Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Rolls-Royce Cullinan bude nejlepší SUV na světě, Bentayga je prý už teď číslo dvě
16.9.2015 | Marek Bednář | Přidat příspěvek
SUV Bentley je jednoznačně číslo dvě, nechal se slyšet Torsten Müller-Ötvös, šéf Rolls-Royce. Jejich vůz, kterému se neříká SUV, přijde v roce 2018.
Rolls-Royce Cullinan bude lepší než Bentley Bentayga. Světu to sdělil šéf automobilky Rolls-Royce Torsten Müller-Ötvös na frankfurtském autosalonu. „SUV Bentley je jednoznačně číslem dvě; Rolls-Royce je nejlepší na světě a také bude, když přijde náš model na trh. Postavíme skvělé nové auto, autentický Rolls-Royce,” nechal se slyšet Müller-Ötvös. Opatrně se ale vyhýbá označení SUV, třebaže nejspíš marně.
Novinářům také vyjevil, že Cullinan by se měl dostat na trh v roce 2018. Je samozřejmé, že Bentley Bentayga bude jeho hlavním konkurentem a je také pravděpodobné, že v míře luxusu ho vůz značky Rolls-Royce předčí, jako se to daří ostatním modelům značky. Cullinan je zatím jeho pracovní název, ale šéfovi značky se prý velmi líbí.
O tom, jak se bude Cullinan prodávat, je samozřejmě zatím předčasné hovořit. Rolls-Royce Dawn, také představený ve Frankfurtu, údajně plní knihy objednávek velmi úspěšně, i když se začne vyrábět až příští rok. Müller-Ötvös nebyl tak otevřený jako značka Bentley s prohlášením o prodejních úspěších Bentaygy, nicméně zájem o Dawn je prý největší, jaký kdy u Rolls-Royce viděl.
Jestli bude Rolls-Royce Cullinan takovým prodejním hitem jako Bentley Bentayga, si zatím netroufáme odhadnout; bude pravděpodobně dražší, ale také téměř jistě nabídne více než Bentayga. Značka hovoří o tom, že nafouklý Bentley nebude jejím konkurentem, ale aspoň trochu si tato dvě auta konkurovat rozhodně budou. Jak a jestli vůbec do toho promluví Mercedes GL ve verzi Maybach, se nicméně nechme překvapit.
Tip: Projděte si všechny novinky frankfurtského autosalonu 2015, máme pro vás i galerii živých fotek přímo z dějiště IAA.

Ilustrace Rolls-Roycu Cullinan je již staršího data, výsledek může vypadat také úplně jinak
Zdroj: Auto Express
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
„Bugatti pro chudé” znovu vytřelo podlahu s drahou konkurencí, potichu stanovilo další rekord okruhu
před 4 hodinami
Žena jela autem po dálnici a najednou jí na střeše přistálo letadlo. Video zachycuje vše
11.12.2025
Muž si nechal na zimu hodit své Ferrari jeřábem na balkon jen aby zjistil, že Vídeň není Dubaj
10.12.2025
Nejnovější články
Nové Smarty jsou až absurdně obří auta, ten nejnovější měří skoro 5 metrů. A Mercedesy nepřipomínají náhodou
před hodinou
Prodeje Tesly šly skutečně do kopru. A hodně. Přesto ze současné situace silně profituje
před 3 hodinami
„Bugatti pro chudé” znovu vytřelo podlahu s drahou konkurencí, potichu stanovilo další rekord okruhu
před 4 hodinami
Bylo dosaženo bodu zlomu? Zájem o spalovací auta znovu roste na celém světě, zájem o elektromobily mohutně uvadá
včera
Bývalý zlatý poklad z garáže sultána Bruneje zlomil aukční rekord, jeho cena už se počítá v miliardách
včera
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva
