Opel Mokka: unikla první oficiální fotka kompaktního SUV

Buick až dnes odpoledne představí svůj model Encore. Jeho německá variace jménem Opel Mokka si ale našla cestu do světa dříve.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Opel Mokka: unikla první oficiální fotka kompaktního SUV

10.1.2012 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Opel Mokka: unikla první oficiální fotka kompaktního SUV

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Buick až dnes odpoledne představí svůj model Encore. Jeho německá variace jménem Opel Mokka si ale našla cestu do světa dříve.

Nejsme si tedy stoprocentně jisti, že jde o autentickou fotografii, zvláště po odhalení přídě Buicku Encore z podobného úhlu mohl po prostudování starších špionážních snímků Mokky stvořit takový obrázek leckdo, máme ale za to, že tato fotka skutečná je. Zvláště když ji provázejí vcelku věrohodné informace o autě samém.

Podle nich by Mokka měla měřit na délku 4,29 metru a nabídnout celkem tři motorizace. Základem by měla být atmosféricky plněná benzinová 1,6 s výkonem 115 koní, vrcholem pak přeplňovaná zážehová 1,4 Turbo se 140 koňmi. Mezi nimi si své místo najde diesel 1,7 CDTI se 130 koňmi. Převodovka bude ve všech případech standardně manuální šestistupňová, u dvou výkonnějších motorizací bude k dispozici i šestistupňový automat. K jakým motorům bude možné pořídit i pohon všech kol zatím není známo, pravděpodobně to ale budou opět ty silnější z nich.

Zdroje dále tvrdí, že objem zavazadlového prostoru bude činit maximálně 1 370 litrů, o což se postará i známý systém manipulace se sedadle Opel Flex, chybět by neměl ani řešení FlexFix pro uchycení jízdního kol na zádi vozu.

Autenticitu zmíněných informací by mělo potvrdit již odpolední představení Buicku Encore, který v takovém případě musí nabídnout do značné míry totožné specifikace. Navíc, pokud by již měla nyní Opelu uniknout první fotka, musel by se vůz alespoň virtuálně představit světu každým dnem. Na rozuzlení tohoto příběhu by tedy mělo dojít již brzy, velmi brzy.


Opel Mokka: unikla první oficiální fotka kompaktního SUV - 1 - Opel Mokka 2012 unik 01
Toto by měl být první oficiální snímek Opelu Mokka, pojmenovaného podle jednoho jemenského města

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.