Nové BMW M3 jako kombi nás už nemine, jeho obrázky ukazují i nápravu podivné přídě

Přepřáhnutí BMW z ledvinek na bobří zuby se alespoň v Evropě s příliš kladnou odezvou nesetkalo, spása ale existuje. Ukazují ji ilustrace podoby chystaného kombíku v různých barvách.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nové BMW M3 jako kombi nás už nemine, jeho obrázky ukazují i nápravu podivné přídě

24.9.2020 | Petr Prokopec

Nové BMW M3 jako kombi nás už nemine, jeho obrázky ukazují i nápravu podivné přídě

/

Foto: Magnus Matulat@Instagram

Přepřáhnutí BMW z ledvinek na bobří zuby se alespoň v Evropě s příliš kladnou odezvou nesetkalo, spása ale existuje. Ukazují ji ilustrace podoby chystaného kombíku v různých barvách.

Novou generaci BMW M3 jsme si mohli představit tento týden. A stejně jako většina ostatních jsme zalapali po dechu, neboť kromě bobřích zubů nahrazujících tradiční čelní ledvinky dorazily také falešné pouťové výdechy na boku a zvláštně ztvárněná záď. A to je třeba dodat, že německý über-sedan je na tom pořád lépe než spřízněné M4 Coupe. V jeho případě totiž automobilka zazdila Hofmeisterovu křivku, i tím dala vyniknout velké ploše kovu nad zadními koly a snížením střechy změnila celkovou siluetu.

Kromě těchto dvou variant nicméně Němci chystají také kabriolet, „čtyřdvéřové kupé” a možná překvapivě také kombík, který by nakonec mohl být tou nejpříznivěji přijatou variantou. I M3 Touring sice dostane vertikální čelní ledvinky a ony boční výdechy, díky „batohu“ na zádech bude vypadat uceleněji než v případě sedanu či kupé. Bude ho trápit jiný problém. Nová generace M3/4 kvůli vertikálním linkám v zadním nárazníku je spíše vysoká než široká. U kombíku je tento pocit ještě umocněn střešní linií či sklonem zadního okna.

Vnímaní sedanu i kupé nicméně ovlivňuje také barva zvolená pro prezentační modely, proto proto můžeme přivítat ilustrace Magnuse Matulata a Klebera Silvy, na nichž je možná podoba kombíku M3 vyvedena víceméně ve všech odstínech, v jakých bude vůz standardně k mání. A právě v nich se skrývá spása, o kterou jsme ostatně zavadili už dříve. Pokud je auto v hodně tmavém či úplně černém odstínu, podivná bobří příď nevystrkuje růžky příliš a design se stává přijatelnějším i pro konzervativní nátury.

Lze už jen dodat, že jakkoliv kapacita zavazadelníku naroste, na druhé straně vozu, tedy pod kapotou, se již nic měnit nebude. Svou práci zde tedy i nadále bude odvádět přeplňovaný třílitrový šestiválec, předpokládáme pouze v kombinaci s pohonem všech kol, a automatem a tedy i výkonem 510 koní. Sedan a M4 s pohonem jedné nápravy dorazí v březnu příštího roku, na čtyřkolku však bude třeba vyčkat až do léta. V případě kombíku pak BMW před nedávnem potvrdilo, že je teprve v počáteční fázi dvouletého vývoje. M3 Touring tedy máme očekávat nejdříve v roce 2022.


Nové BMW M3 jako kombi nás už nemine, jeho obrázky ukazují i nápravu podivné přídě - 1 - BMW M3 Touring 2020 neoficialni ilustrace 01Nové BMW M3 jako kombi nás už nemine, jeho obrázky ukazují i nápravu podivné přídě - 2 - BMW M3 Touring 2020 neoficialni ilustrace 02Nové BMW M3 jako kombi nás už nemine, jeho obrázky ukazují i nápravu podivné přídě - 3 - BMW M3 Touring 2020 neoficialni ilustrace 03Nové BMW M3 jako kombi nás už nemine, jeho obrázky ukazují i nápravu podivné přídě - 4 - BMW M3 Touring 2020 neoficialni ilustrace 04Nové BMW M3 jako kombi nás už nemine, jeho obrázky ukazují i nápravu podivné přídě - 5 - BMW M3 Touring 2020 neoficialni ilustrace 05Nové BMW M3 jako kombi nás už nemine, jeho obrázky ukazují i nápravu podivné přídě - 6 - BMW M3 Touring 2020 neoficialni ilustrace 06Nové BMW M3 jako kombi nás už nemine, jeho obrázky ukazují i nápravu podivné přídě - 7 - BMW M3 Touring 2020 neoficialni ilustrace 07Nové BMW M3 jako kombi nás už nemine, jeho obrázky ukazují i nápravu podivné přídě - 8 - BMW M3 Touring 2020 neoficialni ilustrace 08Nové BMW M3 jako kombi nás už nemine, jeho obrázky ukazují i nápravu podivné přídě - 9 - BMW M3 Touring 2020 neoficialni ilustrace 09Nové BMW M3 jako kombi nás už nemine, jeho obrázky ukazují i nápravu podivné přídě - 10 - BMW M3 Touring 2020 neoficialni ilustrace 10Nové BMW M3 jako kombi nás už nemine, jeho obrázky ukazují i nápravu podivné přídě - 11 - BMW M3 Touring 2020 neoficialni ilustrace 11Nové BMW M3 jako kombi nás už nemine, jeho obrázky ukazují i nápravu podivné přídě - 12 - BMW M3 Touring 2020 neoficialni ilustrace 12Nové BMW M3 jako kombi nás už nemine, jeho obrázky ukazují i nápravu podivné přídě - 13 - BMW M3 Touring 2020 neoficialni ilustrace 13Nové BMW M3 jako kombi nás už nemine, jeho obrázky ukazují i nápravu podivné přídě - 14 - BMW M3 Touring 2020 neoficialni ilustrace 14Nové BMW M3 jako kombi nás už nemine, jeho obrázky ukazují i nápravu podivné přídě - 15 - BMW M3 Touring 2020 neoficialni ilustrace 15Nové BMW M3 jako kombi nás už nemine, jeho obrázky ukazují i nápravu podivné přídě - 16 - BMW M3 Touring 2020 neoficialni ilustrace 16Nové BMW M3 jako kombi nás už nemine, jeho obrázky ukazují i nápravu podivné přídě - 17 - BMW M3 Touring 2020 neoficialni ilustrace 17Nové BMW M3 jako kombi nás už nemine, jeho obrázky ukazují i nápravu podivné přídě - 18 - BMW M3 Touring 2020 neoficialni ilustrace 18Nové BMW M3 jako kombi nás už nemine, jeho obrázky ukazují i nápravu podivné přídě - 19 - BMW M3 Touring 2020 neoficialni ilustrace 19Nové BMW M3 jako kombi nás už nemine, jeho obrázky ukazují i nápravu podivné přídě - 20 - BMW M3 Touring 2020 neoficialni ilustrace 20
Nové BMW M3 jako kombi nás už nemine, jeho obrázky ukazují i nápravu podivné přídě - 21 - BMW M3 Touring 2020 neoficialni ilustrace 21Nové BMW M3 jako kombi nás už nemine, jeho obrázky ukazují i nápravu podivné přídě - 22 - BMW M3 Touring 2020 neoficialni ilustrace 22
BMW M3 Touring se ukázalo na neoficiálních ilustracích a to i s řešením podivné přídě. V reálu jej nicméně můžeme čekat až za dva roky. Foto: Magnus Matulat@Instagram, Kleber Silva

Zdroj: Magnus Matulat@Instagram, Kleber Silva

Petr Prokopec

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.