Renault Kadjar RS je budoucnost zajímavá i možná (ilustrace)

Ostrá verze Kadjaru je méně pravděpodobná než hybrid. Více než 163 koní nejsilnějšího standardního motoru by však novince slušelo.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Renault Kadjar RS je budoucnost zajímavá i možná (ilustrace)

4.2.2015 | Marek Bednář | Přidat příspěvek

Renault Kadjar RS je budoucnost zajímavá i možná (ilustrace)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Ostrá verze Kadjaru je méně pravděpodobná než hybrid. Více než 163 koní nejsilnějšího standardního motoru by však novince slušelo.

Teprve předevčírem se Renault Kadjar ukázal světu v celé své kráse a už tu máme první ilustraci jeho ostřejší verze. Postaral se o ni maďarský designér X-Tomi, který má za sebou třeba čerstvé ilustrace Audi TTQ nebo starší kousky o McLarenu 650S Spider. A jeho nový počin, Kadjar RS nevypadá vůbec špatně.

Příchod něčeho takového je nejistý, skoro se nám chce říci, že nepravděpodobný, úplně nulové šance na jeho příchod ale nejsou. Nissan totiž údajně pracuje na rychlejší verzi nového Qashqaie, který s Kadjarem sdílí spoustu techniky. Nissan Pulsar je technicky s těmito dvěma crossovery také spřízněn a v jeho případě je ostrá verze Nismo již nějakou dobu jistá. Případný Kadjar RS by tedy teoreticky mohl být poháněn stejnou 250koňovou šestnáctistovkou, jakou má nabídnout produkční Pulsar Nismo.

Nejsilnější motor pod kapotou standardního Kadjaru by měl být přeplňovaný benzínový čtyřválec o objemu 1,6 litru, nabízející 163 koní. Je ale nutno počítat s váhou okolo 1,5 tuny kvůli pohonu všech kol, takže i s tímto motorem bude poměr výkonu ku hmotnosti prázdného Kadjaru blízko 100 koní na tunu. To není žádná sláva, takže by se rychlejší verze objevit mohla - když už ne přímo RS, Renault zatím není s posunem od Renault Sport k Renault Sales tak daleko jako BMW se svým M, tak aspoň ona šestnáctistovka naladěná někam do blízkosti dvou stovek koní. Alespoň v to lze doufat.

Některé zprávy ze středu Renaultu však údajně hovoří spíš o příchodu hybridních či zcela elektrických variant různých modelů. Něco takového je přání spíše regulačních úřadů než zákazníků, ale emisní limity roku 2020 se nezadržitelně blíží a například i Volkswagen má do konce dekády nabídnout hybridní Tiguan, takže se Renaultu bude alespoň zčásti elektrický Kadjar v nabídce hodit i z tohoto důvodu. Jen to dost možná bude na úkor silnější varianty.

Tip: Projděte si všechny novinky ženevského autosalonu 2015.


Renault Kadjar RS je budoucnost zajímavá i možná (ilustrace) - 1 - renault kadjar rs ilu xtomi 01Renault Kadjar RS je budoucnost zajímavá i možná (ilustrace) - 2 - renault kadjar rs ilu xtomi 02
Renault Kadjar R. S. asi neuvidíme, ale víc než 163 koní by tomuto stroji slušelo

Ilustrace: X-Tomi Design

Marek Bednář

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše