Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Nordschleife prý zruší zákaz pokusů o rekord, pro ostatní limity zůstanou (+ video)
3.7.2015 | Marek Bednář | Přidat příspěvek
Porsche možná nebude držet rekord Ringu dlouho, údajně se připravuje zrušení omezení rychlosti pro privátní akce. Ty veřejné budou dále svázané.
Po nedávném chmurném vývoji situace okolo Severní smyčky Nürburgringu se možná začíná blýskat na lepší časy. Jak jistě všichni fanoušci tohoto okruhu ví, v druhé půlce června začaly platit rychlostní limity na Nordschleife nejen pro závody, ale i pro turistické jízdy. Později byla omezení rozšířena na všechna využití okruhu, tedy i na dobu, kdy si automobilky pronajmou trať celou jen pro sebe. To ve výsledku znamenalo zákaz pokusů o rekordní časy.
Společnost Capricorn Nürburgring GmbH, která v současnosti trať spravuje, však je údajně „připravena omezení rychlosti zrušit”. Uvádí to americký magazín Road & Track s odkazem na nejmenovaný, ale údajně důvěryhodný zdroj z automobilového průmyslu. Zrušení limitů nicméně zatím nemá být kompletní, nýbrž se vztahovat jen na případy, kdy si celou trať někdo pronajme, což bývají hlavně automobilky.
Nevíme, co se za posledních čtrnáct dní stalo, co přimělo správce Zeleného pekla zrušit omezení rychlosti, ale takovýto vývoj rozhodně vítáme. Je to totiž první krok k úplnému zrušení rychlostních limitů a opětovnému začátku používání Nordschleife k tomu, k čemu byla stvořena, naplno. Velkou radost z toho jistě bude mít Koenigsegg, který měl v plánu se pokusit o rekord, když bylo omezení zavedeno.
Při turistických jízdách nicméně rychlostní limity zatím zůstávají. Zda s nimi souvisí i video níže, není jasné, nicméně bychom se nebáli to nevyloučit. Totiž, na videu vidíme BMW řady 5 v policejních barvách, kterak řeže zatáčky této slavné trati v relativně těsném závěsu za Opelem Astra. Možná jeli měřit rychlost a cestou se prostě svezli. Anebo měli jiné motivy, člověk nikdy neví.



Porsche 918 Spyder drží rekord Ringu, ale možná ne na dlouho
Policie na Ringu není běžnou věcí, jede měřit rychlost, nebo se jen vozí?
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Moderní nesmysly v autech neberou konce, Číňané začali prodávat auto s otevíráním dveří gesty
21.3.2026
Volha začala odhalovat svůj první moderní vůz, nepřipomíná vám něco? I pod kapotou je starý známý
20.3.2026
„Bugatti pro chudé” ukázalo svou dynamiku v praxi. I v rukou amatérů je tak rychlé, že mu nestačí ani skutečné Bugatti
19.3.2026
Nové na MotoForum.cz
- Triumf Aprilie, vítězem Bezzecchi včera 20:52
- Vítězem Moto2 Holgado, 15. Salač včera 20:30
- Moto3 vyhrál Maximo Quiles včera 16:30
- V Moto2 Holgado, 17. Salač včera 14:22
- PP v Moto3 pro Estebana včera 11:00
Nejnovější články
Majitelé nabouraných elektromobilů platí za odtah v Německu až půl milionu, vyžadují zvláštní péči
před 41 minutami
Převratný vynález, který kdysi zabil rozmach elektromobilů, je starý už přes 100 let. Některá auta se bez něj přesto obešla ještě nedávno
před 9 hodinami
Čína ovládá už 70 procent trhu s bateriemi a chce plnou kontrolu, tolik k diverzifikaci zdrojů ve stínů současných patálií s ropou
před 11 hodinami
ADAC upozorňuje na přehlížený, velmi nebezpečný aspekt moderních aut, tiší zabijáci se z nich stanou jako nic
včera
Další senzační, o parník lepší elektrické auto končí na největším trhu světa pro nezájem. Že by nebylo tak senzační?
včera
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva
