Seat potichu ukončil výrobu Ibizy SC včetně Cupry, zbývají už jen „skladovky”

Sportovněji vyhlížející verze španělského hatchbacku v tichosti zmizela z konfigurátorů. Asi není třeba dodávat, že jde o další oběť Dieselgate.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Seat potichu ukončil výrobu Ibizy SC včetně Cupry, zbývají už jen „skladovky”

31.10.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Seat potichu ukončil výrobu Ibizy SC včetně Cupry, zbývají už jen „skladovky”

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Sportovněji vyhlížející verze španělského hatchbacku v tichosti zmizela z konfigurátorů. Asi není třeba dodávat, že jde o další oběť Dieselgate.

Jedním z pilířů současné strategie koncernu VW Group jsou maximální úspory. O tom se již mohlo přesvědčit Audi, pro které letošní sezóna v šampionátu vytrvalostních závodů byla tou poslední, jakkoli v tomto případě šlo o trochu víc. Kromě toho ovšem dojde na revizi nabídky jednotlivých značek koncernu, ze které vypadnou některé nedostatečně rentabilní modely. A mezi prvními, které přicházejí na řadu, jsou ty třídveřové, v minulosti nejlevnější varianty, které jsou dnes nezřídka prezentovány jako sportovní. U Seatu tak pod nůž jde Ibiza SC.

Je již druhým vozem, které kauza Dieselgate zabila. Seat již dříve ohlásil, že pro nezájem zákazníků skončila Ibiza ST. Kromě toho se mluví také o ukončení výroby MPV Alhambra, jehož místo velmi pravděpodobně zaplní velké SUV vycházející ze Škody Kodiaq. K tomuto kroku ale hned tak nedojde, Alhambra je aktuálně nejpopulárnějším taxíkem Španělska. Z toho důvodu má nakonec skončit až někdy v roce 2018.

Zpět ale k třídvéřovému hatchbacku, tedy karoserii, která byla ještě před pár lety vcelku vyhledávána kvůli jistému pojítku na svět supersportů. Jelikož se však doby změnily a i varianty s plným počtem dveří dnes mohou vypadat sportovně, začalo stále více lidí sahat po kombinaci emocí a praktičnosti. Jinými slovy, o třídvířka již není takový zájem, a proto je VW Group ve svém portfoliu již nehodlá držet.

Oficiální oznámení o ukončení výroby Seatu Ibiza SC sice prozatím nedorazilo, přičemž vůz i nadále najdete v českém ceníku. Ten je ovšem datován k prvnímu pololetí roku. V aktuálnějším konfigurátoru však již třídvířko chybí, a to jak v běžném provedení, tak i jako vrcholná Cupra. A nejen u nás. Můžeme si přitom být jisti, že nejde o poslední škrt, který byl v rámci dozvuků Dieselgate proveden.


Seat potichu ukončil výrobu Ibizy SC včetně Cupry, zbývají už jen „skladovky” - 1 - seat ibiza cupra 18 tsi prvni test press lepsi 01Seat potichu ukončil výrobu Ibizy SC včetně Cupry, zbývají už jen „skladovky” - 2 - seat ibiza cupra 18 tsi prvni test press lepsi 11Seat potichu ukončil výrobu Ibizy SC včetně Cupry, zbývají už jen „skladovky” - 3 - seat ibiza cupra 18 tsi prvni test press lepsi 12Seat potichu ukončil výrobu Ibizy SC včetně Cupry, zbývají už jen „skladovky” - 4 - seat ibiza cupra 18 tsi prvni test press lepsi 04Seat potichu ukončil výrobu Ibizy SC včetně Cupry, zbývají už jen „skladovky” - 5 - seat ibiza cupra 18 tsi prvni test press lepsi 05Seat potichu ukončil výrobu Ibizy SC včetně Cupry, zbývají už jen „skladovky” - 6 - seat ibiza cupra 18 tsi prvni test press lepsi 06Seat potichu ukončil výrobu Ibizy SC včetně Cupry, zbývají už jen „skladovky” - 7 - seat ibiza cupra 18 tsi prvni test press lepsi 08Seat potichu ukončil výrobu Ibizy SC včetně Cupry, zbývají už jen „skladovky” - 8 - seat ibiza cupra 18 tsi prvni test press lepsi 09Seat potichu ukončil výrobu Ibizy SC včetně Cupry, zbývají už jen „skladovky” - 9 - seat ibiza cupra 18 tsi prvni test press lepsi 10Seat potichu ukončil výrobu Ibizy SC včetně Cupry, zbývají už jen „skladovky” - 10 - seat ibiza cupra 18 tsi prvni test 26Seat potichu ukončil výrobu Ibizy SC včetně Cupry, zbývají už jen „skladovky” - 11 - seat ibiza cupra 18 tsi prvni test 28Seat potichu ukončil výrobu Ibizy SC včetně Cupry, zbývají už jen „skladovky” - 12 - seat ibiza cupra 18 tsi prvni test 29
Třídveřový Seat Ibiza je evidentně minulostí, a to i ve verzi Cupra

Zdroj: Auto Evolution

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše