Pagani Zonda 764 Passione: první fotky možná poslední Zondy, purpurová je jen uvnitř

Vše podstatné o limitovaném exempláři jsme již věděli. Nyní máme k dispozici reálné snímky a jednu zprávu z AMG. Ta ovšem není moc příznivá.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Pagani Zonda 764 Passione: první fotky možná poslední Zondy, purpurová je jen uvnitř

3.10.2012 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Pagani Zonda 764 Passione: první fotky možná poslední Zondy, purpurová je jen uvnitř

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Vše podstatné o limitovaném exempláři jsme již věděli. Nyní máme k dispozici reálné snímky a jednu zprávu z AMG. Ta ovšem není moc příznivá.

Tak to opravdu začíná vypadat na zvoneček umíráček. Vyzvánět přitom bude Pagani Zonda, o jehož konci jsme slyšeli již mnohokrát. Pokaždé se však objevovaly nové a nové limitované edice, které se v řadě případů pyšnily iniciály svých majitelů. Nový exemplář 764 Passione je ale zřejmě opravdu poslední z nich. Důvod? AMG, sportovnímu oddělení Mercedesu, totiž došly pohonné jednotky V12 o objemu 7,3 litru.

Samozřejmě, pokud máte dostatek peněz, možná přesvědčíte Olu Källeniuse, aby jednoho či dva mechaniky nechal pracovat na separátních úkolech. Moc šancí vám ale nedáváme. To spíše přemluvíte Horacia Paganiho, aby přeplňovaný šestilitrový dvanáctiválec určený novince s krkolomným názvem Huayra namontoval pod zadní kapotu Zondy. Čímž byste ostatně získali jedinečný exemplář.

Než se tak stane (jestli vůbec), je poslední vyrobenou Zondou verze 764 Passione, která je součástí tříkusové limitované série 760 RS. Stejně jako soukromý vůz Lewise Hamiltona se pyšní výkonem 760 koní, manuální převodovkou a bodykitem ovlivněným Zondou Cinque. Lišit se ale bude blatníky, které jsou kupodivu standardní a ne klenuté.

Oproti předchozí anonci byl také upřesněn vzhled samotné karoserie. Na růžová vlákna rovnou zapomeňte, tento odstín nesou pouze brzdové třmeny. Místo toho se na přední část otiskla italská trikolora, zatímco interiér byl oháknut do purpurové. Líbí?


Pagani Zonda 764 Passione: první fotky možná poslední Zondy, purpurová je jen uvnitř - 1 - Pagani Zonda 764 Passione 01Pagani Zonda 764 Passione: první fotky možná poslední Zondy, purpurová je jen uvnitř - 2 - Pagani Zonda 764 Passione 02Pagani Zonda 764 Passione: první fotky možná poslední Zondy, purpurová je jen uvnitř - 3 - Pagani Zonda 764 Passione 03Pagani Zonda 764 Passione: první fotky možná poslední Zondy, purpurová je jen uvnitř - 4 - Pagani Zonda 764 Passione 04Pagani Zonda 764 Passione: první fotky možná poslední Zondy, purpurová je jen uvnitř - 5 - Pagani Zonda 764 Passione 05Pagani Zonda 764 Passione: první fotky možná poslední Zondy, purpurová je jen uvnitř - 6 - Pagani Zonda 764 Passione 06
Oproti původně ohlášené růžové či fialové kamufláži je nakonec Pagani Zonda 764 Passione vyvedena v čirém laku dávajícím na odiv karbonová vlákna. Růžové jsou pouze třmeny brzd, zatímco interiér byl navléknut do purpurové

Zdroj: GT Spirit

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše