Nespokojení řidiči v Rusku zapálili 13 policejních speciálů na měření rychlosti

Jiný kraj, jiný mrav, chce se říci. U nás řidiči proti pokutám za rychlost obvykle bojují na úřadech či u soudů, v Rusku zjevně raději ve velkém zapalují měřící techniku.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nespokojení řidiči v Rusku zapálili 13 policejních speciálů na měření rychlosti

12.11.2019 | Mirek Mazal

Nespokojení řidiči v Rusku zapálili 13 policejních speciálů na měření rychlosti

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Jiný kraj, jiný mrav, chce se říci. U nás řidiči proti pokutám za rychlost obvykle bojují na úřadech či u soudů, v Rusku zjevně raději ve velkém zapalují měřící techniku.

Vladmir Putin přistupuje k problematice měření rychlosti na silnicích překvapivě konstruktivně, možná ale ví, proč. Rusové nejsou na takový způsob dohledu příliš zvědaví, a tak se pustili do nezvykle agresivního boje proti policii. Neznámí žháři titulující se na internetu jako nespokojení řidiči tak vyrazili podpálit parkoviště plné speciálních policejních dodávek se systémy zaznamenávajícími příliš rychlých motoristy.

Při úmyslně založeném požáru ve městě Ramenskoje byla nevratně sežehnuta řada služebních Fordů Transit s měřící technikou. Zdroje z místa uhašeného požářiště popsaly zničení nejméně 13 bílých automobilů postavených úhledně blízko sebe. Odstavné místo díky tomu dobře posloužilo pro hromadné ničení radarů, oheň se nakonec rozšířil na plochu cca 200 metrů čtverečných.

Kriminalita spojená s měřiči rychlosti se v Rusku stupňuje. V regionu Moskevské oblasti bylo od začátku tohoto roku stíháno už 13 osob obviněných za poškození mobilních kamer. Tři osoby odešly od soudu s podmínkou, dalších deset lidí po údajně úmyslném nárazu do měřících komplexy přišlo o řidičský průkaz a dotyční museli hradit pokutu. Většina případů - zatím stejně jako tento - ovšem nebyla vyřešena a proti pachatelům se dále pátrá.

U nás jsou podobné aktivity namířené proti radarům výjimečné, z těch známějších připomeňme na kameru natočený útok krumpáčem na nechvalně proslulý radar v Moravských Budějovicích, který se tehdy vzhledem ke svému umístění stal symbolem účelového využívání podobných měřících prostředků.


Nespokojení řidiči v Rusku zapálili 13 policejních speciálů na měření rychlosti - 1 - Rusum nekdo zapalil Transity s radary foto 01Nespokojení řidiči v Rusku zapálili 13 policejních speciálů na měření rychlosti - 2 - Rusum nekdo zapalil Transity s radary foto 02Nespokojení řidiči v Rusku zapálili 13 policejních speciálů na měření rychlosti - 3 - Rusum nekdo zapalil Transity s radary foto 03Nespokojení řidiči v Rusku zapálili 13 policejních speciálů na měření rychlosti - 4 - Rusum nekdo zapalil Transity s radary foto 04
Fordy s kamerami iritovaly některé řidiče, ...

Nespokojení řidiči v Rusku zapálili 13 policejních speciálů na měření rychlosti - 5 - Rusum nekdo zapalil Transity s radary foto 05Nespokojení řidiči v Rusku zapálili 13 policejních speciálů na měření rychlosti - 6 - Rusum nekdo zapalil Transity s radary foto 06Nespokojení řidiči v Rusku zapálili 13 policejních speciálů na měření rychlosti - 7 - Rusum nekdo zapalil Transity s radary foto 07Nespokojení řidiči v Rusku zapálili 13 policejních speciálů na měření rychlosti - 8 - Rusum nekdo zapalil Transity s radary foto 08Nespokojení řidiči v Rusku zapálili 13 policejních speciálů na měření rychlosti - 9 - Rusum nekdo zapalil Transity s radary foto 09Nespokojení řidiči v Rusku zapálili 13 policejních speciálů na měření rychlosti - 10 - Rusum nekdo zapalil Transity s radary foto 10
...a tak je rovnou podpálili

Zdroj: TASS

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše