Toto jsou první sériově vyrobené Škody Kodiaq, k zákazníkům ale hned nemíří

Škoda dnes zahájila sériovou výrobu nového Kodiaqu. Je to další krok na cestě z zákazníkům, která začíná na východě Čech po boku Superbu a Yeti.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Toto jsou první sériově vyrobené Škody Kodiaq, k zákazníkům ale hned nemíří

18.10.2016 | Petr Prokopec | 4 příspěvky

Toto jsou první sériově vyrobené Škody Kodiaq, k zákazníkům ale hned nemíří

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Škoda dnes zahájila sériovou výrobu nového Kodiaqu. Je to další krok na cestě z zákazníkům, která začíná na východě Čech po boku Superbu a Yeti.

S novou Škodou Kodiaq jsme vás mohli do posledního šroubku obeznámit již před takřka dvěma měsíci. Před pár týdny pak mladoboleslavská automobilka odhalila ceník a zároveň spustila online-konfigurátor. Pokud tedy po sedmimístném SUV toužíte, rozhodně se během nadcházejících podzimních a zimních dlouhých večerů nebudete nudit. Zvláště za předpokladu, že hodláte sáhnout hluboko do kapsy.

Jakkoliv jsou ovšem ceny již nějaký ten pátek ve hře, doručení prvních vozů zákazníkům má mladoboleslavská automobilka v plánu až v únoru 2017. Zájem se přitom očekává nemalý, pročež asi není překvapením, že dnešním dnem odstartovala výroba ve východočeských Kvasinách. Závod přitom kvůli tomuto kroku prošel nemalým rozšířením i modernizací.

Do roku 2018 hodlá Škoda do tohoto výrobního zařízení investovat okolo 7,2 miliard korun, což má kapacitu vyšponovat až na 280 tisíc vozů ročně. Vyjma úprav montážní linky lze přitom zmínit již hotovou nově zprovozněnou svařovnu, rozšíření se dočkala také lakovna a logistické kroky. Dále automobilka počítá s tím, že navýší počet pracovních sil o přibližně dva tisíce lidí.

My pak jen dodáme, že loni bylo v Kvasinách vyrobeno přibližně 142 000 nových aut. Kodiaq je přitom na montážních linkách nováčkem, mimo něj z nich ovšem sjíždí i Superb a Yeti. A aby toho nebylo málo, má Rychnovsko jako své rodiště zapsán také Seat Ateca, který je po Toledu druhým modelem španělské značky produkovaným v Česku.


Toto jsou první sériově vyrobené Škody Kodiaq, k zákazníkům ale hned nemíří - 1 - Skoda Kodiaq seriova vyroba zahajeni 01Toto jsou první sériově vyrobené Škody Kodiaq, k zákazníkům ale hned nemíří - 2 - Skoda Kodiaq seriova vyroba zahajeni 02Toto jsou první sériově vyrobené Škody Kodiaq, k zákazníkům ale hned nemíří - 3 - Skoda Kodiaq seriova vyroba zahajeni 03Toto jsou první sériově vyrobené Škody Kodiaq, k zákazníkům ale hned nemíří - 4 - Skoda Kodiaq seriova vyroba zahajeni 04Toto jsou první sériově vyrobené Škody Kodiaq, k zákazníkům ale hned nemíří - 5 - Skoda Kodiaq seriova vyroba zahajeni 05
Škoda dnes ve východočeských Kvasinách odstartovala výrobu nového SUV Kodiaq. Toto jsou první kusy, které z linek sjely

Petr Prokopec

Diskuze 4 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.