Rolls-Royce Phantom slaví desetileté výročí, nástupce dorazí až v roce 2016

Původně byl britskému křižníku kvůli jeho stylu prorokován špatný osud. Stal se pravý opak a denně vznikne několik exemplářů.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Rolls-Royce Phantom slaví desetileté výročí, nástupce dorazí až v roce 2016

4.1.2013 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Rolls-Royce Phantom slaví desetileté výročí, nástupce dorazí až v roce 2016

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Původně byl britskému křižníku kvůli jeho stylu prorokován špatný osud. Stal se pravý opak a denně vznikne několik exemplářů.

Obdobný úspěch asi před rokem 2003 málokdo předvídal, zvláště pak, když se z mnoha stran ozývala silná kritika designu v pořadí již sedmého Rolls-Royce Phantom. Jenže limuzína známá svou pozorností pro detail dokázala prorazit. Díky ní tak automobilka dosahuje prodejních rekordů, kdy jen během jediného roku si celebrity a královské rodiny odeberou více kusů, než kolik jich udal Maybach za celou svou novodobou historii.

S navyšujícím se odbytem - a také rozšiřováním nabídky z jednoho na šest modelů ve dvou řadách - musel Rolls-Royce navýšit i své výrobní kapacity. Původně totiž na produkci Phantomu pracovalo méně než 400 zaměstnanců, jimž se povedlo smontovat jeden vůz denně. Nyní však na vlajkové lodi značky, a také na modelu Ghost, pracuje na 1 400 lidí, kterým se daří během 24 hodin vyrábět na 20 exemplářů.

Zajímavé přitom je, že v průběhu desetileté výroby dostal Phantom jen jednu výraznou modernizaci, vloni se na ženevském autosalonu představila Series II. Při tom i zůstane, do roku 2016, kdy dorazí zcela nový model, Rolls-Royce nic dalšího, s výjimkou lehkých úprav, nechystá.

Samozřejmostí je zachování špičkového řemeslného zpracování, které zahrnuje třeba nanášení úzké zlaté linky podél celého obvodu karoserie štětečkem z veverčích chloupků (důvodem je fakt, že jsou nejjemnější). Tedy jeden z prvků, jimiž Rolls-Royce prezentoval model Phantom vůbec prvnímu zákazníkovi 1. ledna 2003 jednu minutu po poledni.


Rolls-Royce Phantom slaví desetileté výročí, nástupce dorazí až v roce 2016 - 1 - Rolls-Royce Phantom Series II 01Rolls-Royce Phantom slaví desetileté výročí, nástupce dorazí až v roce 2016 - 2 - Rolls-Royce Phantom Series II 02Rolls-Royce Phantom slaví desetileté výročí, nástupce dorazí až v roce 2016 - 3 - Rolls-Royce Phantom Series II 03Rolls-Royce Phantom slaví desetileté výročí, nástupce dorazí až v roce 2016 - 4 - Rolls-Royce Phantom Series II 04Rolls-Royce Phantom slaví desetileté výročí, nástupce dorazí až v roce 2016 - 5 - Rolls-Royce Phantom Series II 05Rolls-Royce Phantom slaví desetileté výročí, nástupce dorazí až v roce 2016 - 6 - Rolls-Royce Phantom Series II 06Rolls-Royce Phantom slaví desetileté výročí, nástupce dorazí až v roce 2016 - 7 - Rolls-Royce Phantom Series II 07
Rolls-Royce Phantom se vyrábí již od roku 2003. Loni dostal první výraznou modernizaci, která byla pojmenována Series II

Zdroj: MotorAuthority

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.