Renault Maxthon se začal odhalovat, ukázal čelní LEDky a 18palcová kola

Vrcholné francouzské SUV se odhalí příští týden v Pekingu. Zatím bude pětimístné, je oficiální název je prozatím záhadou.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Renault Maxthon se začal odhalovat, ukázal čelní LEDky a 18palcová kola

19.4.2016 | Petr Prokopec | 4 příspěvky

Renault Maxthon se začal odhalovat, ukázal čelní LEDky a 18palcová kola

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Vrcholné francouzské SUV se odhalí příští týden v Pekingu. Zatím bude pětimístné, je oficiální název je prozatím záhadou.

O třetím SUV francouzské automobilky jsme si mnohé řekli již před měsícem. Víme tedy, že prozatím je titulováno jako Renault Maxthon a do showroomů dorazí ještě letos. Thierry Bolloré, jeden z viceprezidentů značky, totiž uvedl, že novinka je již hotova a víceméně pouze čeká na svou premiéru. Ta podle aktuálních informací proběhne příští týden na autosalonu v Pekingu. Asi proto nepřekvapí, že Renault aktuálně odstartoval s mediální masáží.

Momentálně se tak na účtu značky na Twitteru objevily dva krátké spoty, z nichž jeden se soustředí na plnohodnotné čelní LEDky, druhý pak na 18palcová litá kola. Mimo to si můžeme povšimnout také kůží potaženého klíčku z hliníku. Aktuálně přitom není jisté, zda všechny tyto finesy budou součástí standardní výbavy, spíše bychom ovšem tipovali na jeden z výše položených stupňů.

Ačkoliv Maxthon bude vycházet ze sedmimístného Nissanu X-Trail, francouzská značka zatím počítá pouze s pětimístným provedením. Bolloré ovšem dodal, že přidání dvou sedadel není technicky nemožné a nejspíše se odehraje v pozdější fázi životního cyklu. Ta počáteční přitom souvisí s prodejem v Číně, kde bude vůz také vyráběn v kolaboraci s Dongfengem ve Wuhanu.

Vozy pro Evropu se pro změnu budou montovat v korejské továrně, přičemž šéfdesignér značky Laurens van der Acker naznačuje, že půjde o jeden z výše postavených modelů značky posazený pod Espacem, který je vrcholem Renaultu. Tím je možná naznačeno, že výše zmiňované doplňky možná do základní výbavy skutečně zamíří, jistota ale prozatím chybí.

Aktuálně tak již jen dodáme, že název Maxthon je čistě pracovní a do prodeje nové SUV nejspíše dorazí s písmeny „C“ nebo „K“ na začátku. Zrovna tento fakt ovšem nejspíše zůstane utajen až do samotné premiéry. V případě motorů se ovšem dá počítat s tím, že minimálně Evropané mohou očekávat 1,6litrový turbodiesel.


Renault Maxthon se začal odhalovat, ukázal čelní LEDky a 18palcová kola - 1 - Renault Maxthon prvni oficialni teaser 01Renault Maxthon se začal odhalovat, ukázal čelní LEDky a 18palcová kola - 2 - Renault Maxthon prvni oficialni teaser 02Renault Maxthon se začal odhalovat, ukázal čelní LEDky a 18palcová kola - 3 - Renault Maxthon prvni oficialni teaser 03
Renault Maxthon se začal pozvolna odhalovat, naživo jej uvidíme již příští týden v Pekingu

Zdroj: Renault@Twitter

Petr Prokopec

Diskuze 4 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše