Německou policii provokuje řidič Porsche v policejních barvách, nemůže mu nic

Překvapivě benevolentní jsou německé zákony i úřady v případě napodobování služebních aut policie. Ani velmi matoucí a zjevně právě o to se pokoušející zbarvení není ilegální.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Německou policii provokuje řidič Porsche v policejních barvách, nemůže mu nic

27.1.2020 | Mirek Mazal

Německou policii provokuje řidič Porsche v policejních barvách, nemůže mu nic

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Překvapivě benevolentní jsou německé zákony i úřady v případě napodobování služebních aut policie. Ani velmi matoucí a zjevně právě o to se pokoušející zbarvení není ilegální.

Němci v posledních letech pilně budují speciální jednotky policie zvané Soko Autoposer. Členové oddílu mají za úkol zcela vyhubit automobilové pozéry, jinými slovy ty, kteří mají nevhodně upravené vozy nebo s auty nevhodně zacházejí. Vrozená důslednost Němců přináší nejen úspěšné čištění měst od nehomologovaných aut, ale i zásahy proti vozům, které jsou moc výrazné a stěží někoho ohrožují.

V takovém prostředí působí velmi provokativně auto zbarvené tak, aby napodobovalo policejní vozy. Neznámý odvážlivec jezdí po Mnichově v Porsche 911 Turbo Cabrio, které se polepy zřetelně inspirovalo u barevného provedení vozidel s právem přednosti v jízdě. Stříbrné Turbo generace 991 má modré části kombinované s fosforovými pruhy a lehce zaměnitelný komplet jasně dává najevo zdroj nápadu pomocí nápisů „Police“.

Matoucí kabriolet nepatří státnímu aparátu, je to spíše návnada na Soko Autoposer. Člověk by s ohledem na českou praxi, kde je problematické i jakékoli vzdálené připodobňování vozu policejním autům, čekal rychlý zásah, ale ouha, němečtí policisté nic nedělají. A vlastně ani dělat nemohou.

Policii je vůz známý, ale nechávají ho být. A dokonce pamatují i jeho dřívější provokativní převlek: „Pokud víme, Porsche jezdí po městě už několik let, dříve bylo v typické zeleno-bílé,“ řekl mluvčí policie s tím, že sbor nemá možnost jakkoli zasáhnout. Postihnutelný je v v Německu pouze nápis „Polizei“, ten zde chybí, použití zvolených barev zakázáno není.


Německou policii provokuje řidič Porsche v policejních barvách, nemůže mu nic - 1 - Porsche 911 991 Cabrio v barvach nemecke policie 01Německou policii provokuje řidič Porsche v policejních barvách, nemůže mu nic - 2 - Porsche 911 991 Cabrio v barvach nemecke policie 02Německou policii provokuje řidič Porsche v policejních barvách, nemůže mu nic - 3 - Porsche 911 991 Cabrio v barvach nemecke policie 03
Porsche z Mnichova patří soukromníkovi, přesto si hraje na policejní kabriolet

Německou policii provokuje řidič Porsche v policejních barvách, nemůže mu nic - 4 - Porsche 911 991 Cabrio v barvach Polizei 03Německou policii provokuje řidič Porsche v policejních barvách, nemůže mu nic - 5 - Porsche 911 991 Cabrio v barvach Polizei 04Německou policii provokuje řidič Porsche v policejních barvách, nemůže mu nic - 6 - Porsche 911 991 Cabrio v barvach Polizei 05Německou policii provokuje řidič Porsche v policejních barvách, nemůže mu nic - 7 - Porsche 911 991 Cabrio v barvach Polizei 06
Inspirace barvami je jasná, v Německu ale taková věc kupodivu není nelegální a policisté majitele nechávají být

Zdroj: Auto Bild

Mirek Mazal

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.