Nissan Pathfinder 2012: více na téma interiér, nic nového o motoru

Nissan se během měsíce chlubí už na druhém autosalonu novým Pathfinderem. Pořád tvrdí, že jde jen o koncept, skrývá snad něco?
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nissan Pathfinder 2012: více na téma interiér, nic nového o motoru

10.2.2012 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek

Nissan Pathfinder 2012: více na téma interiér, nic nového o motoru

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Nissan se během měsíce chlubí už na druhém autosalonu novým Pathfinderem. Pořád tvrdí, že jde jen o koncept, skrývá snad něco?

Není úplně jasné, co tím japonská automobilka Nissan sleduje, ale poté, co před měsícem odhalila v Detroitu prakticky hotový model Pathfinder jako studii, dorazila s ním také na výstavu do Chicaga a opět mluví pouze o konceptu. Vůz je evidentně dokončen, ale je možné, že se stále pracuje na pohonném ústrojí. Firma pořád opakuje, že Pathfinder dostane zážehový vidlicový šestiválec ve spojení s variátorem CVT a slibuje o 25 procent nižší spotřebu ve srovnání se současným typem 4,0 V6 o výkonu 269 koní.

Minule jsme spekulovali, že Nissan využije koncernovou techniku a použije pohonnou jednotku Infiniti JX35, které má pod kapotou motor 3,5 V6 s výkonem 270 koní při 6 400 ot./min. a maximálním točivým momentem 336 Nm při 4 400 ot./min., ale pořád to také může být novější jednotka 3,7 l. Proč vlastně o modelu Pathfinder, který se od žebřinového rámu vrátil zpátky k samonosné karoserii, zase píšeme? Japonci zpřístupnili více fotek a informací k interiéru, a protože to není nijak výjimečně vzrušující čtení, probereme to expresně.

Kabina Pathfinderu je sedmimístná. Sedadla řidiče a jeho spolujezdce jsou ventilovaná a vyhřívaná. Druhá řada je dělená v poměru 60:40 a rovněž nechybí vyhřívání. Jejich konstrukce a posun v podélném směru byly navrženy tak, aby v kombinaci se široce otevřenými dveřmi nebylo nutné demontovat dětské sedačky, pokud chce někdo nastoupit úplně dozadu na sedačky třetí řady. Ty jsou dvě, takže jiné dělení než 50:50 by nedávalo smysl. Hodnoty objemu zavazadelníku podle obsazení kabiny Nissan nezveřejnil.

Japonci ovšem nezapomněli připomenout, že řidič má k dispozici bezklíčové startování, elektricky stavitelné „křeslo“, monitorování tlaku v pneumatikách, vyhřívaný volant nebo Around View Monitor poskytující 360stupňový obraz situace kolem vozu zobrazovaný pomocí monitoru a kamer. Pro posádku je dále připravené audio Bose, monitory systému DVD v opěrkách předních sedadel, třízónová klimatizace, bluetooth, připojení pro iPod a při manipulaci se zavazadly přijde vhod elektrohydraulické ovládání víka kufru.

Takže v podstatě je zde to samé, co může být v každém lépe vybaveném luxusním SUV a o to více máme důvod domnívat se, že Nissan odpoutává pozornost od buď nedokončeného, nebo narychlo přepracovávaného pohonu. Více už raději jen na fotografiích.


Nissan Pathfinder 2012: více na téma interiér, nic nového o motoru - 1 - Nissan Pathfinder intrerier 01Nissan Pathfinder 2012: více na téma interiér, nic nového o motoru - 2 - Nissan Pathfinder intrerier 02Nissan Pathfinder 2012: více na téma interiér, nic nového o motoru - 3 - Nissan Pathfinder intrerier 03Nissan Pathfinder 2012: více na téma interiér, nic nového o motoru - 4 - Nissan Pathfinder intrerier 04Nissan Pathfinder 2012: více na téma interiér, nic nového o motoru - 5 - Nissan Pathfinder intrerier 05Nissan Pathfinder 2012: více na téma interiér, nic nového o motoru - 6 - Nissan Pathfinder intrerier 06Nissan Pathfinder 2012: více na téma interiér, nic nového o motoru - 7 - Nissan Pathfinder intrerier 07Nissan Pathfinder 2012: více na téma interiér, nic nového o motoru - 8 - Nissan Pathfinder intrerier 08
Exkurze po interiéru nebyla příliš objevná, dostanete jen to, co i v jiných luxusních SUV

Nissan Pathfinder 2012: více na téma interiér, nic nového o motoru - 9 - Nissan Pathfinder Detroit 01Nissan Pathfinder 2012: více na téma interiér, nic nového o motoru - 10 - Nissan Pathfinder Detroit 02Nissan Pathfinder 2012: více na téma interiér, nic nového o motoru - 11 - Nissan Pathfinder 2012 prvni 01Nissan Pathfinder 2012: více na téma interiér, nic nového o motoru - 12 - Nissan Pathfinder 2012 prvni 02Nissan Pathfinder 2012: více na téma interiér, nic nového o motoru - 13 - Nissan Pathfinder 2012 prvni 03
Exteriér rovněž není neznámý, jediné, co Nissan ukrývá, je pohonná jednotka

Miro Mihálik

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.