Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Nissan Micra 2013: facelift nafocen bez maskování při točení reklamy (+ video)
12.3.2013 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Japonská novinka vymění čelní masku i světlomety, tedy pokud bude následovat thajskou verzi March, která byla nafocena i natočena v nedbalkách.
Třetí generace Nissanu Micra je na trhu již třetím rokem, díky čemuž se blíží čas mezigenerační obměny. Ten zřejmě nastane již velmi brzy, dost možná už na konci tohoto měsíce v souvislosti s autosalonem v Bangkoku, kde bude debutovat také nový sedan Mitsubishi. Model G4 se však představí v koncepční formě, zatímco u Nissanu půjde o vůz, který se záhy objeví v prodeji. Jak totiž dokazují nejnovější špionážní snímky a video, s testy je japonská automobilka již dávno hotova a nyní už jen chystá propagační materiály.
Z dostupných záběrů je zřejmé, že s modernizací dorazí o poznání výraznější vzhled. Na dvanáctisekundovém videu si můžeme prohlédnout pouze vzhled přední části, kde došlo k výměně oválných mlhovek za trojúhelníkové. Lehčí revizi pak Nissan provedl i v oblasti čelní masky, kvůli čemuž můžeme na zženštilost třetí generace rovnou zapomenout. To jen utvrzuje výměna světel a pár menších úprav v zadní části vozu, které jsou k vidění na dalších snímcích pořízených jedním ze členů fóra Pulsar-Club.
Povšimnout si přitom můžeme nápisu March na registrační značce, který neodkazuje na třetí měsíc v roce, ale na název, pod jakým se Nissan Micra prodává v Thajsku. Bez ohledu na místo premiéry ale nepředpokládáme, že by Nissan osvěžil pouze asijskou verzi, případně tu evropskou podrobil jiným změnám. Velmi pravděpodobně tak před sebou vidíme vůz, který se letos objeví v prodeji i v České republice, pravděpodobně nadále pouze s tříválcem 1,2 naladěným buď na 80 nebo na 98 koní. Ve světě si japonské mini můžete pořídit i s 1,5litrovým turbodieselem nebo benzinovými čtyřválci 1,5 a 1,6, rozšíření místní nabídky tímto směrem u nás ale s faceliftem neočekáváme.




Faceliftovaný Nissan Micra vymění zženštilost za poněkud agresivnější vzhled, který je patrný hlavně vpředu
Zdroj: Pulsar-Club
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Lamborghini našlo moderní náhradu plakátů na stěnách dětských pokojů, v budoucnu z toho může masivně profitovat
14.3.2026
Řidič si v běžném provozu spletl své auto s monopostem Formule 1, policie to ocenila na 5 tisíc
13.3.2026
U této čerpací stanice šlo koupit litr paliva za 0,24 Kč, lidé ji vzali útokem i s kanystry
12.3.2026
Nové na MotoForum.cz
Nejnovější články
U Audi už se asi zbláznili. Šéf automobilky oznámil, který model firma jako první uvaří podle čínského receptu
před 10 hodinami
Do výroby se může vrátit další osmiválcová legenda v novém, nejdřív ale musíte začít kupovat její stávající provedení
před 11 hodinami
Do loňska neexistující čínská značka prodejně drtí drahé Evropany. Na její auto nestačí nejlepší BMW, Mercedesy a Porsche ani dohromady
včera
Poruchovost moderních Fordů zůstává na rekordní úrovni, do servisů musí kvůli problémům víc a víc aut
včera
BMW slaví kulaté výročí legendární M3 edicí kombinující prvky z těch nejlepších verzí, pro nás má ale něco jiného
včera
Živá témata na fóru
- Hyundai a vše kolem nich! 03.16. 18:37 - jerry
- Lampárna (stěžovatelna) 03.16. 18:35 - pavproch
- Volvo 03.16. 14:39 - pavproch
- Zimní/letní? Už máte přezuto? 03.16. 14:08 - pavproch
- Detektory policejních radarů 03.16. 13:47 - pavproch
- Vytvořil jsem appku pro evidenci nákladů na auto – Carlytic 03.16. 08:40 - Carlytic
- Pneu koutek 03.15. 15:52 - pavproch
- Opel obecně 03.15. 15:11 - Stepan
