Škoda Octavia III 2013: další špionáž a úniky odhalují tvar světel

(+ video) V Česku byly nafoceny další prototypy nové Octavie. Přidejte si tomu úniky od subdodavatelů a máte její podobu takřka kompletní.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Škoda Octavia III 2013: další špionáž a úniky odhalují tvar světel

22.10.2012 | Petr Prokopec | 6 příspěvků

Škoda Octavia III 2013: další špionáž a úniky odhalují tvar světel

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

(+ video) V Česku byly nafoceny další prototypy nové Octavie. Přidejte si tomu úniky od subdodavatelů a máte její podobu takřka kompletní.

Tip: Podívejte se na oficiální fotky a specifikace nové Octavie 3.

Na českém trhu v současné době neexistuje očekávanější vůz než Škoda Octavia třetí generace. Oficiálně se novinka navíc má představit již za pár týdnů, díky čemuž aktuálně z Mladé Boleslavi vyjelo více testovacích prototypů než doposud. Není proto divu, že mnohé z nich byly zaznamenány na fotoaparáty či videa ostatních motoristů. Zároveň jsme získali i snímky od firmy, která pro Octavii III připravuje čelní světlomety. Jedinou neznámou nám tak zůstává tvar zadních světel, neboť světla na prototypu jsou maskovány do tvarů těch z Octavie II. Důkazem je mnohem větší vybrání v zadních blatnících, které můžete spatřit při bočním pohledu.

Tvar předních světlometů ovšem není jediným únikem. Díky dalším informacím totiž víme, že základní model bude používat halogeny, xenonové výbojky jsou vyhrazeny až lépe vybaveným vozům. Ty zároveň dostanou také diody pro denní svícení a či funkci adaptivního natáčení v zatáčkách. Firma Automotive Lightning navíc ve svém kontraktu počítá s objemem 525 000 kusů za rok, což by naznačovalo, že plán Škody na příští rok počítá s výrobou přibližně 112 000 exemplářů.

Nejlépe vybavené modely Škody Octavia III navíc budou moci počítat s adaptivním tempomatem a zřejmě 18palcovými litými koly, pro základ ovšem jsou tak jako u Octavie II vyhrazeny patnáctipalcové plechové disky. Po stránce motorické pak můžete počítat s prakticky celou škálou pohonných jednotek, jež používá VW Golf sedmé generace, přičemž jedinou změnou bude změna pojmenování BlueMotion na GreenLine.

Samozřejmě, nic z toho není potvrzené, oficiálních informací bychom se ale měli dočkat velmi brzy. Tedy v případě sedanu, kombík totiž dorazí až příští rok. Mimo to se dá opět počítat s verzí Scout, přestože pohon všech kol je velkou neznámou.


Škoda Octavia III 2013: další špionáž a úniky odhalují tvar světel - 1 - Skoda Octavia III predni svetla 01Škoda Octavia III 2013: další špionáž a úniky odhalují tvar světel - 2 - Skoda Octavia III predni svetla 02
Kryt předních světel i jejich nákres jsou však již reálné, jde o únik z firmy dodávající tyto komponenty pro mladoboleslavskou automobilku

Škoda Octavia III 2013: další špionáž a úniky odhalují tvar světel - 3 - Skoda Octavia III dalsi spionazni snimky 03Škoda Octavia III 2013: další špionáž a úniky odhalují tvar světel - 4 - Skoda Octavia III dalsi spionazni snimky 01Škoda Octavia III 2013: další špionáž a úniky odhalují tvar světel - 5 - Skoda Octavia III dalsi spionazni snimky 02
Nové špionážní záběry odhalují Škodu Octavii III znovu s oním rafinovaným maskováním,

Škoda Octavia III 2013: další špionáž a úniky odhalují tvar světel - 6 - Skoda Octavia III fotomontaz
Jedna z fotomontáží fanouška značky z fóra ŠkodaHome naznačuje, jak bude nová Škoda Octavia III vypadat bez maskování

Zdroj: Forum ŠkodaHome.cz

Petr Prokopec

Diskuze 6 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.