Nová Škoda Octavia III natočena s lehkým maskováním na R10

(+ video) Škoda si asi zopakuje divadýlko s „náhodnými” přistiženími prototypů nového modelu i v případě nové Octavie 2013.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nová Škoda Octavia III natočena s lehkým maskováním na R10

11.10.2012 | Petr Miler | 11 příspěvků

Nová Škoda Octavia III natočena s lehkým maskováním na R10

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

(+ video) Škoda si asi zopakuje divadýlko s „náhodnými” přistiženími prototypů nového modelu i v případě nové Octavie 2013.

Tip: Podívejte se na oficiální fotky a specifikace nové Octavie 3.

Vzpomínáte si ještě na to, co předcházelo oficiálnímu odhalení nové Škody Rapid? No, jak byste mohli zapomenout. Bylo nepřeberné kvantum špionážních materiálů, o jejichž vznik se ale zasloužila především sama Škoda. To ona vyslala na silnice auta snad ve všech možných barvách, o zbytek se postaral už věčně pohotový lid. Celý opus pak vyvrcholil uvolněním vlastních špionážních fotek, které již vůz zachycovaly prakticky celý.

O mediální pozornost díky tomu Škoda neměla nouze, zasvěcení ale věděli své i o trapnosti celého představení. Také automobilka se s podobnou zpětnou vazbou potýkala, přesto o nějaký půlrok později převážil při přípravách prezentace nové generace Octavie první faktor. A tak můžeme očekávat další divadýlko se spoustou nakašírovaných přistižení.

Alespoň napoprvé to ale trapné není, a tak se můžeme podívat, co si to pro nás v Boleslavi přichystali. Je to stejně jako v případě Rapidu černý prototyp nové Octavie lehce maskovaný tak, aby vypadal jako ta současná. Detaily tedy vidět nemůžeme, z dostupných globálních pohledů je ale zřejmé, že nový vůz si v zásadě ponechá siluetu toho současného. Očekávat tedy můžeme relativně decentní příď, patrně střiženou podobně jako u Rapidu, klasický sedano-liftbackový profil a vysokou záď skrývající především velký zavazadlový prostor. I pro tuto podobnost asi škodovka nemá problém novinku takto vystavovat - lišit se budou hlavně detaily, které nyní prostě nevidíme.

Z videa pořízeného dnes na rychlostní silnici R10 je ale patrné, že nedávný „uniklý” nákres profilu Octavie číslo 3 patrně nebude patřit jí, ale spíše hatchbacku Rapidu, pokud vůbec něčemu skutečnému

Pokud vás zajímají další oficiální i spekulativní informace o nové Octavii, přečtěte si naše předchozí články. Víme, že nová Octavia 2013 bude lehčí a luxusnější a už dříve jsme zjistili mnohé o jejím vzhledu i technice.

Díky za tip, Mílo!


Nová Škoda Octavia III natočena s lehkým maskováním na R10 - 1 - Nova Skoda Octavia 2013 spy R10 video screens 01Nová Škoda Octavia III natočena s lehkým maskováním na R10 - 2 - Nova Skoda Octavia 2013 spy R10 video screens 02Nová Škoda Octavia III natočena s lehkým maskováním na R10 - 3 - Nova Skoda Octavia 2013 spy R10 video screens 03Nová Škoda Octavia III natočena s lehkým maskováním na R10 - 4 - Nova Skoda Octavia 2013 spy R10 video screens 04
Někteří tomuto vozu říkají nemaskovaný, my mu říkáme mírně, ale chytře maskovaný. To podstatné prostě není vidět


Dnešní video z R10

Petr Miler

Diskuze 11 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše