Nová Mazda CX-9: realita může být až takto přitažlivá (ilustrace)

Japonské SUV dostane do vínku zaručeně protaženou karoserii. Pod ní pak nabídne sedm míst k sezení a nejspíše i nový 2,5litrový přeplňovaný čtyřválec.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nová Mazda CX-9: realita může být až takto přitažlivá (ilustrace)

5.11.2015 | Petr Prokopec | 5 příspěvků

Nová Mazda CX-9: realita může být až takto přitažlivá (ilustrace)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Japonské SUV dostane do vínku zaručeně protaženou karoserii. Pod ní pak nabídne sedm míst k sezení a nejspíše i nový 2,5litrový přeplňovaný čtyřválec.

Stávající generace Mazdy CX-9 je na trhu již od roku 2007, ve světle soudobých automobilových trendů tedy již značně přesluhuje. Až do léta ovšem japonská automobilka nedávala příliš najevo, že by spěchala s jejím nahrazením. Včera jsme se ovšem dočkali první oficiální skice a zároveň příslibu, že novinka bude debutovat již za pár týdnů na autosalonu v Los Angeles. Takový kvapík asi čekal jen málokdo, ačkoliv premiéra ve „městě andělů“ zdaleka nemusí korespondovat s okamžitým příchodem do prodeje. K tomu klidně může dojít až za delší dobu.

Na druhou stranu, nová Mazda CX-9 je titulována jako modelový rok 2016, což v Americe znamená, že na trhu bude dříve nežli později. Dost možná bychom se tedy příchodu do zámořských showroomů mohli dočkat již za pár měsíců. To jsou ale jen čiré dohady. Pole spekulací ovšem dnes hned tak neopustíme, místo toho se bude zabývat i možný vzhledem a pohonným ústrojím. Začneme přitom u designu, který nejspíše bude čerpat inspiraci u nedávného konceptu Koeru.

Obdobně ostatně smýšlí také Remco Meulendijk z webu RM.Design, pročež tu máme neoficiální ilustrace vozu. Na těch je patrná prodloužená karoserie, která je o poznání přitažlivější než v případě Němců. Svůj vliv na to mají i velká litá kola, která ale budou u sériového provedení za příplatek. A nejspíše lze v jejich případě počítat s provedením menším minimálně o palec. Postupně se zmenšující boční prosklení ale bude dozajista zachováno. A uvnitř lze čekat 7 sedadel.

Pod kapotou má pak současné provedení 3,7litrový šestiválec s kořeny u Fordu, ten ale velmi pravděpodobně čeká odchod do důchodu. Jeho místo by pak měl zaujmout zcela nový 2,5litrový přeplňovaný čtyřválec SkyActiv-G, který by skrze šestistupňový automat poslal na všechna čtyři kola přibližně 300 koní. To zní více než slibně, na potvrzení všech domněnek si ale budeme muset ještě malou chvíli počkat.


Nová Mazda CX-9: realita může být až takto přitažlivá (ilustrace) - 1 - Mazda CX-9 2016 novy render 01Nová Mazda CX-9: realita může být až takto přitažlivá (ilustrace) - 2 - Mazda CX-9 2016 novy render 02
Mazda CX-9 může vypadat až takhle dobře, pokud se výraznou měrou inspiruje konceptem Koeru

Ilustrace: RM.Design

Petr Prokopec

Diskuze 5 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.