Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Nová Honda HR-V pro Evropu konečně odhalila i svou spotřebu a dynamiku
22.4.2015 | Petr Miler | Přidat příspěvek
Tohle je poslední, tedy vlastně předposlední kamínek do mozaiky klíčových informací o novém HR-V 2015. Nejúspornější verze chce jezdit za 4 l paliva na 100 km.
Honda HR-V se může zdát bůhvíjak žhavou novinkou, s trochou odstupu na ní ale takto pohlížet nelze. Pod jménem Vezel se představila světu už v roce 2013 a již tehdy bylo jasné, že dorazí i k nám. Už přes rok má také své evropské jméno a jen o málo kratší dobu známe i její vzhled jakožto HR-V. Později přišlo odhalení evropské verze, kterou jsme vám až na úvod letošního roku mohli pořádně představit. Tehdy jsme představení nazvali detailním, dokonale detailní ale nebylo - rozloučit jsme se s vámi museli s tím, že „o cenách, jízdní dynamice a spotřebě si více řekneme v rámci ženevského debutu”.
V Ženevě ale žádná z těchto informací nezazněla a sdílnější můžeme být až nyní. Ani tentokrát přitom nepůjde o zcela vyčerpávající článek, neboť informaci alespoň o existenci nového HR-V nenajdete nejen na českém, ale třeba ani na německém webu Hondy. Jak moc je to vhodný přístup v případě modelu, který má zastavit propad Japonců v Evropě, posuďte sami, my už se nyní budeme držet jen nově známých nových informací.
V prvé řadě tedy zopakujeme, že vůz bude v Evropě k mání s motor 1,6 i-DTEC na naftu a 1,5 i-VTEC na benzin. V prvním případě bude moci pohonná jednotka být spojena pouze s manuální převodovkou a se svými 88 kW (120 koní) vůz zrychlí na stovku za 10,1 sekundy. Maximální rychlost neznáme, kombinovanou spotřebu ale ano a bude to jistě hlavní trumf vozu - 4,0 litru nafty na 16" kolech a 4,1 na 17".
Benzinový motor s vyšším výkonem až 96 kW (130 koní) bude k mání nejen s šestistupňovým manuálem, ale i automatem CVT. Podle toho se bude lišit dynamika a spotřeba - s manuálem vůz akceleruje na stovku za 10,3 s a řekne si o 5,6 resp. 5,7 litru benzinu na 100 km, automat znamená akceleraci 10,9 s a spotřebu 5,2 resp. 5,4 l/100 km.
To je vše, co můžeme pro dnešek dodat. Máte-li na vůz spadeno, na ceny budete muset spolu s námi ještě chvíli počkat. Jakmile je budeme znát, podělíme se samozřejmě také o ně.





















O Hondě HR-V 2015 pro Evropu už víme skoro všechno, skoro...
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Ford dodatečně ukázal celou rekordní jízdu extrémního Mustangu na nejnáročnějším okruhu světa, už ani neměl na výběr
včeraSrovnání dvou generací extrémních silničních stíhaček Koenigseggu ukazuje, co udělá 5 let vývoje i v takové sféře aut
5.5.2025Někdo si nechal předělat svou Hondu na Alfu Romeo. Teď má spolehlivé auto, které nevypadá jako z jiné planety
4.5.2025
Nejnovější články
Škoda masivně, až o 110 tisíc zdražila Octavii, měsíc lásky si představuje zvláštně. Pod psychologickou hranicí už nekoupíte nic
včeraNadšenec si koupil elektromobil od začínající automobilky a poznává, co to je. Z její „skvělé péče” má dnes noční můry
včeraKrásné BMW 3 ze zlatých časů značky nemusí stát tolik, tohle světově unikátní kupé postavili na přání prvního a jediného majitele
včeraFord dodatečně ukázal celou rekordní jízdu extrémního Mustangu na nejnáročnějším okruhu světa, už ani neměl na výběr
včeraNový Mercedes CLA nejde nabíjet u většiny veřejných dobíjecích stanic, to už se Němci dočista zbláznili?
včera
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva