Porsche Carrera GT ostře řízené na Nordschleife je slast pro spoustu smyslů (video)

Pro puristy je to vrchol vývoje špičkových Porsche, který už těžko kdy bude překonán. Většina majitelů jej leští v garáži, tento s ním hobluje Ring.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Porsche Carrera GT ostře řízené na Nordschleife je slast pro spoustu smyslů (video)

15.10.2016 | Petr Miler | 5 příspěvků

Porsche Carrera GT ostře řízené na Nordschleife je slast pro spoustu smyslů (video)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Pro puristy je to vrchol vývoje špičkových Porsche, který už těžko kdy bude překonán. Většina majitelů jej leští v garáži, tento s ním hobluje Ring.

Brzy uběhne 10 let od chvíle, kdy z výrobních linek Porsche sjela poslední Carrera GT. Pro normální auto by to vypadalo jako skvělý začátek cesty do zapomnění, tento vůz si už ale v mezičase stihl vydobýt slávu, která těžko zůstane jinou než věčnou. A to paradoxně proto, že má všechno to, co moderní stroje podobného ražení nemají. Tedy vlastně spíše nemá nic z toho, co ony mají.

Dnes neexistuje hypersport bez turba nebo elektromotoru, Carrera GT nemá ani jedno. Dnes neexistuje hypersport bez automatické převodovky, Carrera GT ji neměla ani za příplatek. A stejně tak dnes neexistuje hypesport, který by alespoň z poloviny neřídil počítač - Carrera GT sice není něco jako Favorit s karburátorem, přesto vedle „Svaté trojice” a dalších extrémních sporťáků připomíná sekačku z Merkuru.

Na první pohled je v podstatě primitivní, ale právě tím je kouzelná. Její sofistikovanost tkví v mechanice, kterou se dnes opravdu nemůže pochlubit zhola nic - zejména motor 5,7 V10 dávající až 450 kW (612 koní) v 8 000 ot./min, který míří na zadní kola přes spojku z keramického kompozitu a šestistupňovou manuální převodovku je dnes jak z jiné doby, stejně jako možnost jednoduše a rychle vypnout veškeré stabilizační systémy. Tohle auto je zkrátka klenot, sice drahý a sice vyžadující péči, tak už to ale u klenotů bývá.

Pravda, není tak rychlý jako novější 918, na tento aspekt ale rychle zapomenete, když si prohlédnete přiložené video. Na něm uvidíte jednoho z majitelů, který informaci o 1 270 vyrobených kusech nebere v prvé řadě jako vodítko k dobré investici do „garážové lady”, ale jako možnost sjet si něčím mimořádným. A tak to dělá. Sice to není dokonalý řidič, nepřesné meziplyny přes spojku budou puristům trhat uši, ale to je tak veškerý problém pro vaše smysly, který vám tahle jízda může udělat. Pilot je jinak rychlý a nebojácný a výsledkem jeho představení je takové malé domácí porno, které si můžete pustit, aniž by vás kdokoli z vaší blízkosti mohl peskovat. Však se přesvědčte sami...


Porsche Carrera GT ostře řízené na Nordschleife je slast pro spoustu smyslů (video) - 1 - Porsche Carrera GT Norsdschleife video 01Porsche Carrera GT ostře řízené na Nordschleife je slast pro spoustu smyslů (video) - 2 - Porsche Carrera GT Norsdschleife video 02Porsche Carrera GT ostře řízené na Nordschleife je slast pro spoustu smyslů (video) - 3 - Porsche Carrera GT Norsdschleife video 03Porsche Carrera GT ostře řízené na Nordschleife je slast pro spoustu smyslů (video) - 4 - Porsche Carrera GT Norsdschleife video 04Porsche Carrera GT ostře řízené na Nordschleife je slast pro spoustu smyslů (video) - 5 - Porsche Carrera GT Norsdschleife video 05Porsche Carrera GT ostře řízené na Nordschleife je slast pro spoustu smyslů (video) - 6 - Porsche Carrera GT Norsdschleife video 06
Vidět řádně protáhnout Porsche Carrera GT po Ringu nám dělá dobře

Petr Miler

Diskuze 5 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše