Nástupce BMW 1 M Coupe potvrzen, nic jiného než M2 to být nemůže

Šéf sportovní divize M GmbH Friedrich Nitschke potvrdil, že BMW postaví nástupce 1 M Coupe. Zároveň odmítl, že by mohla vzniknout M6 Gran Coupe xDrive.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nástupce BMW 1 M Coupe potvrzen, nic jiného než M2 to být nemůže

14.3.2013 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek

Nástupce BMW 1 M Coupe potvrzen, nic jiného než M2 to být nemůže

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Šéf sportovní divize M GmbH Friedrich Nitschke potvrdil, že BMW postaví nástupce 1 M Coupe. Zároveň odmítl, že by mohla vzniknout M6 Gran Coupe xDrive.

.

Konzervativnější část příznivců sportovní divize mnichovské automobilky BMW příliš nadšená z aplikace relativně obyčejného, především ale přeplňovaného šestiválce N54 v modelu 1 M Coupe nebyla, vůz však měl značný úspěch a s ním přichází rovněž otázka týkající se možného nástupce.

Němci na toto téma až dosud vytrvale mlčeli, kolegové z BMW Blogu však nedávno dostalo příležitost promluvit si s generálním ředitelem M GmbH Friedrichem Nitschkem, který byl překvapivě docela sdílný. „V polovině loňského roku jsme produkci 1 M Coupe ukončili a následně představili M135i z oddělení M Performance. Přestože má úspěch, čistokrevný model M to není,“ řekl otevřeně Nitschke. „Momentálně přemýšlíme, co udělat se vstupním vozem naší divize, nicméně 1 M mělo takový úspěch, že jsem si naprosto jistý, jeho nástupce určitě postavíme.“

V interview nepadlo ani slovo o označení novinky, je ale více než jisté, že 1 M Coupe to už nebude. Podobně jako se od trojky v nové generaci odštěpí řada 4, se od jedničky zase oddělí řada 2 ve verzích Coupe F22 a Cabrio F23. A protože se benzínové verze M Performance nemají překrývat s čistokrevnými modely M v rámci jedné typové řady, je nasnadě, že 1 M v této generaci již nevznikne. Nápověda zřejmě nutná není, každopádně připomínáme, že si BMW nechalo zaregistrovat označení M2 již v roce 2011.

Termín uvedení auta na trh Nitschke neprozradil, respektive lidé z BMW Blogu se neptali, jeden drobný detail však šéf M GmbH ještě odkryl. Přestože konkurence v segmentu takzvaných „čtyřdveřových kupé“ pohon všech kol nabízí, podle něj se mnichovská automobilka k podobnému kroku nechystá. M6 Gran Coupe zůstane i nadále výlučně zadokolkou s aktivním diferenciálem, protože pohon xDrive by zvýšil hmotnost o dalších 80 až 90 kg a narušil přirozenou vyváženost.


Nástupce BMW 1 M Coupe potvrzen, nic jiného než M2 to být nemůže - 1 - Test BMW 1 M Coupe den treti 01Nástupce BMW 1 M Coupe potvrzen, nic jiného než M2 to být nemůže - 2 - Test BMW 1 M Coupe den treti 02Nástupce BMW 1 M Coupe potvrzen, nic jiného než M2 to být nemůže - 3 - Test BMW 1 M Coupe den treti 03
BMW má označení M2 zaregostrováno již od roku 2011, to ale samo o sobě neznamenalo, že M2 někdy skutečně vznikne. Teď se to zdá mnohem pravděpodobnější

Zdroj: BMW Blog

Miro Mihálik

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.