Omluva Audi za jeho poslední reklamu ukazuje, v jak absurdním světě to žijeme

Těžko říci, z čeho být více v rozpacích. Zda z toho, že existují lidé, kterým tento nevinný obrázek vadí, nebo z toho, že před nimi Audi kapituluje.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Omluva Audi za jeho poslední reklamu ukazuje, v jak absurdním světě to žijeme

4.8.2020 | Petr Prokopec

Omluva Audi za jeho poslední reklamu ukazuje, v jak absurdním světě to žijeme

/

Foto: Audi@Twitter

Těžko říci, z čeho být více v rozpacích. Zda z toho, že existují lidé, kterým tento nevinný obrázek vadí, nebo z toho, že před nimi Audi kapituluje.

Na dobu koronavirových restrikcí možná jednou ještě budeme vzpomínat s láskou. Svět se totiž na pár týdnů zastavil a přestal řešit nesmysly, kterými se v posledních letech zabýval tak rád. Nicméně s jejich rozvolněním se staré pořádky bohužel vracejí. Dokazuje to i absurdní kritika, která se snesla na Audi za to, že na Twitteru zveřejnilo snímek modelu RS4 Avant, o nějž se opírá holčička, která jí banán.

Co je na tomto snímku špatně, ptáte se? Sami za sebe neumíme odpovědět, přestože jsme v redakci prakticky všichni otcové od rodin. Ovšem ani tak nás spojení dítěte a rychlého kombíku nikterak nedráždí. Zvláště proto, že kombíky jsou určené především rodinám, které do nich bez nesnází naloží jak své ratolesti, tak kočárky, plínky, hračky i klidně nějakého toho domácího mazlíčka. A že jde o vůz rychlý? Tím lépe, může posloužit i vám samotným při jiných příležitostech, třeba na okruhu. Nikde přece není psáno, že s rychlým autem musíte jezdit rychle, ale i kdyby. Na takové německé dálnici se RS4 Avant jede rychle pořád snáze a bezpečněji než třeba Octavií Combi 2,0 TDI.

To je ovšem náš názor, se kterým se sice ztotožňují i naše drahé polovičky, nicméně mravokárci to vidí jinak. Dle nich se německá automobilka skrze malou holčičku snaží prodat vůz schopný jet rychlostí až 280 km/h, jenž právě díky tomu má zabíjení dětí v popisu práce. A děti zabíjí i svými emisemi. Že je obojí naprostý nesmysl, neboť podobně se dá smýšlet o jakémkoliv automobilu, snad nemusíme dodávat.

Jde o hledání problému tam, kde žádný není, ani když se snažíte nějaký spatřit. Audi by takové výkřiky mělo ignorovat, bohužel se ale místo toho rozhodlo nejhlasitěji křičícím ustoupit, omluvit se a oznámit, že spustí interní vyšetřování. Proboha, za co? Za snímek roztomilého děvčátka stojícího u kombíku značky s banánem?

Omluva čtyř kruhů navíc dotyčným nestačí, požadují stažení celé reklamy. Doufejme, že tomuto požadavku Audi již nevyhoví, jinak zakrátko bude problémem všechno. Třeba onen banán, nebo červená barva, v obojím lze spatřovat spojitosti, které autorům jistě ani nepřišly na mysl.


Omluva Audi za jeho poslední reklamu ukazuje, v jak absurdním světě to žijeme - 1 - Audi RS4 Avant 2020 reklama TwitterOmluva Audi za jeho poslední reklamu ukazuje, v jak absurdním světě to žijeme - 2 - Audi RS4 Avant 2020 reklama Twitter 01
Máte pocit, že tato reklama je problematická? Nebo si stejně jako my myslíte, že rychlá auta a děti mohou jít dohromady docela dobře? Audi došlo k závěru, že za „nic” bude lepší se omluvit. Foto: Audi@Twitter

Zdroj: Audi@Twitter

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše