Nissan Micra Elle: stylová nákupní taška pro Paříž už má i české ceny

Není rychlejší než standard. Ani úspornější a už vůbec ne levnější. Nissan Micra Elle místo toho hodlá ženám-řidičkám dodat na eleganci.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nissan Micra Elle: stylová nákupní taška pro Paříž už má i české ceny

17.9.2012 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Nissan Micra Elle: stylová nákupní taška pro Paříž už má i české ceny

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Není rychlejší než standard. Ani úspornější a už vůbec ne levnější. Nissan Micra Elle místo toho hodlá ženám-řidičkám dodat na eleganci.

Nový Nissan Micra byl stvořen podle „globálních měřítek”. To znamená, že ve srovnání s předchůdcem, vyráběném na míru konkrétním trhům, hodlal zaujmout celý svět. A tak jej automobilka musela vyrobit jako takový nemastný a neslaný designový oříšek. Úspěch ale zřejmě nebyl tak enormní, jak si Nissan představoval, a i proto značka v Paříži představí speciální sérii Micry, která vznikla ve spolupráci s módním časopisem Elle.

Obdobná kolaborace není ve světě automobilů nic nového, až doposud ovšem výrobci oslovovali módní značky jako Prada, Hermés, Colette a další. Spolupráce s časopisem je něco nového, i když se jede po těch samých kolejích. Pro módy chtivé zákaznice je tedy k dispozici unikátní látkové čalounění s několika fešnými doplňky, kterým může (ale nemusí) dělat společnost nová červená barva Venice Red.

Jelikož v ceníku Micra Elle figuruje těsně pod vrcholem, nepřekvapí standardně dodávaná 15palcová litá kola, prosklená střecha, přední, boční a hlavové airbagy, volant a hlavice řadicí páky obšité kůží, automatická klimatizace, rádio s přehrávačem CD, palubní počítač nebo tempomat. Přiobjednat si ovšem můžete ještě paket Nissan Connect, jehož součástí je lepší audio systém s navigací.

Mezi motory lze vybírat ze dvou benzinových tříválců 1,2 l. Oba jsou atmosféricky plněné, přičemž v případě verze o výkonu 80 koní zvládá Micra s manuální převodovkou zrychlit z klidu na stovku za 13,7 s. Průměrná spotřeba přitom činí 5 l/100 km. Model vyladěný na 98 koní již sprint zvládá za 11,3 sekundy, přičemž v průměru si u lépe vybavené verze Elle řekne o 4,3 l/100 km.

Dopřát si můžete i automatickou převodovku CVT, ta ale obě disciplíny zhoršuje u obou modelů. Dámám však ponechá volné ruce pro práci s rtěnkou. Po stránce cenové Nissan Micra Elle startuje na 271 900 Kč, při zaškrtnutí silnějšího motoru a automatu však může z vašeho bankovního účtu zmizet až 367 900 Kč. A to i po započtení slevy. Jestli zrovna tohle dámy oslovuje, nám jistě nejlépe povědí samy...

Tip: Projděte si všechny novinky pařížského autosalonu 2012.


Nissan Micra Elle: stylová nákupní taška pro Paříž už má i české ceny - 1 - Nissan Micra Elle 01Nissan Micra Elle: stylová nákupní taška pro Paříž už má i české ceny - 2 - Nissan Micra Elle 02Nissan Micra Elle: stylová nákupní taška pro Paříž už má i české ceny - 3 - Nissan Micra Elle 03Nissan Micra Elle: stylová nákupní taška pro Paříž už má i české ceny - 4 - Nissan Micra Elle 04Nissan Micra Elle: stylová nákupní taška pro Paříž už má i české ceny - 5 - Nissan Micra Elle 05Nissan Micra Elle: stylová nákupní taška pro Paříž už má i české ceny - 6 - Nissan Micra Elle 06Nissan Micra Elle: stylová nákupní taška pro Paříž už má i české ceny - 7 - Nissan Micra Elle 07Nissan Micra Elle: stylová nákupní taška pro Paříž už má i české ceny - 8 - Nissan Micra Elle 08
Zvenčí se Nissan Micra Elle od standardu příliš neliší. Unikátní jsou pouze specifická 15palcová litá kola a červená barva. Více změn přináší speciální série uvnitř

Petr Prokopec

Diskuze 1 příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše