Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Pagani Zonda R Evo: novinka pro Goodwood s předstihem natočena (video)
24.6.2012 | Petr Miler | Přidat příspěvek
Jedna z vrcholných evolucí modelu Zonda se odhalí příští víkend na festivalu rychlosti Goodwoodu. Prohlédnout si ji ale můžete už nyní.
Automobilový paparazzi jménem Marchettino se se svou kamerou dokáže „vecpat” kde kam. Nejnověji se mu podařilo u sídla mikroautomobilky Pagani natočit model Zonda R, který je, jak už jeho jméno naznačuje, další evolucí Zondy R představené v roce 2009.
Jde o vůz postrádající silniční homologaci, o to lepší představení ale předvádí na uzavřených tratích. Před necelými dvěma roky si na Nürburgringu připsal nový rekord jeho Severní smyčky, kterou pokořil v čase 6:47. Tento výkon si stále můžete prohlédnout na dobovém videu a v souvislosti s „eRkem” to má svůj smysl. Rekord svého předchůdce totiž chce překonat.
Informace o technice jsou zatím jen kusé, vůz by ale měl disponovat upraveným podvozkem, přepracovanou aerodynamikou a výkonem šestilitrového dvanáctiválce zvýšeným až na 760 koní. To by mu mělo při hmotnosti okolo 1 070 kilogramů dovolit zrychlit na stovku za 2,7 sekundy a dosáhnout maximální rychlosti až 351 km/h.
Jestli vás to dojímá, počkejte si na příští týden, to by mělo Pagani vůz představit v plné parádě. Do té doby si jej můžete alespoň prohlédnout na přiložených záběrech.
Zdroj: Marchettino@Youtube
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Nejmíň oblíbené Porsche 911 v té správné verzi na Autobahnu ukázalo, že i na něm je co milovat a obdivovat
před 10 hodinamiIlustrace ukazují, jak by nová Škoda Octavia Combi mohla vypadat ještě před jejím zářijovým odhalením
včeraDosud neznámý sporťák zajel 5 rekordů 5 okruhů během 5 dnů, navíc mezi nimi přejížděl po vlastní ose
19.8.2025
Nejnovější články
Studie ukázala, že se dobíjecí stanice elektromobilů starají o větší emise než čerpací stanice s naftou a benzinem
před 3 hodinamiNejméně jeden miliardář vlastnící extrémní Bugatti s akcelerací na 500 km/h za 20 sekund si vymínil, že s ním bude jezdit po silnici
před 5 hodinamiTesla odhalila nový Model YL a nezůstala jen u toho. Vyslechla přání zákazníků a i starším autům vrací páčky pod volantem
před 6 hodinamiBugatti zjevně neodhadlo zájem o svá auta, do roku 2029 může zabalit krám
před 8 hodinamiZkrachovalý největší evropský výrobce motorek dělal i auta, jejich výrobu teď převzala nenápadná miliardářská rodina
před 9 hodinami
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva