Buick Encore: americký Opel Mokka odhalil celou svou tvář (foto)

Neobvykle otevřený postup zvolil General Motors při dalším odhalováním malého SUV Encore. Pomocí předposlední fotky do skládačky odhalil vzhled celé přídě.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Buick Encore: americký Opel Mokka odhalil celou svou tvář (foto)

4.1.2012 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Buick Encore: americký Opel Mokka odhalil celou svou tvář (foto)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Neobvykle otevřený postup zvolil General Motors při dalším odhalováním malého SUV Encore. Pomocí předposlední fotky do skládačky odhalil vzhled celé přídě.

Čekali jsme, že automobilka pošle nejprve v zásadě nicneříkající snímek zbytku zádě, který by odhalil leda design litých kol a tvarování bočních prahů, a příď si nechá jako pomyslnou třešinku na dortu. Ale stal se pravý opak. Nyní si tedy můžeme nový Buick Encore prohlédnout takřka kompletně a čtvrtý snímek do skládačky jen víceméně formálně dokončí celé odhalování.

A co je tedy na snímku k vidění? Vzhledem k tomu, že podstatnou část přídě (hlavní světlomet a část masky chladiče, abychom byli přesní) už jsme mohli vidět na úplně první upoutávce, je to hlavně zasazení těchto prvků do celkové perspektivy. Dá se říci, že předek vozu nabízí vizuálně tu správnou kombinaci elegance a dynamiky a máme zato, že většině zákazníků bude sympatický.

Vzhledem k tomu, že produkty značky Buick pro nás nejsou až tak relevantní, je zřejmě podstatnější, že prakticky stejný vzhled by měl nabídnout i chystaný Opel Mokka. Vůz by měl dostat jen jinou masku chladiče a v návaznosti na to lehce modifikovaný nárazník, jinak by se od Buicku neměl lišit.

O technice vozu jsme přemítali již při odhalení druhého snímku a nic nového jsme se od té chvíle nedozvěděli. V Americe pod kapotou očekávají benzinová turba o objemu 1,4 a 1,6 litru, my si k předpokládaným motorizacím můžeme přidat i nějaký ten diesel. Jasněji i v tomto směru budeme mít nejpozději 9. ledna, kdy se vůz odhalí na detroitské NAIAS.


Buick Encore: americký Opel Mokka odhalil celou svou tvář (foto) - 1 - Buick Encore odhaleni 01Buick Encore: americký Opel Mokka odhalil celou svou tvář (foto) - 2 - Buick Encore odhaleni 02Buick Encore: americký Opel Mokka odhalil celou svou tvář (foto) - 3 - Buick Encore odhaleni 03Buick Encore: americký Opel Mokka odhalil celou svou tvář (foto) - 4 - Buick Encore odhaleni 010203
Buick Encore už se stihl odhalit třikrát. Automobilka si to ale zopakuje encore une fois...

Buick Encore: americký Opel Mokka odhalil celou svou tvář (foto) - 5 - Buick Encore prvni
Vůbec první upoutávka nedovolovala vnímat příď příliš prostorově

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše