Nová Škoda Octavia III natočena s lehkým maskováním na R10

(+ video) Škoda si asi zopakuje divadýlko s „náhodnými” přistiženími prototypů nového modelu i v případě nové Octavie 2013.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nová Škoda Octavia III natočena s lehkým maskováním na R10

11.10.2012 | Petr Miler | 11 příspěvků

Nová Škoda Octavia III natočena s lehkým maskováním na R10

/

(+ video) Škoda si asi zopakuje divadýlko s „náhodnými” přistiženími prototypů nového modelu i v případě nové Octavie 2013.

Tip: Podívejte se na oficiální fotky a specifikace nové Octavie 3.

Vzpomínáte si ještě na to, co předcházelo oficiálnímu odhalení nové Škody Rapid? No, jak byste mohli zapomenout. Bylo nepřeberné kvantum špionážních materiálů, o jejichž vznik se ale zasloužila především sama Škoda. To ona vyslala na silnice auta snad ve všech možných barvách, o zbytek se postaral už věčně pohotový lid. Celý opus pak vyvrcholil uvolněním vlastních špionážních fotek, které již vůz zachycovaly prakticky celý.

O mediální pozornost díky tomu Škoda neměla nouze, zasvěcení ale věděli své i o trapnosti celého představení. Také automobilka se s podobnou zpětnou vazbou potýkala, přesto o nějaký půlrok později převážil při přípravách prezentace nové generace Octavie první faktor. A tak můžeme očekávat další divadýlko se spoustou nakašírovaných přistižení.

Alespoň napoprvé to ale trapné není, a tak se můžeme podívat, co si to pro nás v Boleslavi přichystali. Je to stejně jako v případě Rapidu černý prototyp nové Octavie lehce maskovaný tak, aby vypadal jako ta současná. Detaily tedy vidět nemůžeme, z dostupných globálních pohledů je ale zřejmé, že nový vůz si v zásadě ponechá siluetu toho současného. Očekávat tedy můžeme relativně decentní příď, patrně střiženou podobně jako u Rapidu, klasický sedano-liftbackový profil a vysokou záď skrývající především velký zavazadlový prostor. I pro tuto podobnost asi škodovka nemá problém novinku takto vystavovat - lišit se budou hlavně detaily, které nyní prostě nevidíme.

Z videa pořízeného dnes na rychlostní silnici R10 je ale patrné, že nedávný „uniklý” nákres profilu Octavie číslo 3 patrně nebude patřit jí, ale spíše hatchbacku Rapidu, pokud vůbec něčemu skutečnému

Pokud vás zajímají další oficiální i spekulativní informace o nové Octavii, přečtěte si naše předchozí články. Víme, že nová Octavia 2013 bude lehčí a luxusnější a už dříve jsme zjistili mnohé o jejím vzhledu i technice.

Díky za tip, Mílo!


Nová Škoda Octavia III natočena s lehkým maskováním na R10 - 1 - Nova Skoda Octavia 2013 spy R10 video screens 01Nová Škoda Octavia III natočena s lehkým maskováním na R10 - 2 - Nova Skoda Octavia 2013 spy R10 video screens 02Nová Škoda Octavia III natočena s lehkým maskováním na R10 - 3 - Nova Skoda Octavia 2013 spy R10 video screens 03Nová Škoda Octavia III natočena s lehkým maskováním na R10 - 4 - Nova Skoda Octavia 2013 spy R10 video screens 04
Někteří tomuto vozu říkají nemaskovaný, my mu říkáme mírně, ale chytře maskovaný. To podstatné prostě není vidět


Dnešní video z R10

Petr Miler

Diskuze 11 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše