se na fotky z provozu (+ video) - 2 - NanoFlowcell Quant F provoz prvni 02NanoFlowcell Quant F i jezdí, podívejte se na fotky z provozu (+ video) - 3 - NanoFlowcell Quant F provoz prvni 03NanoFlowcell Quant F i jezdí, podívejte se na fotky z provozu (+ video) - 4 - NanoFlowcell Quant F provoz prvni 04NanoFlowcell Quant F i jezdí, podívejte se na fotky z provozu (+ video) - 5 - NanoFlowcell Quant F provoz prvni 05
NanoFlowcell Quant F s německou registrací není blud, na silnicích našich západních sousedů má povolení k testům v provozu


Na starším propagačním videu jezdí Quant F též, nové obrázky ale vypadají přece jen realističtěji

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.