Německou policii provokuje řidič Porsche v policejních barvách, nemůže mu nic

Překvapivě benevolentní jsou německé zákony i úřady v případě napodobování služebních aut policie. Ani velmi matoucí a zjevně právě o to se pokoušející zbarvení není ilegální.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Německou policii provokuje řidič Porsche v policejních barvách, nemůže mu nic

27.1.2020 | Mirek Mazal

Německou policii provokuje řidič Porsche v policejních barvách, nemůže mu nic

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Překvapivě benevolentní jsou německé zákony i úřady v případě napodobování služebních aut policie. Ani velmi matoucí a zjevně právě o to se pokoušející zbarvení není ilegální.

Němci v posledních letech pilně budují speciální jednotky policie zvané Soko Autoposer. Členové oddílu mají za úkol zcela vyhubit automobilové pozéry, jinými slovy ty, kteří mají nevhodně upravené vozy nebo s auty nevhodně zacházejí. Vrozená důslednost Němců přináší nejen úspěšné čištění měst od nehomologovaných aut, ale i zásahy proti vozům, které jsou moc výrazné a stěží někoho ohrožují.

V takovém prostředí působí velmi provokativně auto zbarvené tak, aby napodobovalo policejní vozy. Neznámý odvážlivec jezdí po Mnichově v Porsche 911 Turbo Cabrio, které se polepy zřetelně inspirovalo u barevného provedení vozidel s právem přednosti v jízdě. Stříbrné Turbo generace 991 má modré části kombinované s fosforovými pruhy a lehce zaměnitelný komplet jasně dává najevo zdroj nápadu pomocí nápisů „Police“.

Matoucí kabriolet nepatří státnímu aparátu, je to spíše návnada na Soko Autoposer. Člověk by s ohledem na českou praxi, kde je problematické i jakékoli vzdálené připodobňování vozu policejním autům, čekal rychlý zásah, ale ouha, němečtí policisté nic nedělají. A vlastně ani dělat nemohou.

Policii je vůz známý, ale nechávají ho být. A dokonce pamatují i jeho dřívější provokativní převlek: „Pokud víme, Porsche jezdí po městě už několik let, dříve bylo v typické zeleno-bílé,“ řekl mluvčí policie s tím, že sbor nemá možnost jakkoli zasáhnout. Postihnutelný je v v Německu pouze nápis „Polizei“, ten zde chybí, použití zvolených barev zakázáno není.


Německou policii provokuje řidič Porsche v policejních barvách, nemůže mu nic - 1 - Porsche 911 991 Cabrio v barvach nemecke policie 01Německou policii provokuje řidič Porsche v policejních barvách, nemůže mu nic - 2 - Porsche 911 991 Cabrio v barvach nemecke policie 02Německou policii provokuje řidič Porsche v policejních barvách, nemůže mu nic - 3 - Porsche 911 991 Cabrio v barvach nemecke policie 03
Porsche z Mnichova patří soukromníkovi, přesto si hraje na policejní kabriolet

Německou policii provokuje řidič Porsche v policejních barvách, nemůže mu nic - 4 - Porsche 911 991 Cabrio v barvach Polizei 03Německou policii provokuje řidič Porsche v policejních barvách, nemůže mu nic - 5 - Porsche 911 991 Cabrio v barvach Polizei 04Německou policii provokuje řidič Porsche v policejních barvách, nemůže mu nic - 6 - Porsche 911 991 Cabrio v barvach Polizei 05Německou policii provokuje řidič Porsche v policejních barvách, nemůže mu nic - 7 - Porsche 911 991 Cabrio v barvach Polizei 06
Inspirace barvami je jasná, v Německu ale taková věc kupodivu není nelegální a policisté majitele nechávají být

Zdroj: Auto Bild

Mirek Mazal

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše