Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Porsche 918 vs. Koenigsegg Agera R ve sprintu z místa: kdo vyhraje druhé kolo? (video)
25.12.2014 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Ve švédském rohu stojí 1 140 koní, 1 200 Nm a 1 435 kg, v tom německém pak 887 koní, 1 275 Nm a 1 634 kg. Tipnete si vítěze?
Na počátku prosince jsme byli svědky prvního kola souboje, ve kterém se proti sobě postavily Koenigsegg Agera R a Porsche 918 Spyder. Vítězem jsme přitom mohli jmenovat švédskou stíhačku, která německou konkurenci více než rozdrtila. Důvodem přitom mohl být i ten fakt, že se jednalo o závod v pružném zrychlení z 50 na 320 km/h. Zcela stranou tak zůstala výhoda Porsche v podobě pohonu všech kol. Jak by ale takový souboj dopadl, kdyby se startovalo z místa?
Na to se můžeme podívat na novém videu, které oba supersporty staví na jednu startovní čáru. Proti sobě přitom nestojí pouze 1 435 a 1 634 kilogramů, ale rovněž 1 140 a 887 koní. Mohlo by se tedy zdát, že opětovně jsou veškeré trumfy na švédské straně. Jenže je tu také onen pohon 4x4, pročež 918 Spyder zvládne stovku za 2,6 sekundy, zatímco Agera R je o dvě desetiny pomalejší.
Taková je alespoň teorie, jaká je však realita? To samozřejmě nebudeme prozrazovat. Jen dodáme, že minutové video mapuje víceméně jen samotný rozjezd. První pokus se přitom vůbec nepovedl, z videa ovšem není jasné, zda majitel Agery R zaspal, či zda na vině byl nějaký technický nešvar startovního semaforu. Opakování startu již bylo úspěšnější, na verdikt se ale podívejte sami.
Nás pak hlavně bude zajímat, jak si Koenigsegg poradí se Severní smyčkou Nürburgringu, kde stále kraluje Porsche. To zajelo jednadvacetikilometrový okruh za necelých sedm minut, což je rekord, který by Švédové rádi pokořili. Přitom nebudou čelit jen extrémně dlouhé cílové rovince, ale zejména 73 zatáčkám, které schopnosti jejich vozu prověří daleko více než závod v přímém směru.
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Tohle video ze Severní smyčky Nürburgringu říká o novém BMW M5 vše. A hezká podívaná to není
24.10.2025
Auto vám mohou „ukrást” přímo před očima a za úsměvu na vaší tváři. Policie rozbila gang, který se takto zmocnil i Ferrari za miliony
23.10.2025
Číňané po zkopírování Bugatti a Rolls-Royce měli obšlehnout také Bentley, nedivili bychom se už ničemu
20.10.2025
Nové na MotoForum.cz
- Aldeguer potrestán - z P3 na P7! včera 12:30
- Vítězem SprintRace Pecco Bagnaia včera 10:23
- PP pro Holgada, 15. Salač včera 09:50
- David Almansa si vyjel PP v Sepangu včera 09:00
- Třetí PP v řadě získal Bagnaia včera 07:00
Nejnovější články
Smáli se mu jako jednomu z nejošklivějších aut posledních let, teď se po šestinásobném zvýšení výroby znovu vrací do prodeje
včera
Číňané se spalovacími motory nekončí. Vyvinuli nové jednotky s 48procentní termální účinností, mají až 380 koní a 4litrovou spotřebu
včera
K mání je úplně poslední vyrobené Ferrari s manuální převodovkou. Cenu jinak celkem obyčejného modelu posílá do desítek milionů
včera
Lidé prý po prvních testovacích jízdách hromadně ruší objednávky na novou Hondu Prelude. Diví se při její marnosti někdo?
včera
Porsche už se propadlo do mohutné ztráty. A i další čísla jsou těm červeným tak blízko, že zkázu nejspíš odvrátily jen účetní triky
včera
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva
