Opel Vivaro Sport: Němci mají své OPC mezi dodávkami, alespoň na oko

Nová verze stěhováku lidí či nákladu dostala do vínku 17palcová kola či „rychlé pruhy“. V případě motorů či podvozku se však nic nemění.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Opel Vivaro Sport: Němci mají své OPC mezi dodávkami, alespoň na oko

15.9.2016 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Opel Vivaro Sport: Němci mají své OPC mezi dodávkami, alespoň na oko

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Nová verze stěhováku lidí či nákladu dostala do vínku 17palcová kola či „rychlé pruhy“. V případě motorů či podvozku se však nic nemění.

O rychlých dodávkách není nutné jen snít. Třeba takový Renault nám již několikrát dokázal, že i dodávka může být sportovní. Tedy alespoň na oko. A jelikož byla nová generace modelu Trafic vyvíjena společně s posledním Opelem Vivaro, není překvapivé, že se i Němci rozhodli zamířit do stejných vod. Představit si tak můžeme nový Opel Vivaro Sport, který bude naživo odhaleno již příští týden na veletrhu užitkových vozů v Hannoveru.

Ve srovnání se standardním provedením tu máme 17palcová litá kola, která je možné za příplatek nalakovat načerno. Kromě toho mohou dorazit černé či stříbrné „rychlé“ pruhy, jenž nalezneme na kapotě, střeše a bocích. Součástí standardní výbavy se staly mlhovky a LEDky pro denní svícení, v případě verze pro převoz cestujících pak dorazila i zatmavená boční skla.

Dále se Vivaro Sport pyšní speciálně uzpůsobeným zavazadlovým prostorem či třeba multimediálním systémem a klimatizací. Kromě již zmiňovaného osobního provedení mohou zákazníci volit také variantu pro převoz nákladu, v případě motorového prostoru jsou pak k dispozici turbodiesely pokrývající svými výkony škálu od 125 do 145 koní.

Pohonné jednotky jsou ovšem již ryze sériové, stejně tak se nezměnil ani podvozek. Jak jsme tedy zmínili již na začátku, máme tu sportovní provedení jen na oko. Nepochybujeme však o tom, že Vivaro Sport pár zákazníků zaujme. Opel tak může počítat s dalším navýšením registrací svých užitkových vozů, které jsou pro něj už nyní rekordní.


Opel Vivaro Sport: Němci mají své OPC mezi dodávkami, alespoň na oko - 1 - Opel Vivaro Sport 2016 prvni foto 01Opel Vivaro Sport: Němci mají své OPC mezi dodávkami, alespoň na oko - 2 - Opel Vivaro Sport 2016 prvni foto 02Opel Vivaro Sport: Němci mají své OPC mezi dodávkami, alespoň na oko - 3 - Opel Vivaro Sport 2016 prvni foto 03Opel Vivaro Sport: Němci mají své OPC mezi dodávkami, alespoň na oko - 4 - Opel Vivaro Sport 2016 prvni foto 04Opel Vivaro Sport: Němci mají své OPC mezi dodávkami, alespoň na oko - 5 - Opel Vivaro Sport 2016 prvni foto 05Opel Vivaro Sport: Němci mají své OPC mezi dodávkami, alespoň na oko - 6 - Opel Vivaro Sport 2016 prvni foto 06
Opel Vivaro Sport je německou odpovědí na francouzské verze Trafic Sport Plus a Formula Edition

Petr Prokopec

Diskuze 1 příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.