Nové Bugatti Veyron bude ještě silnější než to dnešní, dorazí ale až za pár let

Šéf koncernu VW Group znovu potvrdil, že nebude ani Super Veyron, ani Galibier. Místo toho se nejrychlejší vůz světa dočká regulérního nástupce.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nové Bugatti Veyron bude ještě silnější než to dnešní, dorazí ale až za pár let

4.2.2014 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Nové Bugatti Veyron bude ještě silnější než to dnešní, dorazí ale až za pár let

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Šéf koncernu VW Group znovu potvrdil, že nebude ani Super Veyron, ani Galibier. Místo toho se nejrychlejší vůz světa dočká regulérního nástupce.

Není tomu dlouho, co jsme informovali o prodeji již čtyřstého exempláře Bugatti Veyron. Je tak zřejmé, že nejrychlejší vůz planety se brzy stane součástí historie, neboť k dispozici již zbývá pouhá padesátka kusů (v tuto chvíli je to dost pravděpodobně ještě méně). Stále častěji se tak začínají objevovat dohady a spekulace o tom, s čím francouzsko-německá automobilka přijde následně. Jak totiž již dříve uvedl šéf automobilky Dr. Wolfgang Schreiber, vozy typu Super Veyron či Galibier očekávat nemáme.

Nyní jeho slova potvrdil šéf celého koncernu VW Group Martin Winterkorn, který dodal, že „Galibier je mrtev. Vyrábět ho tedy nebudeme, místo něj dorazí druhá generace Veyronu s vyšším výkonem.“ Je tedy zřejmé, že očekávat můžeme minimálně 1 200 koní, které produkuje verze Super Sport. Zároveň bychom však neměli dostat více než 1 600 koní, jimiž měl disponovat právě Super Veyron.

Otázkou je pak časová posloupnost. Výrobu současné generace totiž Bugatti ukončí až zřejmě někdy na počátku příštího roku. Pár měsíců pak asi zabere přebudování montážních linek (či spíše pracovišť), nějaký ten rok si dozajista vyžádá i vývoj. Je tak dost možné, že nový Veyron dorazí až někdy ke konci aktuální dekády.


Nové Bugatti Veyron bude ještě silnější než to dnešní, dorazí ale až za pár let - 1 - Bugatti 16C Galibier 22Nové Bugatti Veyron bude ještě silnější než to dnešní, dorazí ale až za pár let - 2 - Bugatti 16C Galibier 23Nové Bugatti Veyron bude ještě silnější než to dnešní, dorazí ale až za pár let - 3 - Bugatti 16C Galibier 24Nové Bugatti Veyron bude ještě silnější než to dnešní, dorazí ale až za pár let - 4 - Bugatti 16C Galibier 25Nové Bugatti Veyron bude ještě silnější než to dnešní, dorazí ale až za pár let - 5 - Bugatti 16C Galibier 26Nové Bugatti Veyron bude ještě silnější než to dnešní, dorazí ale až za pár let - 6 - Bugatti 16C Galibier 27Nové Bugatti Veyron bude ještě silnější než to dnešní, dorazí ale až za pár let - 7 - Bugatti 16C Galibier 28Nové Bugatti Veyron bude ještě silnější než to dnešní, dorazí ale až za pár let - 8 - Bugatti 16C Galibier 29Nové Bugatti Veyron bude ještě silnější než to dnešní, dorazí ale až za pár let - 9 - Bugatti 16C Galibier 30Nové Bugatti Veyron bude ještě silnější než to dnešní, dorazí ale až za pár let - 10 - Bugatti 16C Galibier 31Nové Bugatti Veyron bude ještě silnější než to dnešní, dorazí ale až za pár let - 11 - Bugatti 16C Galibier 32Nové Bugatti Veyron bude ještě silnější než to dnešní, dorazí ale až za pár let - 12 - Bugatti 16C Galibier 33Nové Bugatti Veyron bude ještě silnější než to dnešní, dorazí ale až za pár let - 13 - Bugatti 16C Galibier 34Nové Bugatti Veyron bude ještě silnější než to dnešní, dorazí ale až za pár let - 14 - Bugatti 16C Galibier 35Nové Bugatti Veyron bude ještě silnější než to dnešní, dorazí ale až za pár let - 15 - Bugatti 16C Galibier 36
Bugatti Galibier je definitivně mrtvé. Jeho konec totiž nově potvrdil šéf koncernu VW Group Martin Winterkorn, který zároveň dodal, že očekávat máme druhou generaci modelu Veyron

Zdroj: Autocar

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše