Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Silnější Alfa Romeo Giulia Veloce dekonspirována únikem, dostane 350 koní
14.12.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Nová, zatím nikým nezmíněná verze Giulie zapadne mezi současné Veloce a vrcholné QV. Bude mít zatím nejsilnější dvoulitr.
O jednoznačném úspěchu Alfy Romeo Giulia se zatím mluvit nedá. Prodeje se sice postupně zvyšují, nicméně stále nejde o růst, který by mohl automobilku spasit před pádem do propasti. O bankrotu je ale rozhodně předčasné mluvit, koneckonců za chvíli je v showroomech SUV Stelvio, jehož registrace by mohly být podstatně vyšší. Navíc Italové postupně rozšiřují svou nabídku sedanu a počítají i s kombíkem.
Nově tu tedy máme informace, jenž se týkají varianty disponující 350 koňmi. Za jejich produkci je zodpovědný přeplňovaný benzinový dvoulitrový čtyřválec, který bude skrze osmistupňovou automatickou převodovku spojen s pohonem všech kol. Stejné ústrojí dostane do vínku také provedení naladěné na 280 koní, které je ovšem navíc možné spřáhnout také se zadní nápravou.
Nová verze bude ve Spojených státech pojmenováno Veloce, což je poněkud překvapivé, neboť stejným názvem se v Evropě chlubí slabší benzinová varianta (a také dieselové provedení s 210 koňmi). Důvodem je ten fakt, že Giulia naladěná na 280 koní je v zámořských showroomech k mání jako základ či provedení Super či TI (Turismo Internazionale).
To nás přivádí k otázce, pod jakým označením provedení se 350 koňmi dorazí na Starý kontinent - může jít znovu o Veloce, mohlo by jít o Super Veloce, to zůstává otázkou. Nejasná jsou také zatím data spojená s jízdní dynamikou. V tomto ohledu můžeme dát do placu pouze parametry slabšího provedení, které sprint na stovku zvládne za 5,2 sekundy, maximálně pokoří 240 km/h a dle norem spotřebuje 6,4 l/100 km.Po stránce cenové bychom pak na českém trhu mohli počítat se sumou okolo 1,5 milionu korun. Veloce s 280 koňmi si ale již můžete objednat za 1 240 000 Kč, dieselová verze je o čtyřiatřicet tisíc korun levnější.


Uniklé dokumenty odhalují příchod nového provedení Alfy Romeo Giulia se 350 koňmi...
...minimálně ve Státech přitom bude pojmenováno Veloce. Tedy stejně jako verze, která nabídne koní 280
Zdroj: Auto Evolution
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Opěvovaná Corvette C8 to rozbalila na německé dálnici v základní evropské verzi. Na „levnej americkej kýbl” exceluje
dnesMechanik zbavil výfuky VW s motorem W12 veškerého tlumení. Auto zní tak dobře, že si tuhle legendární „kasičku” možná i risknete koupit
17.7.2025Tesla dokončila svou první vlastní restauraci postavenou okolo Superchargerů, tady jsou první skutečné fotky
16.7.2025
Nejčtenější články
Lada po dekádách představila své první úplně nové SUV. Vypadá zatraceně dobře a ohromí výbavou, s technikou je to složitější
19.6.2025Honda vzala továrnu, kde vyráběla supersportovní NSX, a začala tam dělat tohle, vážně
19.6.2025Studie ukazuje, jak moc vzrostly ceny aut v Evropě za posledních pět let, extrémní zdražení není jen dojem
19.6.2025Z obézní obludy, jakou je nové BMW M5, zvládnou udělat něco ještě horšího asi jen u tohoto úpravce
19.6.2025Supersport za 75 milionů je pro majitele taková katastrofa, že chce po ujetí 441 km auto vrátit za plnou cenu
19.6.2025
Živá témata na fóru
- Sen se stal skutečností - wtf?!? 07.19. 21:30 - jerry
- BMW Divize 07.19. 21:21 - abgx1
- Vrzáníí/skřípání při otáčení volantem – Civic MB1 Fastback 07.19. 14:42 - ondrejj5
- VZKAZY 07.19. 11:23 - pavproch
- Onboard videa 07.19. 07:17 - řidičBOB
- Výběrové RZ - kdo má lepší úlovek? 07.18. 23:17 - Truck Daškam
- Policejni Passaty, Superby a neoznacena merici vozidla #2 07.18. 22:36 - řidičBOB
- Detektory policejních radarů 07.18. 20:05 - rutak11