Porsche, jež zdemolovali protestující proti polici, odmítá zemřít. I v tomto stavu jezdí

Vzácné kupé 911 GT3 RS sice v květnu padlo za oběť rozlícenému davu, stále je však provozuschopné. Jeho majitel s ním má zajímavé plány.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Porsche, jež zdemolovali protestující proti polici, odmítá zemřít. I v tomto stavu jezdí

25.9.2020 | Petr Prokopec

Porsche, jež zdemolovali protestující proti polici, odmítá zemřít. I v tomto stavu jezdí

/

Foto: effspot@YouTube

Vzácné kupé 911 GT3 RS sice v květnu padlo za oběť rozlícenému davu, stále je však provozuschopné. Jeho majitel s ním má zajímavé plány.

Na počátku letošního roku nezachvátila celý svět pouze koronavirová pandemie, zároveň odstartovaly také velké protesty proti policii. Ty započaly zejména poté, co policisté naprosto nepochopitelně zabili George Floyda při jeho zatčení tak, že mu jeden z nich minuty klečel na krku a ostatní tomu nečinně přihlíželi. Jakkoliv však jeho rodina vybízela především ke klidným protestům, realitou se často stal pravý opak. Řadu měst tak ovládlo násilí, které bylo jen o málo méně pochopitelné než chování policie.

Jednou z automobilových obětí tohoto chování se stalo i černé Porsche 911 GT3 RS, kterému demonstranti v Los Angeles rozbili okna a poškodili karoserii. Zároveň došlo i k jeho posprejování a dokonce k zapálení. Zdálo se tedy, že jeho osud je zpečetěn. Jak ovšem nyní zjistil autor původního videa, nám už dobře známý youtuber říkající si effspot, vůz má zjevně velmi tuhý kořínek. I přes veškeré škody je totiž stále provozuschopný.

V uplynulých měsících Porsche změnilo majitele, novému vlastníkovi ale jeho poněkud smutná sláva evidentně nevadí. Byť totiž došlo na mnohé opravy a očistu, karoserie stále působí jako memento toho, co je v roce 2020 také možné. Mnohý se při pohledu na něj nejspíše neubrání dojmu, že buď nastala apokalypsa, nebo se chystá natáčení dalšího dílu futuristické série o Mad Maxovi.

Je přitom třeba dodat, že majitel tímto exemplářem dělá také nemalou reklamu samotnému Porsche. Jen málokdo totiž po spatření květnových záběrů předpokládal, že vůz skončí znovu na silnici a nikoliv pouze ve šrotu. Máme tu tedy jasně prokázáno, že model 911 nevyhrává ankety zaměřené na spolehlivost náhodou. Kromě zubu času se ale evidentně dokáže vypořádat i s projevy lidí utržených ze řetězu.

Zmínit již lze jen tolik, že stávající majitel hodlá vůz zrenovovat, byť je otázkou, jestli se zaměří pouze na techniku či také na vzhled. Ovšem kompletní zadní křídlo nahradí pozůstatky toho původního zcela určitě, neboť 911 GT3 RS má po skončení všech oprav zamířit především na okruhy. Suma sumárum tak jde o ten nejšťastnější konec amerického snu, jaký byl vůbec kdy možný.


Porsche, jež zdemolovali protestující proti polici, odmítá zemřít. I v tomto stavu jezdí - 1 - Porsche 911 GT3 RS 2020 po protestech 01Porsche, jež zdemolovali protestující proti polici, odmítá zemřít. I v tomto stavu jezdí - 2 - Porsche 911 GT3 RS 2020 po protestech 02Porsche, jež zdemolovali protestující proti polici, odmítá zemřít. I v tomto stavu jezdí - 3 - Porsche 911 GT3 RS 2020 po protestech 03Porsche, jež zdemolovali protestující proti polici, odmítá zemřít. I v tomto stavu jezdí - 4 - Porsche 911 GT3 RS 2020 po protestech 04
Porsche zjevně svá auta staví tak, aby přežila i apokalypsu. Jinak si nelze vysvětlit, že tato 911 GT3 RS stále jezdí, přestože se na ni zle podepsali protestující proti rasismu. Foto: effspot@YouTube

Zdroj: effspot@YouTube

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše