Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Opel Insignia OPC Unlimited Edition: nové snímky neomezené Insignie
8.5.2011 | Petr Miler | Přidat příspěvek
Lidé od Opelu strávili konec týdne rozesíláním fotografií a když už byli v tom, poslali nám i nové fotky Insignie OPC bez omezovače rychlosti. Prohlédněte si všechny její karosářské verze a to i v prostředí Nürburgring Nordschleife.
Včera jsme vám přinesli nové fotky Corsy OPC Nürburgring Edition a dnes můžeme pokračovat v podobném duchu. Středem zájmu se ale tentokrát stane trochu jiná edice trochu jiného Opelu s písmeny OPC v názvu - Insignie Unlimited.
Tuto novinku jsme vám představili již v půlce dubna a ačkoli jsme jí věnovali poměrně velký prostor, její jedinou významnou odlišností je odstranění omezovače rychlost na 250 km/h. Je to výtvor poněkud zvláštní a není bez zajímavosti, že některá média jej prezentují jako projev odvahy Opelu - prý si automobilka troufla porušit všechna pravidla. My jej vnímáme spíše jako projev pokrytectví, však Opel pouze odstranil omezovač rychlosti, který vozu sám nadělil, takto „pozměněnému” vozu říká zvláštní edice a nechá si za ni dobře zaplatit. Ale to už nechme stranou a vraťme se zpět k samotné Insignii.
Jak jsme již zmínili v našem představení, neliší se tato Insginie nakonec jen odstraněním omezovače - má i jinak zbarevné brzdy Brembo a upravený rychloměr. K nezměněnému zrychlení z 0 na 100 km/h za 6 až 6,6 sekundy dle typu karoserie pak přidává maximální rychlost 270 km/h a cenu 48 605 Eur (cca 1,2 milionu Kč).
Opel zprvu uvolnil jen pětici snímků této podivné specialitky, nyní jich máme k dispozici celkem šestadvacet. Níže si tak můžete prohlédnout vzhled všech tří karosářských verzí a to i na Nürburgringu, kde byla Insignia OPC prý testována stejně intenzivně jako její nejmenší sestřička.


























Opel Insignia OPC Unlimited Edition na nových snímcích
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Němec si udělal zjevně legrační napodobeninu policejního vozu s nápisem Folizei, udělali u něj domovní prohlídku a auto mu sebrali
před 6 hodinamiVW se pokusil vylepšit svůj obraz obšlehnutím slavné Gymkhany, dosáhl ale přesného opaku toho, o co dnes usiluje
včeraBMW začalo s poslední novinkou potichu používat nové logo, nevšiml si toho skoro nikdo
13.9.2025
Nejnovější články
Legendu Fordu zařízli po čtyřech generacích, o to levněji ji dnes koupíte ojetou. Za své ceny nabízí hromadu muziky
před 2 hodinamiPrezident Erdogan si vyzkoušel druhé turecké národní auto, na konkurenta Octavie se moc nadšeně netvářil
před 3 hodinamiŠéf Škody potvrdil, že ostrá Fabia se vrátí. Přijde ještě letos, levnější auta ale nebudou
před 5 hodinamiNěmec si udělal zjevně legrační napodobeninu policejního vozu s nápisem Folizei, udělali u něj domovní prohlídku a auto mu sebrali
před 6 hodinamiPodívejte se, diesely nejsou mrtvé. I na IAA v Mnichově se ukázala dvě naftová auta
před 7 hodinami
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva