Nové Audi Q5 touží po terénu, nabídne i vzduchový podvozek (video)

Nové SUV se nenechá inspirovat větším Audi Q7 jen v případě vzhledu. Předchozí generaci chce překonat i v terénních schopnostech.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nové Audi Q5 touží po terénu, nabídne i vzduchový podvozek (video)

27.9.2016 | Petr Prokopec | 4 příspěvky

Nové Audi Q5 touží po terénu, nabídne i vzduchový podvozek (video)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Nové SUV se nenechá inspirovat větším Audi Q7 jen v případě vzhledu. Předchozí generaci chce překonat i v terénních schopnostech.

Druhá generace Audi Q5 se klube na světlo světa již nějaký ten pátek. Nyní tu máme další oficiální upoutávku, která s ohledem na dnešní datum nejspíše jednou z posledních. Do zahájení prvního novinářského dne pařížského autosalonu nám zbývá jen pár desítek hodin a tam si ji prohlédneme naživo. Následně německé kompaktní SUV čeká ještě severoamerický debut na motor show v Los Angeles, a pak konečně odstartuje samotná výroba. Ta se možná až překvapivě nebude odehrávat v Ingolstadtu, místo toho nové Q5 zamíří do celého světa z mexického San José Chiapa.

Vůz bude postaven na modulární platformě MLB Evo, se kterou je spojena nejen výrazná dieta (hovoří se minimálně o 100 kilogramech), tak i příčné uložení motorů místo dosavadního podélného, což má souvislost se slábnoucí poptávkou po pohonu všech kol. Oproti předchůdci se pak zvětší i rozměry, což vyústí ve více prostoru na předních i zadních sedadlech. Kromě toho chce ovšem nové Audi Q5 být také - možná trochu paradoxně - schopnější mimo zpevněný asfalt.

Tento posun by měl obstarat hlavně vzduchový podvozek, se kterým bude novinka (nikoliv standardně) nabízena. Jeho krajní meze nám odhaluje nové video, nic konkrétního v něm ovšem nezazní. Dá se ale předpokládat, že stejně jako v případě vzhledu bude i v této oblasti inspirací větší Audi Q7. To přitom nabízí pět režimů, kdy ten off-roadový přizvedne podvozek o 60 milimetrů, zatímco dynamický jej sníží o 15 mm.

Menšímu SUV nejspíše budou přisouzeny nižší hodnoty, na jejich upřesnění si ale budeme muset ještě chvíli počkat. Aktuálně tak již jen dodáme, že na základě předchozích upoutávek lze dále očekávat příplatkové čelní matricové LEDky či mnohem větší zavazadlový prostor než u předchůdce, jenž dostanete již ve standardu. Za elektrické otevírání víka ale bude třeba opět přihodit něco navíc.


Nové Audi Q5 touží po terénu, nabídne i vzduchový podvozek (video) - 1 - Audi Q5 2017 finalni teaser videoscreenNové Audi Q5 touží po terénu, nabídne i vzduchový podvozek (video) - 2 - Audi Q5 2017 finalni teaser2 videoscreen
Nové Audi Q5 momentálně láká na adaptivní podvozek...

Nové Audi Q5 touží po terénu, nabídne i vzduchový podvozek (video) - 3 - Audi Q5 2017 nove upoutavky 01Nové Audi Q5 touží po terénu, nabídne i vzduchový podvozek (video) - 4 - Audi Q5 2017 nove upoutavky 02Nové Audi Q5 touží po terénu, nabídne i vzduchový podvozek (video) - 5 - Audi Q5 2017 nove upoutavky 03Nové Audi Q5 touží po terénu, nabídne i vzduchový podvozek (video) - 6 - Audi Q5 2017 nove upoutavky 04Nové Audi Q5 touží po terénu, nabídne i vzduchový podvozek (video) - 7 - Audi Q5 2017 nove upoutavky 05Nové Audi Q5 touží po terénu, nabídne i vzduchový podvozek (video) - 8 - Audi Q5 2017 nove upoutavky 06Nové Audi Q5 touží po terénu, nabídne i vzduchový podvozek (video) - 9 - Audi Q5 2017 nove upoutavky 07
...zatímco dříve ukázalo kompletní příď, zavazadelník...

Nové Audi Q5 touží po terénu, nabídne i vzduchový podvozek (video) - 10 - Audi Q5 2017 avizo 05Nové Audi Q5 touží po terénu, nabídne i vzduchový podvozek (video) - 11 - Audi Q5 2017 avizo 04Nové Audi Q5 touží po terénu, nabídne i vzduchový podvozek (video) - 12 - Audi Q5 2017 avizoNové Audi Q5 touží po terénu, nabídne i vzduchový podvozek (video) - 13 - Audi Q5 2017 avizo 03Nové Audi Q5 touží po terénu, nabídne i vzduchový podvozek (video) - 14 - Audi Q5 2017 avizo 02
...i řadu dalších detailů

Petr Prokopec

Diskuze 4 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.