Range Rover Sport SVR ukazuje, jak rychle dá stovku na trávě, písku či sněhu (video)

Akceleraci máme spojenou především s hladkým asfaltem. Britové se ale se svým 550koňovým SUV ukazují, že kalupem lze akcelerovat i jinde.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Range Rover Sport SVR ukazuje, jak rychle dá stovku na trávě, písku či sněhu (video)

23.1.2017 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Range Rover Sport SVR ukazuje, jak rychle dá stovku na trávě, písku či sněhu (video)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Akceleraci máme spojenou především s hladkým asfaltem. Britové se ale se svým 550koňovým SUV ukazují, že kalupem lze akcelerovat i jinde.

Range Rover Sport SVR byl na krátkou chvíli králem Nürburgringu mezi SUV, než jej z trůnu sesadilo Porsche Cayenne Turbo S. K opětovnému souboji, kupříkladu za pomoci ještě extrémnější varianty, se již Britové neodhodlali, to ale nejspíše fanouškům značky nevadí. I bez titulu je totiž vůz nadmíru schopným, jak ostatně deklaruje i nové video. Na něm totiž máme představenou akceleraci na všech myslitelných površích.

Samozřejmě, nejlepšího času dosahuje SVR na asfaltu hladkém jako dětská prdelka, kde 550 koním zabere rozpohybování dvoutunového kolosu pouze 4,7 sekundy. Špatně však na tom SUV není ani na šotolině, kde potřebuje jen o šest desetin více. S časem 5,5 sekundy je pak spojena akcelerace za trávě a písku, přičemž Porsche by nejspíše již v tomto prostředí ztrácelo.

S jistotou to samozřejmě tvrdit nemůžeme, porovnání obou vozů mimo asfalt Zeleného pekla chybí. Nicméně tím Range Rover Sport SVR v prokazování svých kvalit nekončí, v bahně mu totiž sprint na stovku zabere 6,5 sekundy a na sněhu při velmi malé adhezi za stále působivých 11,3 sekundy.

Je tedy zjevné, že ačkoliv SVR již nadále není králem Ringu, při sjetí z běžných vozovek dokáže nakopat pozadí celé řadě konkurenčních aut. Nejde přitom pouze o akceleraci z klidu na stovku, ale vše, co s jízdou v terénu souvisí. S technologií Terrain Response totiž zvládá vše, co jeho méně výkonní sourozenci. Tedy i jízdu po kamenech, jak vám video též ukáže...


Range Rover Sport SVR ukazuje, jak rychle dá stovku na trávě, písku či sněhu (video) - 1 - Range Rover Sport SVR akcelerace 2017 videoscreen 01Range Rover Sport SVR ukazuje, jak rychle dá stovku na trávě, písku či sněhu (video) - 2 - Range Rover Sport SVR akcelerace 2017 videoscreen 02Range Rover Sport SVR ukazuje, jak rychle dá stovku na trávě, písku či sněhu (video) - 3 - Range Rover Sport SVR akcelerace 2017 videoscreen 03Range Rover Sport SVR ukazuje, jak rychle dá stovku na trávě, písku či sněhu (video) - 4 - Range Rover Sport SVR akcelerace 2017 videoscreen 04Range Rover Sport SVR ukazuje, jak rychle dá stovku na trávě, písku či sněhu (video) - 5 - Range Rover Sport SVR akcelerace 2017 videoscreen 05Range Rover Sport SVR ukazuje, jak rychle dá stovku na trávě, písku či sněhu (video) - 6 - Range Rover Sport SVR akcelerace 2017 videoscreen 06Range Rover Sport SVR ukazuje, jak rychle dá stovku na trávě, písku či sněhu (video) - 7 - Range Rover Sport SVR akcelerace 2017 videoscreen 07Range Rover Sport SVR ukazuje, jak rychle dá stovku na trávě, písku či sněhu (video) - 8 - Range Rover Sport SVR akcelerace 2017 videoscreen 08Range Rover Sport SVR ukazuje, jak rychle dá stovku na trávě, písku či sněhu (video) - 9 - Range Rover Sport SVR akcelerace 2017 videoscreen 09Range Rover Sport SVR ukazuje, jak rychle dá stovku na trávě, písku či sněhu (video) - 10 - Range Rover Sport SVR akcelerace 2017 videoscreen 10Range Rover Sport SVR ukazuje, jak rychle dá stovku na trávě, písku či sněhu (video) - 11 - Range Rover Sport SVR akcelerace 2017 videoscreen 11Range Rover Sport SVR ukazuje, jak rychle dá stovku na trávě, písku či sněhu (video) - 12 - Range Rover Sport SVR akcelerace 2017 videoscreen 12Range Rover Sport SVR ukazuje, jak rychle dá stovku na trávě, písku či sněhu (video) - 13 - Range Rover Sport SVR akcelerace 2017 videoscreen 13
Takhle akceleruje Range Rover Sport SVR na různých površích

Range Rover Sport SVR ukazuje, jak rychle dá stovku na trávě, písku či sněhu (video) - 14 - Range Rover Sport SVR akcelerace 2017 videoscreen 14Range Rover Sport SVR ukazuje, jak rychle dá stovku na trávě, písku či sněhu (video) - 15 - Range Rover Sport SVR akcelerace 2017 videoscreen 15
A pokud to někoho zajímá, i přes dynamické naladění a 550 koní i nadále zvládá toto

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše