Škoda Octavia III Combi 2013: také nový kombík byl nafocen bez maskování

Jsme sice stále více přesvědčeni o tom, že i tohle předčasné odhalení si Škoda přála, nic to ale nemění na tom, že nová Octavia je venku. Teď už i jako kombi.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Škoda Octavia III Combi 2013: také nový kombík byl nafocen bez maskování

19.11.2012 | Petr Miler | 7 příspěvků

Škoda Octavia III Combi 2013: také nový kombík byl nafocen bez maskování

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Jsme sice stále více přesvědčeni o tom, že i tohle předčasné odhalení si Škoda přála, nic to ale nemění na tom, že nová Octavia je venku. Teď už i jako kombi.

Tip: Podívejte se na oficiální fotky a specifikace nové Octavie 3.

Dnes v poledne jsme vám jako jedni z prvních vůbec nabídli snímky nemaskované Octavie III, které byly jen o malou chvíli dříve pořízeny při focení oficiálních materiálů automobilky v jihoamerickém Chile. Pokud by vám bylo vůbec podezřelé, že se něco takového stane a snímky se objeví na českém webu, pak vězte, že v tomto směru jde o ryzí realitu - fotky nebyly pořízené automobilkou a fakt, že byly poskytnuty také (nikoli exkluzivně) nám je dáno tím, že jsme už v minulých týdnech opakovaně publikovali rozličné materiály, které byly sledovány příznivci škodovek z celého světa. A tak se autor o fotky podělil i s námi. Pro někoho může být nepředstavitelné, že je český web o autech sledovaný i někým jiným než českými čtenáři, v případě našeho magazínu ale tvoří návštěvníci z České republiky jen necelé dvě třetiny celkové návštěvnosti.

Ale to pouze na vysvětlenou. Výše zmíněné každopádně nic neříká o tom, zda šlo skutečně o náhodu či nedopatření. Fotky sice pocházejí z nezávislého zdroje, máme za to, že škodovka si jejich pořízení přála. I když působí jako dobrá kamufláž, že česká automobilka vyrazí pořizovat takové materiály až do dalekého Chile, kde by si toho nikdo nemusel všimnout, nezdá se nám příliš pravděpodobné, že by nedopatřením poskytla tolik příležitostí k pořízení vlastních záběrů kolemjdoucími. I v Chile se škodovky prodávají, a tak nešlo dost dobře očekávat, že by si podivné aktivity v centru hlavního města nikdo nevšiml.

Bez ohledu na to vám po předchozích snímcích můžeme nabídnout další, znovu zajímavý. Pochází z fóra ŠkodaChile a není tak kvalitní jako ty předchozí, vůbec poprvé ale zachycuje novou generaci kombíku. Na záběru s otevřenými zadními partiemi je patrné použití velmi podobných koncových světel jako u liftbacku, znovu náznak negativního zalomení spodní části posledního sloupku (zde D) a kompletní začernění sloupku C. Jasná je též linie střechy a základní tvary vůbec.

Podobných fotek byla patrně v Chile pořízena spousta a další se snažíme zajistit. Než se tak stane, projděte si zatím známé technické a další detaily nebo mnohokrát zmíněné fotky liftbacku.


Škoda Octavia III Combi 2013: také nový kombík byl nafocen bez maskování - 1 - Nova Skoda Octavia III Combi 2013 bez maskovani 01
Ani nová Octavia Combi už není tajemstvím, jakkoli tento snímek není nejkvalitnější

Zdroj: ŠkodaChile

Petr Miler

Diskuze 7 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.