Policisté se kreativně pokouší napravit špatně parkující řidiče i jinak než pokutami

Osvědčenou metodu cukru a biče policie příliš často nepoužívá, obvykle volí bič a bič. Alespoň v tomto případě se stala výjimka a lidé tomu aplaudují.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Policisté se kreativně pokouší napravit špatně parkující řidiče i jinak než pokutami

19.4.2019 | Mirek Mazal

Policisté se kreativně pokouší napravit špatně parkující řidiče i jinak než pokutami

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Osvědčenou metodu cukru a biče policie příliš často nepoužívá, obvykle volí bič a bič. Alespoň v tomto případě se stala výjimka a lidé tomu aplaudují.

Adekvátní pokuta dokáže přivést některé lidi k zamyšlení a napravit jejich chování, máme ale pocit, že existují i efektivnější prostředky, jak korigovat řidiče neschopné respektovat rozumná pravidla. Policie si to obvykle nemyslí a jen trestá, ta v Texasu je ale světlou výjimkou.

Sama se nyní na sociálních sítích pochlubila tím, že špatně parkujícím řidičům rozdává i něco jiného než výzvu k úhradě pokuty. Ostatně, jejich problémem není parkování na zjevně nedovolených místech, ale pouze drobnější projevy bezohlednosti. Někteří jedinci vyberou správné parkoviště, ale nedovedou se trefit mezi dvě namalované čáry a tím ubírají prostor jiným, v tomto případě hendikepovaným.

Pokuta by v takovém případě byla dost příkrým řešením, a tak policisté sahají po jakémsi vzkazu za stěračem. List papíru s předtištěnými konturami znaku texaské policie obsahuje i sdělení ve smyslu, že policisté si všimli u dotyčného problému s dodržováním vymezených čar. Možná mu pomůže vybarvit policejní znak bez jediného přeškrtnutí vytištěných okrajů. Trénink zručnosti snad usnadní předcházet dalším případům přesahujících aut na více parkovacích míst.

Jednotka Southlake Police Department věří, že omalovánky řidiče vyprovokují minimálně k zamyšlení. U zveřejněných obrázků prvních případů přidala prosbu o vzájemnou toleranci při parkování. A lidé na to reagují velmi příznivě, čemuž se nedivíme - policisté dostávají za kreativní přístup palec nahoru i od nás.

Je tedy třeba dodat, že jejich vzkaz není úplně originální, upozornění ve formě podobného černobílého obrázku si lidé rozdávají už déle a známe i případy z České republiky. Tuzemské řidiče upozorňují jiní na špatné chování želvou z omalovánek a narážkou na to, že děti také mají problém „vejít se mezi čáry”. Od policie je ale podobný pokus o nápravu vítanou novinkou.


Policisté se kreativně pokouší napravit špatně parkující řidiče i jinak než pokutami - 1 - Omalovanka misto pokuty za parkovani 01Policisté se kreativně pokouší napravit špatně parkující řidiče i jinak než pokutami - 2 - Omalovanka misto pokuty za parkovani 02Policisté se kreativně pokouší napravit špatně parkující řidiče i jinak než pokutami - 3 - Omalovanka misto pokuty za parkovani 03
Americká policie takto upozorňuje řidiče na špatné parkování, lidem se to líbí

Policisté se kreativně pokouší napravit špatně parkující řidiče i jinak než pokutami - 4 - Pro ridice kteri neumi parkovat 01Policisté se kreativně pokouší napravit špatně parkující řidiče i jinak než pokutami - 5 - Pro ridice kteri neumi parkovat 02Policisté se kreativně pokouší napravit špatně parkující řidiče i jinak než pokutami - 6 - Pro ridice kteri neumi parkovat 03Policisté se kreativně pokouší napravit špatně parkující řidiče i jinak než pokutami - 7 - Pro ridice kteri neumi parkovat 04Policisté se kreativně pokouší napravit špatně parkující řidiče i jinak než pokutami - 8 - Pro ridice kteri neumi parkovat 05Policisté se kreativně pokouší napravit špatně parkující řidiče i jinak než pokutami - 9 - Pro ridice kteri neumi parkovat 06
Originální to není, i v ČR už jsme viděli něco podobného. Ne však od policie

Zdroj: Southlake DPS@Facebook

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše