Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Opel Cascada 1,6 Turbo: 200 benzinových koní míří do Frankfurtu
8.8.2013 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Nová pohonná jednotka má kabrioletu zaručit nejvyšší rychlost 235 km/h. V příštích pěti letech se navíc rozšíří pod většinu kapot chystaných 23 modelů.
Přeplňované pohonné jednotky jsou pro Opel očividně Alfou i Omegou. Zatímco včera jsme informovali o příchodu nového litrového tříválce, dnes tu máme 1,6litrový čtyřválec. Ten sice značka již ve svém portfoliu delší dobu nabízí, jeho výkon 170 koní ale není v kombinaci s vyššími hmotnostmi něčím, co by vás přivedlo do varu. Ostatně, stačí se jen podívat na jízdní dynamiku takového kabrioletu Cascada - z akcelerace na stovku za 9,6 sekundy asi nikdo na ústa nepadne.
Z tohoto důvodu německá automobilka hodlá ve Frankfurtu pod kapotou kabria představit novou verzi 1,6litrové pohonné jednotky, která nabídne rovných 200 koní a 300 Nm točivého momentu. Sprint sice aktuálně zůstává záhadou, stejně jako spotřeba, v rámci nejvyšší rychlosti ovšem Cascada dosáhne 235 km/h namísto 222 km/h, na něž se rozjela slabší verze agregátu.
Cascada je ovšem prozatím jen jednou z prvních vlaštovek, která bude profitovat z vyšší síly. V příštích pěti letech totiž Opel chystá třiadvacet nových modelů, z nichž valná většina novou pohonnou jednotku dostane rovněž. Jsme přitom zvědavi, zda se stane skutečným vrcholem nabídky, či zda ji i nadále v akceleraci předčí turbodiesel 2,0 BiTurbo CDTI Ecotec o výkonu 195 koní, s nímž Cascada stovku pokoří za 9,4 sekundy.
Tip: Projděte si všechny novinky frankfurtského autosalonu 2013.








Opel Cascada se ve Frankfurtu objeví s novou verzí motoru 1,6 Turbo. Ta nabízí výkon 200 koní a nejvyšší rychlost 235 km/h
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
U této čerpací stanice šlo koupit litr paliva za 0,24 Kč, lidé ji vzali útokem i s kanystry
před 9 hodinami
Miliardáři s Bugatti dávajícími 0-500 km/h za 20 sekund si dali dostaveníčko na okruhu F1, můžeme jen závidět
včera
Nová specialita geniálního konstruktéra ef-jedniček je tak rychlá, že na okruhu překonává o parník i závodní vozy
10.3.2026
Nejnovější články
Podívejte se, jak dopadlo Lamborghini, které si v autopůjčovně odkroutilo 85 tisíc km v rukou bezpočtu lidí
před 2 hodinami
K mání je ještě krásně zachovalý poslední ostrý kombík s motorem V8 a ručním řazením, nic takového už se nevrátí
před 3 hodinami
Elektrický experiment VW stihl po přidání spalovacího motoru další odklad. Než ho dokončí, elektrickou verzi nemusí chtít už nikdo
před 5 hodinami
Značka, která i u nás mohutně boduje se svým Range Roverem z Temu, zašla ještě dál. Začíná prodávat Mercedes GLS z Temu
před 6 hodinami
Batterygate? Mercedes lhal zákazníkům o tom, jaké baterky montuje do svých elektromobilů, dostal pokutu 160 milionů
před 8 hodinami
Živá témata na fóru
- Politický koutek 03.12. 16:48 - jerry
- S větrem ve vlasech.... 03.12. 14:04 - pavproch
- BMW Divize 03.12. 11:51 - pavproch
- Řidiči, co to mají v ruce... 03.12. 11:43 - řidičBOB
- Lampárna (stěžovatelna) 03.12. 10:28 - vasco
- Superb IV. gen 03.12. 09:13 - HondaMan
- Benzina paliva 03.11. 18:33 - pavproch
- OBD diag pro moje autovraky 03.11. 16:26 - pavproch
