Škoda Octavia III 2013: nová Octavia odhalena skrze palubní systém

Nová generace Octavie chce být zřejmě tak trochu Audi. První odhalení si totiž střihla úplně stejným způsobem jako svého času nová A3.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Škoda Octavia III 2013: nová Octavia odhalena skrze palubní systém

31.10.2012 | Petr Miler | 9 příspěvků

Škoda Octavia III 2013: nová Octavia odhalena skrze palubní systém

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Nová generace Octavie chce být zřejmě tak trochu Audi. První odhalení si totiž střihla úplně stejným způsobem jako svého času nová A3.

Tip: Podívejte se na oficiální fotky a specifikace nové Octavie 3.

V dnešním světě aut určitě existují i úniky a předčasná odhalení, ke kterým dochází omylem, náhodou, shodou okolností. Nepochybujeme třeba o tom, že čerstvě přistižený facelift Mercedesu E si automobilka přímo ani nepřímo nepřála a někdo si teď ve Stuttgartu drbe hlavu. V případě nových generací škodovek se ale podobné záležitosti dějí náhodou jen opravdu zřídka.

Rozhodně nešlo o sérii přistižení maskovaných prototypů nové Octavie, z nichž některá jsme vám zprostředkovali. Stejně jako v případě nového Rapidu prostě škodovka vyslala do ulic smečku maskovaných aut a čekala, kde všude se o ní bude mluvit. Omylem zřejmě došlo jen k odhalení podoby části přídě únikem od výrobce světel, k opaku nechť se případě přizná člen fóra ŠkodaHome.cz, který údajně obrázek vynesl. To ale zřejmě byla jediná výjimka v záplavě pečlivě strojené pravidelnosti, ve které můžeme pokračovat i dnes.

Na světlo světa se totiž dnes dostal obrázek profilu nové Octavie. Kudy? Jde o malou ilustraci z palubního systému vozu, kde „O3” tímto způsobem exhibuje před pasažéry podobně jako v mnoha jiných vozech koncernu Volkswagen. Bylo by možné to považovat za nedopatření, ale to by se to samé nesmělo stát Audi začátkem roku. Jestli šlo tehdy o úmysl, nebo nikoli, o tom můžeme spekulovat, boleslavským se ale zřejmě humbuk kolem této záležitosti líbil, a tak médiím předhodila totéž v českém balení.

Tento pohled na pochopitelně zcela nemaskovaný profil vozu si můžete dopřát níže. Zjevné je z něj to, co už více než naznačily předchozí „špionážní” fotky - že jiná dřívější ilustrace patří spíše chystanému Rapidu hatchback. Nová Octavie totiž z profilu vypadá velmi podobně, jako ta současná a i když záběr pochopitelně není nejkvalitnější (v palubním systému Škody zabírá na displeji jen pár centimetrů), potvrzuje to, co ukazovaly snímky maskovaných prototypů či spíše samotné jejich maskování.

Podstatně se tedy změní zadní část bočního prosklení resp. sloupku C, která nabere tvary nikoli nepodobné BMW. Zjevné je také, že hranatější koncové světlomety budou zasahovat hluboko do boku, přední část s mlhovkami pak rovněž hodně zavoní po Rapidu. V tomto směru ale více ukázal předchozí únik. Na boku je pak patrné řešení otěrových lišt, tvary zrcátek, klik dveří... Novinka toho vážně skrývá už jen málo.

Když si k tomu přidáme více než vyzpytatelné informace o technice, která bude do značné míry odpovídat té v Golfu číslo 7, interiér rovněž designově značně spřízněný s Rapidem a avizované posunutí auta směrem k vyšším třídám u škodovek dosud nevídanou výbavou (co je v Golfu, to bude i v Octavii III, včetně třeba adaptivního tempomatu), máme obrázek o novince skoro úplný.

Úplně všechno se snad dozvíme již brzy, automobilka se tímto tempem musí dobrat oficiálního odhalení spíše v řádu dnů než týdnů. Ale to se ještě uvidí.


Škoda Octavia III 2013: nová Octavia odhalena skrze palubní systém - 1 - Skoda Octavia III 2013 unik palubni system 01Škoda Octavia III 2013: nová Octavia odhalena skrze palubní systém - 2 - Skoda Octavia III 2013 unik palubni system 02Škoda Octavia III 2013: nová Octavia odhalena skrze palubní systém - 3 - Skoda Octavia III 2013 unik palubni system 03
Obrázek z palubního systému nové Octavie prozrazuje skoro kompletní podobu vozu

Škoda Octavia III 2013: nová Octavia odhalena skrze palubní systém - 4 - Skoda Octavia III predni svetla 01Škoda Octavia III 2013: nová Octavia odhalena skrze palubní systém - 5 - Skoda Octavia III predni svetla 02
Vzhled přídě dokresluje předchozí únik řešení hlavních světlometů

Škoda Octavia III 2013: nová Octavia odhalena skrze palubní systém - 6 - Skoda Octavia III dalsi spionazni snimky 03Škoda Octavia III 2013: nová Octavia odhalena skrze palubní systém - 7 - Skoda Octavia III dalsi spionazni snimky 01Škoda Octavia III 2013: nová Octavia odhalena skrze palubní systém - 8 - Skoda Octavia III dalsi spionazni snimky 02
Vše zmíněné bylo možné si docela dobře domyslet i ze špionážních fotek...

Petr Miler

Diskuze 9 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.