Peugeot 208 GTI: ostrá 208 se začíná odhalovat (foto)

Peugeot ještě pořádně nezačal prodávat 208 jako takovou a už pilně chystá její ostrou verzi. Koncept ostré novinky by se měl ukázat v Ženevě.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Peugeot 208 GTI: ostrá 208 se začíná odhalovat (foto)

16.2.2012 | Petr Miler | 2 příspěvky

Peugeot 208 GTI: ostrá 208 se začíná odhalovat (foto)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Peugeot ještě pořádně nezačal prodávat 208 jako takovou a už pilně chystá její ostrou verzi. Koncept ostré novinky by se měl ukázat v Ženevě.

Nejprve si shrňme oficiální informace: . Žádné nevidíte? To bude tím, že žádné nejsou. Peugeot dnes jen na svém facebookovém profilu zveřejnil přiložený snímek s krátkým komentářem: „Vrací se mýtus?” Všechno ostatní můžete s klidem přičíst novinářské fantazii.

Ale myšlenky na 208 GTI nejsou nikterak nemístné. Především v historii Peugeotu nenajdeme mnoho „mýtů”, které by se mohly vrátit. Tím nechceme říci, že by francouzská automobilka vyráběla špatná auta, ale mezi dobrým a až božsky uctívaným autem je ještě dost velký rozdíl. V posledních dekádách byl takovým snad jen model 205 GTI, který se mohl chlubit vynikajícími jízdními parametry a o jehož image se staral i kvalitní marketing postavený na reklamách jako byla ta nedávno vzpomínaná.

Ze samotného snímku mnoho vyčíst nelze, snad jen to, že pokud má vůz výfuk, navíc takto viditelný, těžko půjde o nějaký ekologický výmysl. S ohledem na jeho rudý vnitřek pak lze očekávat, že zobrazuje část nějakého konceptu, neboť takto asi výfuk produkčního auta vypadat nebude.

Když si tohle všechno dáte dohromady a spojíte si to s faktem, že za necelé tři týdny začíná autosalon v Ženevě, je docela na místě si myslet, že Peugeot právě tam vyrukuje s konceptem modelu 208 GTI. Ten by navíc mohl být mýtem nejen svým jménem, neboť jeho „podtunový” základ, jenž jsme vám nedávno ukázali na 80 nových fotografiích, by pro kvalitní mini hot hatch mohl posloužit velmi dobře.

K nízké hmotnosti by se navíc měl přidat pohon v podobě benzinového turba o objemu 1,6 litru (jde o dobře známý motor, třeba z Peugeotu RCZ, který též platí za povedené.

Ale to už je moc spekulací naráz. Co Peugeot hodlá představit uvidíme zřejmě již brzy - francouzská média dokonce zmiňují, že vůz bude virtuálně odhalen dokonce už zítra.

Tip: Projděte si všechny žhavé automobilové novinky v našem speciálu k ženevskému autosalonu 2012


Peugeot 208 GTI: ostrá 208 se začíná odhalovat (foto) - 1 - Peugeot 208 GTI prvni 01
Je to první odhalená část nového Peugeotu 208 GTI? To uvidíme možná již zítra...

Zdroj: Peugeot přes Facebook

Petr Miler

Diskuze 2 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.