Nové BMW X6 M F86 2015 už pilně trénuje na Severní smyčce (video)

Druhá generace Mastodonta s plastikou zádě a kamufláží se prohání po Nürburgringu, aby byla ještě rychlejší. K plnému odhalení má dojít ještě letos.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nové BMW X6 M F86 2015 už pilně trénuje na Severní smyčce (video)

4.4.2014 | Adam Šrámek | Přidat příspěvek

Nové BMW X6 M F86 2015 už pilně trénuje na Severní smyčce (video)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Druhá generace Mastodonta s plastikou zádě a kamufláží se prohání po Nürburgringu, aby byla ještě rychlejší. K plnému odhalení má dojít ještě letos.

U BMW už se začala trhat hráz, která do té doby zadržovala příliv další nových SUV uvozených písmenem X. První vlaštovkou byla menší X4 sdílející techniku s ostřílenou a nedávno faceliftovanou X3. Teď už se vlastně čeká jen na díla divize M, která už jistě delší dobu piluje prvního představitele řady X - tedy populární X5 a odvozený model X6. O tréninkových praktikách se můžeme přesvědčit na videu.

Nová naštvaná mastodontní eMka, konkrétněji X6 M, se však před fotoaparátem na Severní smyčce Nürburgringu objevila až nyní a to v o dost menším maskování než dosud. Chystaná nová generace X6 M s dodatkem F86 si zřejmě zachová pohonnou jednotku svého předchůdce, i když samozřejmě v silnější podobě a s nižší spotřebou.

Udržet by si tak měla bi-turbový osmiválec spolu s objemem 4,4 litru, který měl až dosud výkon 555 koní a točivý moment lokomotivních 680 Nm. Pokud jde o další podrobnosti, jistý je jen pohon všech kol xDrive a aktivní zadní diferenciál. Vsadili bychom se, že do šrotu ovšem půjde šestistupňová automatická převodovka, kterou nahradí nějaká novější skříň s větším počtem převodů. A výkon? Odhad 600 koní není snad úplně mimo.

Pokud jde o design, nečekejme podle posledního videa žádné převratné změny. Alespoň ne na přídi nebo z profilu. Máme-li na něco vsadit, pak to bude vzhled hodně blízký menší X4, avšak samozřejmě s doplňky, které budou vzbuzovat dojem, že jde o agresora. Čtveřice koncovek výfuku na zádi je stoprocentní. Podívejte, jak si nový medvěd z Mnichova umí na Ringu zabručet. Naživo bychom ho bez maskování měli vidět ještě letos, snad ke konci roku.


Nové BMW X6 M F86 2015 už pilně trénuje na Severní smyčce (video) - 1 - BMW X6 M F86 2015 spy 01Nové BMW X6 M F86 2015 už pilně trénuje na Severní smyčce (video) - 2 - BMW X6 M F86 2015 spy 02Nové BMW X6 M F86 2015 už pilně trénuje na Severní smyčce (video) - 3 - BMW X6 M F86 2015 spy 03
Příští generace BMW X6 M nebude zásadně odlišná od té současné. V Mnichově zřejmě nechtějí experimentovat, jelikož aktuálním SAV se daří. Vyšší výkon je však tutovkou

Zdroj: Worldcarfans

Adam Šrámek

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.